Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kendimizi Tanıyalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kendimizi-taniyalim/)
-   -   Bu Sefer Sorun Benim (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kendimizi-taniyalim/625308-bu-sefer-sorun-benim.html)

Ihlamur 28-08-2015 12:01 PM

Bu Sefer Sorun Benim

Canım arkadaşlarım merhaba. Düşündüm de, hiç bir menfaat gütmeden birbirine yardım etmeye çalışan bu grubu seviyorum. Yardıma ihtiyacım olduğunda ilk geldiğim kişiler sizler oluyorsunuz. Ve yine yardıma ihtiyacım var.

Bundan bir ay önce isteklerim vardı. Bunları boş verdim. Artık kendi içimde huzurlu olmak istiyorum ama bu düşündüğümüz kadar basit değilmiş. Sebebi nedendir bilmiyorum ama çeşitli korkularım var (ben özgüven eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum). Bu korkular başıma bir iş gelmesinden korkma veya paranormal şeylerden korkma değil. Sadece insan ilişkileri çerçevesinde aklımıza gelebilecek bir takım olumsuzluklar. Bunu dile getirmek bile hoşuma gitmediğinden lafımı uzatıyorum :)

Ve bu korkularım aklıma gelince belli bir müddet huzursuz dolaşıyorum ve beni rahatsız ediyor. Ben bu korkularımdan kurtulmak ve artık kendi içinde huzurlu ve özgüvenli bir insan olmak istiyorum. Yardımlarınıza ve tavsiyelerinize o kadar çok ihtiyacım var ki..

ozan_06 29-08-2015 02:38 PM

Cevap: Bu Sefer Sorun Benim

çoğu insanlarda bu öz güven eksikliği var eskiden bende de vardı inan bunu yenmenin çok kolay olduğunu göreceksin insanlarla konuşmak bir şeyler paylaşmak sana iyi gelecektir insanlarla konuşmak için sebep arama git ve konuş bir süre sonra bir bakmışsın her şey yoluna girecek aslında bizdeki sorunların çoğu paylaşmamak dan kaynaklanıyor sorunlar paylaştıkça azalır.

mutluhayatim 30-08-2015 12:23 AM

Merhaba :)
Senin yapman gereken şey aslında içindeki sesi susturmak. İçindeki ses sürekli konuşur. Fark ettiysende hep olumsuz konuşur.Telkinlerle o sesi olumluya çevirebilirsin. Olumlu düşünürsen hayatın pozitif olur mutlu ve enerjik olursun insanlarla iletişimin kolay olur. Öz güven eksikliğin için kendini sevmeyi dene. Sen teksin eşsizsin özelsin bunu sakın unutma. Eğer kendini seversen kendine daha çok güvenirsin. Kendine güven telkinlerini dinlemeyi de unutma. huzurla kal :)

Ihlamur 30-08-2015 03:29 PM

Evet hiç sormayın hep konuşuyor hiç susmuyor :) Olumsuz düşünceye o kadar alışmışız ki iyi bir şey olduğunda ardından mutsuzluğun ne zaman geleceğini sorar olmaya başlamışız. Ne kadar yanlış bir düşünce. Takıntılar yiyip bitiriyor insanı.

Ama yine de sizler iyi ki varsınız :)

mutluhayatim 31-08-2015 01:02 AM

Alıntı:

Ihlamur Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 855688)
Evet hiç sormayın hep konuşuyor hiç susmuyor :) Olumsuz düşünceye o kadar alışmışız ki iyi bir şey olduğunda ardından mutsuzluğun ne zaman geleceğini sorar olmaya başlamışız. Ne kadar yanlış bir düşünce. Takıntılar yiyip bitiriyor insanı.

