Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kekemelik (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kekemelik/)
-   -   Ne yapa bilirim? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kekemelik/618927-ne-yapa-bilirim.html)

GoldeN 16-06-2011 11:15 AM

Ne yapa bilirim?

Merhaba.^-^

Ben sizinle bir problemimi paylaşmak istiyorum. Ben bir kekemeyim. Azerbaycanda yaşıyorum. Daha önce burada aldığım tedaviler bir sonuç vermedi. O yüzden Türkiyeye gelmek istiyorum. İnternetde araştırarak bir merkez buldum. Orada hipnozla tedavi yapılıyor. Tedavi tekniği çok hoşuma gitdi. Orada kekemelikden tamamen kurtula bileceğime eminim. Babam iş için bir kaç aydan bir Türkiyeye gidiyor. Ona gidip bakmasi için bulduğum merkezin adresini verdim. Türkiyeden döndüğünde başka bir merkez bulduğunu beni oraya götüreceğini söyledi. O merkezin de internet sitesine bakdım. Ama tedavi teknikleri bana pek inandirici gelmedi. 1 hafta susma dönemi yapıyorlar,ardından uzatarak konuşma tekniğini kulanıyorlar. Ben bu tekniğin ağır kekemelere iyi geleceğini düşünüyorum. Benim kekemeliğim hafif. Merkezin videolarini izledim. Ama sonuçlar pek hoşuma gitmedi. Bunlari babama da söyledim ama beni oraya götürmek için tutdurdu. Ne yapacağımı bilmiyorum. 4897 Hayallerim yıkılmış hissediyorum...Orada iyi olacağına pek güvenmiyorum. Babamı nasıl ikna edebilirim bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

*kelebek* 16-06-2011 09:00 PM

Cevap: Ne yapa bilirim?

merhaba kardeş :) inşallah istediklerine en kolay şekilde ulaşır ve problemlerinden kurtulursun..babana internetteki araştırmalarını gösterdin mi, iki kurum arasındaki farkları neden diğerini istediğini belirttin mi? veya babanın neden diğer taraf konusunda ısrarcı olduğunu biliyor musun? maddi olarak mı daha uygun geldi veya reklamları mı cezbetti acaba onu? eğer babanın istediği yere gideceksen de umutsuzluğa kapılma bence belki de gerçekten işe yarar,bunu denemeden bilemeyiz, hiç yoktan iyidir bence :)

GoldeN 18-06-2011 01:15 PM

evet butun araştırmalarimi gosterdim. Uzun-uzun konuşduk ama hala kendi bildiğini yapıyor. İnternetde yazilanlara inanmiyor. Turkiyede babama o merkezi tavsiye etmişler o yüzden beni oraya götürmek istiyor. Maddi olarak bir problem yok, yani fiyatlar da nerdeyse ayni. . . Hatta dün o merkezle konuşdu. Temmuz ayinda oraya gidicez. İnsallah iyi olur

*kelebek* 18-06-2011 01:33 PM

inşallah canım. en azından seninle ilgilenen,mutluluğun için çabalayan bir baban var bu çok önemli birşey emin ol..deneyimlerine güven babanın, sonuçlarını da beraber görürsünüz,güzel şeyler olacak inşallah

maxaslan 22-06-2011 12:50 AM

golden ben böyle bir kliniğe gittim hatta en iyisi dediler , istanbulda hipnozla tedavi kesin tedavi bunlar inanki yalan , bilgisayar başında sana metin okutuyorlar ve pasif nefes tekniğini uygulatıyorlar , ben sana anlatırım evde yaparsın ama işe yaramıyor gittiğim gibi geldim 45 gün kaldım hiç faydası olmadı kekemeler insanlara alıştımı yanlarında pek kekelemezler onların yanında güzel konuşuyorsun anımadığın insanların yanında yine kekeliyorsun , sana tedavi yollarını yazacağım istersen o pasif hava tekniğide anlatırım , hipnoza gelince rahatlama yapıyor ofelya thomasın güle güle kekemelik cd setini tavsiye edeyim ama hipnoz düşüdüğün gibi değil sihirli değnek değil , nlp ve eft kekemeliğin tedavisi bunlarda sana yardım etmek istiyorum kardeş papranıda hiç boşa harcama 5000 tl harcadım istanbula gittim elim boş geldim , uzatarak heceleyerek konuşma işi hava civa bir gün antalyaya gelirsin kardeşine bir yemek ısmalarsın ödeşiriz sen iyileşene kadar yardım ederim bende çok azaldı nerdeyse hiç yok kimse kekeme olduğumuda anlamıyor seninle çalışınca biter sana bilgi ve dökuman da yollarım internet yordamıyla ama sakın paranı bunlara yedirme yazık

GoldeN 22-06-2011 01:34 PM

Alıntı:

