Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kedi Korkusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kedi-korkusu/)
-   -   Kedi Korkusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kedi-korkusu/1140-kedi-korkusu.html)

siyah 05-04-2007 02:14 PM

Kedi Korkusu

Kediden Korkmak
Korkmayanlar için oldukça komik, saçma üzerine gitmeniz gereken bir durum. Üzerine gitmekte te nasıl öyle iradenizle halledeceğiniz birşey değil. Kim ister bir restoranda taşkınlıklar yapmak ayağınıza küçücük bir kediciğin kuyruğu deydiğinde avaz avaz bağırıp kediyi korkudan şoka sokmak. Akşam rahatça apartmanınıza girememek, küçücük çocuklardan yardım istemek çünkü siz istediğiniz kadar kediye pist pist deyin hayvancağız öylece donor kalır karşınızda kaçmaz, yol vermez her karşılaşmada ölümü yaşarsınız. Gece rüyalarınıza girer kocaman olur gözünüzde kolay değil öyle kedilerden korkmak. Aaa o birşey yapmaz derler siz bucak bucak kaçarken sizde bilirsiniz birşey yapmayacağını ama bir türlü engelleyemezsiniz tepkilerinizi velhasılı zor dur....

shamanic 05-04-2007 04:33 PM

Kedi Korkusu

merhabalar..

BİR HİNT MASALI VE SHAKESPEARE’DEN BİR DEYİŞ

malesef korkularımızla yüzleşemezsek onlar karşısında nasıl güçlü durabiliriz ki .. dusun
hayattan isteyecegimiz yardım bizi korkularımızdan özgürleştirmek adına doğru yolları karşımıza çıkarmasıdır..
ve doğru yollar karşımıza çıktığında onu farkedip o yola girecek gücü ve aydınlığı bize sunması .. onayi
korkularımızın gerçek sebebini buluncaya kadar karşımıza sürekli olarak çıkmaları da cabası.. 98569
yazmış oldugun bu yazının yanında sitemizin maskotu şirin kedicigin taklalar atması da ayrı bir tesadüf y789

korkularımızla yüzleşmek adına sevdiğim bir hikayeyi paylaşmak isterim .. utananadam

Bir Hint masalından ;

Kedi korkusundan devamlı endişe içinde yasayan bir fare vardır.

Büyücünün biri fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür.

Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacağı yerde bu

kez de köpekten korkmaya baslar.

Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüştürür.

Kaplan olan fare, sevineceği yerde avcıdan korkmaya baslar.

Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsın farenin korkusunu yenmeye imkan yok.

Onu eski haline döndürür.

Ve der ki,

Sen cesaretsiz ve korkak birisin.

SENDE SADECE BİR FARENİN YÜREĞİ VAR.

O yüzden ben sana yardim edemem.

Ünlü yazar Shakespeare, bu konuda söyle diyor:

İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için, sevmekten korkuyor.

Sevilmekten korkuyor, kendisini sevilmeye layık görmediği için.

Düşünmekten korkuyor, sorumluluk getireceği için.

Konuşmaktan korkuyor, eleştirilmekten korktuğu için.

Duygularını ifade etmekten korkuyor, reddedilmekten korktuğu için.

Yaşlanmaktan korkuyor, gençliğinin kıymetini bilmediği için.

Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi bir şey vermediği için.

Ve ölmekten korkuyor aslında yaşamayı bilmediği için.

etterna_ 07-04-2007 10:31 PM

Kedi Korkusu

klibi görünce aklına ben geldiğimi anlamıştım ne garip...

etterna_ 08-04-2007 01:00 AM

Kedi Korkusu

Biz seni böyle seviyoruz. Kilo versen de vermesen de ama seni mutlu edecekse ver. Sen mutlu ol. Dolayısıyla bizler.
Aslında uyuma dicem. Gıcık oluyom uyuyanlara ya erkenden smil56

murat 08-04-2007 01:26 AM

Kedi Korkusu

Görünmüyosun etterna uyudun herhalde f678h wave

etterna_ 08-04-2007 01:32 AM

Kedi Korkusu

Hiç uyur muyum ben bu saatte görülmüş şey mi smil56
Bir iyilik bi kötülüğü silerse entegral hesaplarda kaybolur giderse olur hipopotam olur hipopotam ayayayayayayayyyyyyyyy uy897
makinayı izliom cumartesi keyfi tatilsmiley

murat 08-04-2007 01:44 AM

Kedi Korkusu

y789 etterna sabah okusunda mesajımı görsün gününü kim daha gıcıkmış diye yazmıştım.Ben senden daha gıcığım etterna yatçam şimdi uykulusmile
Makinayı bende izlicemde bu gün maraton manyağı kardeşimin uykysu gelmedi bir türlü.
Anlamadım gitti bir türlü bitmiş maçın neyini tartışıyorlar yok penaltıydı yok ofsayttı yok diildi uğurcum geri sar hocam sen haklısın şansal ayaanı denk al vs.vs. 789569 drive45
Gecenin görkemi ve sessizliğin gücü adına(himen) İyi geceler herkese dl67

etterna_ 08-04-2007 01:51 AM

Kedi Korkusu

Yine yalnız kalcam anlaşılan. Hepinize mutlu geceler. Rüyanızda beni görün emi y789
Lerzancım bi gece yalnız kalmam bari seninle ne güzel olur hakkaten wave wave wave

pisimbat 08-04-2007 09:32 PM

Kedi Korkusu

benim teyzem kedilerden korkar ama çokta sever onları beslerim ama dokunamam der hep çoçukken bi gece yatağına kedi girmiş o gün bu gün 60 yıldır korkuyor bilmiyorki evdeki aslı kedi benim krz67

akik 22-12-2007 09:37 PM

Ynt: Kedi Korkusu

kediler, aslan ve kaplanlarla akrabadır, kedigiller diye geçer bunların topu. yerleşik hayata geçmeden önce insanlar en çok aslan ve kaplanlar tarafından avlanırmış, zamanla bu "korku" veya kendini bunlardan koruma güdüsü diyelim, belirli davranış kalıpları biçiminde nesilden nesile aktarılmış. diye duydum. bilmiyorum:)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:05 PM.