Ama yine de sizler iyi ki varsınız :)

Benimde başım dertte onunla. Ama inşallah aşacağız. Belki sorun bizimle alakalıdır. Sürekli insanlar tarafından olumsuz eleştirilere maruz kalmak bir zaman sonra bu bilinç altımıza yerleşiyor. Bilinç altımız öyle kabul ediyor. Sonuçta sorgulamadan ne versen alıyor dirensede bir yere kadar. O yüzden insanların ne düşündüğünü önemsememek tüm olumsuz yorumlara kulaklarımızı kapatmak en iyisi. İnsanlar neden olumsuz konuşuyor biliyor musun ? Kendi yapamadıklarını belkide cesaret edemediklerini başkasında gördükleri için. Mesela bir kaç gün önce yeni aldığım bir eteğimi giymiştim. Arkadaşımla buluşmaya gidiyordum. Çok mutluyum. Sonra bir an 2 tane komşumuzun bana baktığını gördüm. Biri gülümsüyordu biride nefretle bakıyordu. Yüzlerinden bariz belliydi. Sonra düşündüm de gülümseyen sürekli böyle etek falan giyen bir insandı hatta ne güzel olmuşsun tarzı şeyler söyledi çok mutlu oldum. Nefretle bakanda kapalı bir kadındı. Lütfen yanlış anlamayın asla tesettüre karşı bir eleştirim yok hatta tesettürlü insanları çok seviyorum :) Kendi giymediği için yada günah olduğu için belkide öyle bakımştı. Ben bu olayın bir çok örneğini gördüm. İnsanlar bizim onlar gibi olmamızı istiyorlar bu da bizi kötü etkiliyor. Olumsuz düşüncelere sahip olmamızı tetikliyor. Mesela aldatılmış bir arkadaşımızın asla erkeklere/ kızlara güven olmaz demesi gibi. Ama başkalarının düşüncelerini önemsememeyi öğrenmeliyiz çünkü bu hayat bizim.
Bu platform o kadar güzel ki çok iyi çok güzel insanlar var burada sizde iyi ki varsınız :)

sweeet 31-08-2015 09:59 AM

Ihlamur ben vazgeçtiğin hedefleri ve neden vazgeçtiğini merak ettim.

Sevgili mutlu hayatım. Senin yazdıklarına bakınca bu siteyi ilk keşfettiğim zamanda yaşadığım yüzleşmeleri ve kazanacağını görüyorum. Diğer mesajlarında da öyle gördüm, iyi ki varsın geçmişime aynasın. Gelişim yolculuğu hiç bitmiyor ama buna hazır ol ve mümkün olduğunca farkında ol.

mutluhayatim 31-08-2015 12:26 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 855712)

Sevgili mutlu hayatım. Senin yazdıklarına bakınca bu siteyi ilk keşfettiğim zamanda yaşadığım yüzleşmeleri ve kazanacağını görüyorum. Diğer mesajlarında da öyle gördüm, iyi ki varsın geçmişime aynasın. Gelişim yolculuğu hiç bitmiyor ama buna hazır ol ve mümkün olduğunca farkında ol.

Sevgili Sweet inan insan o kadar zor anlar geçiriyor ki bazen. Ama bunu kendi içimde yaşayıp çevremdekilere hissettirmemeye çalışıyorum. Artık onları üzmemeye kırmamaya çalışıyorum. Hani bazılarımızın hayatında bay/bayan gülümser vardır ya sabah o bize günaydın dediğinde o gün güne çok mutlu başlarız. Ben işte o olmak istiyorum. Ben artık kendimi açtım bu yolculuğa çıktım. Sana minnettarım. Güzel dileklerin için pozitifliğin için. Sende iyi ki varsın iyi ki böyle bir yerlerde karşılaştık. Farkında olacağım farkındalığı keşfedeceğim :)

sweeet 31-08-2015 12:34 PM

Önemli olan bizim yaşadıklarımız bizr ne hissettiriyor. Yoksaymak değil kabullenmek ve dönüştürmek gerek.

mutluhayatim 31-08-2015 12:51 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 855722)
Önemli olan bizim yaşadıklarımız bizr ne hissettiriyor. Yoksaymak değil kabullenmek ve dönüştürmek gerek.

Çok doğru çünkü yok saydıkça sürekli bir yerlerden bağırıyor heyy ben buradayım diyor.

Ihlamur 04-09-2015 05:55 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 855712)

Vazgeçtiğim hedef dersek anlamını değiştirmiş oluruz daha çok bir takım isteklerim vardı işte küs olduklarımla barışayım aram iyi olsun falan. Şimdi ise acaba barışacak mıyız barışmayacak mıyız diye düşünmektense kendi içimde mutluluğu ve huzuru yakalayabilmek istiyorum. Korku ve endişelerimden kurtulabilmek istiyorum. İşin temel kısmı burda çünkü :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:06 PM.