*kelebek* Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 800851)
inşallah canım. en azından seninle ilgilenen,mutluluğun için çabalayan bir baban var bu çok önemli birşey emin ol..deneyimlerine güven babanın, sonuçlarını da beraber görürsünüz,güzel şeyler olacak inşallah

inşallah^-^

GoldeN 22-06-2011 02:12 PM

Alıntı:

maxaslan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 801110)
golden ben böyle bir kliniğe gittim hatta en iyisi dediler , istanbulda hipnozla tedavi kesin tedavi bunlar inanki yalan , bilgisayar başında sana metin okutuyorlar ve pasif nefes tekniğini uygulatıyorlar , ben sana anlatırım evde yaparsın ama işe yaramıyor gittiğim gibi geldim 45 gün kaldım hiç faydası olmadı kekemeler insanlara alıştımı yanlarında pek kekelemezler onların yanında güzel konuşuyorsun anımadığın insanların yanında yine kekeliyorsun , sana tedavi yollarını yazacağım istersen o pasif hava tekniğide anlatırım , hipnoza gelince rahatlama yapıyor ofelya thomasın güle güle kekemelik cd setini tavsiye edeyim ama hipnoz düşüdüğün gibi değil sihirli değnek değil , nlp ve eft kekemeliğin tedavisi bunlarda sana yardım etmek istiyorum kardeş papranıda hiç boşa harcama 5000 tl harcadım istanbula gittim elim boş geldim , uzatarak heceleyerek konuşma işi hava civa bir gün antalyaya gelirsin kardeşine bir yemek ısmalarsın ödeşiriz sen iyileşene kadar yardım ederim bende çok azaldı nerdeyse hiç yok kimse kekeme olduğumuda anlamıyor seninle çalışınca biter sana bilgi ve dökuman da yollarım internet yordamıyla ama sakın paranı bunlara yedirme yazık

merhaba.
ben de öyle düşünüyorum zaten ama babam hala israr ediyor. Babam o merkezle telefonla konuşduğunda yeni bir teknik geldiğini söylediler. Melodik değil normal konuşacakmışım. Neyse... Kafam çok karışık dusun2
İyileştiğin için seni tebrik ederim. Bana yardim edersen çok sevinirim. Sen hangi merkeze gittin? bana özel masajdan yazrasan sevinirim

BRUCE06 23-06-2011 01:21 PM

bende ankaradaki bir merkeze gittim 15 gün susma sonra heceleyerek konuşma tedavisi uyguladılar merkezde herkes heceleyerek konuştuğu için öyle konuşuyor kekelemiyordum ama merkezden dışarı çıktığım zaman yabancı ortamlara girdiğim zaman istesemde yavaşlıyamıyordum bu tür yerlerin faydası var yok deil ama onları söylediği gibi konuşman ve davranman lazım ben yapamadım 45 gün felan yavaş konuşmaya çabaladım çabaladım olmadı sonra konuşmam daha da kötü oldu merkeze 1 buçuk sene önce gitmiştim hala kekeliyorum. bence iş beyinde bitiyor yalnızken kekelemiyorum ama insanların karşısında kekeliyorum beyinden atmazsak bundan kurtulamayız.. herşey gönlümüzce olur inşallah

BRUCE06 23-06-2011 01:32 PM

Alıntı:

maxaslan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 801110)
nlp ve eft kekemeliğin tedavisi bunlarda sana yardım etmek istiyorum

maxaslan kardeş bu bahsettiğin şeyleri banada bahseder misin nasıl bir şeyler bunlar? bende kekemelik bayağı var!

maxaslan 26-06-2011 12:01 AM

Alıntı:

BRUCE06 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 801184)
maxaslan kardeş bu bahsettiğin şeyleri banada bahseder misin nasıl bir şeyler bunlar? bende kekemelik bayağı var!

arkadaşlar ilk önce kekemeliği iyi analiz etmek lazım burdaki can alıcı soru şu yanlızken kekelemeden konuşa biliyormusunuz cevabınız evetse sizde yapısal hiç bir kusur yok bunu bilin , ikinci husus yalnızken konuşa biliyorsanız başkasının yanındada konuşa bilirsiniz , ama neden konuşamıyorsunuz sorun bilinç altında yatıyor ,çocukken bir deneyim sonucu tranva yaşamışsınız bunun sonucunda bilinç altı buna koşullanmış siz heyecanlanınca devreye giren bir plak gibi hep aynı şeyi çalıyor , insanlardan korkuyoruz yok ben korkmuyorum diyende vardır ama alay edilmekten korkuyordur işin aslı bu karşınızda bir insanla konuşurken soru sorunca ne hissediyorsunuz ben sanki beynimin içinde bir şimşek yada şase yapmış bir devre gibi herşey allak bullak oluyordu , ne söyliyeceğimi unutuyordum ,karıştırıyorum buna benzer tepkiler oluyordu vücudum kasılıyor nefesimi tutuyordum nefes olmadan ses olmuyor arkadaşlar şimdi gelelim tedaviye bu duyguyu nötralize etmemiz lazım bunun için ,EFT , yada NLP tekniklerini uygulıyacağız size önerim NLP teknikleridir önce NLP çok kısa sürede çok yol alacaksınız birinci metod , hızlı fobi yenme tekniği , ikincisi swich tekniği bunlarla ilgili bilgiyi bu siteden bula bilirsiniz ama size bir kıyak yapalım nil gün zihninizi kullanma kılavuzu olarak internette aratın ücretsiz bulacağınıza eminim bunların içinde çapa atma tekniğide var çok faydasını göreceksiniz bir haftada iyi çalışırsanız kekemelik biter fobi nedir fobi anlamsız korkular diye biliriz bu korkulardan kutulmanın en kolay yolu NLP sonraki yol EFT tekniği yine yardımcı olacağım diyafram nefesi falan hikaye zaten yanlızken konuşuyorsunuz demekki sorun nefes problemi değil vücut kasılıyor sanki benliğini kaybediyorsun şimdi sizden isteğim ne hissediyorsunuz soru sorarkenmi yoksa soru sorulduğundamı yoksa her ikisindedemi oluyor , kitap okurken kekeliyormusunuz bu bilgiler yazın size önerilerim olacak beni gittiğim klinik son umut ama umut falan değil hepsi para tuzağı

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:13 PM.