Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Genel Kişisel Gelişim Cd'leri > Karizma

Uyarılar

Charisme : Etkileyicilik

Genel Kişisel Gelişim Cd'leri ve Karizma Charisme : Etkileyicilik Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Karizma nedir? İsim, Fransızca, charisme : Etkileyicilik. Türk dil kurumu kelimeyi böyle açıklıyor. Bir diğer yorum ise “sevgi ve hayranlık kazanma yeteneği “ olduğu yönünde.... Fakaaat, “Beynin içindeki bilgilerin ve kendine güven hissinin beden diline yansıması” İşte bu araştırmalarım sırasında ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Karizma telkin cd indir izle İstanbul Karizma nerededir kimdir Karizma çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Karizma hipnoz Karizma olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Karizma hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Karizma kuantum düşünce kitap haberi

Charisme : Etkileyicilik

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22-01-2007, 06:10 PM   #1 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Merto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,067
471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute
Standart Charisme : Etkileyicilik

Karizma nedir?
İsim, Fransızca, charisme : Etkileyicilik. Türk dil kurumu kelimeyi böyle açıklıyor.

Bir diğer yorum ise “sevgi ve hayranlık kazanma yeteneği “ olduğu yönünde....
Fakaaat,
“Beynin içindeki bilgilerin ve kendine güven hissinin beden diline yansıması” İşte bu araştırmalarım sırasında rastladığım en hoşuma giden tanım oldu sanırım.

Sosyal bilimler literatürüne E. Troelsch tarafından sokulan ve M. Weber tarafından geliştirilen karizma kavramı, başlangıçta Katolik teolojisinde, Tanrı'nın bahşettiği spritüel bir gücü ifade etmektedir.
Politikayı insanlar arası egemenlik mücadelesi olarak gören Weber karizmayı, salt şiddet içermeyen bir egemenlik (domination) türü olarak kavramsallaştırmıştır. Ona göre karizmatik egemenlik, liderin kişisel değerine, onun tarihsel, istisnaî veya örnek karakterine dayanır.

Karizma bu sıralarda günlük dilde yozlaştırılmış bir kelime. Bir ruhsal güç, bir kişisel kalite. Duygu, inanç, coşku ve hırsla birleştiğinde insan topluluklarını etkileme yeteneği olarak tanımlayabiliriz karizmayı....

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

http://www.mertolcer.com/
http://www.facebook.com/yasamkocum
http://www.facebook.com/vizyongelistirme
Merto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-03-2007, 08:11 PM   #2 (permalink)
25emel
Guest

“Beynin içindeki bilgilerin ve kendine güven hissinin beden diline yansıması” denilmiş.Açıkcası bende begendim bu tanımı ama sanki eksik bi yanı var.dusun Kendime güvenle birlikte bilgimi yansıtabildigimi düşünüyorsam ben karizmatigim diyebiliyorum(bu cümleden lütfen ben karizmatigim dedigimi zannetmeyin ) Fakat bence bunun karsımdaki insanlarlada alakası var.bulundugum ortamdaki insanlardan,benden daha bilgili ve bunu kendine güvenle birlikte beden diline yansıtmış biri yada birileri varsa bu benden daha karizmatik diebilirim. peki o zaman bu ne oluyor? dusun
1-Ben karizmatik degilim.
2-ben az karizmatigim.
3-karizmatiklik bulunulan şartlara ve bakış açılarına göre görecelik özellik taşır.mı?
demeliyim?
sizce...???
Alt 27-03-2007, 10:30 AM   #3 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Merto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,067
471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute

Karizma kelimesiyle ifade edilen tanımın ne kadar bilmekle yada bu bilgiyi nasıl etkili ve
güvenli bir şekilde dışa vurma çabasıyla alakası yok bence.
Tabiiki bulunulan ortama göre değişiklik gösterilebilecektir.
Ama yinede, karizmatik kişilik karizmatik olmaya çalışmaz.
Karizma zaten doğal olarak onunladır ve içten gelen bir şekilde yansıtılır.
Öyle şekille şemalle de olmaz....
Çabasız, doğal olarak insanlar üzerinde bir hayranlık uyandırma halidir.
Karizmanın tanrısal bir özellik olduğu ifade edilir başlarda.
Tabi bu günlerde kılık kıyafetle yada çok bilgi ve pervasız güvenle
karizmatik olunabileceği düşünülüyor, ama maalesef böyle değil..

Bunun sonucunda daha az yada çok karizmatik olmak sözkonusu olmuyor...
Karizmaların çarpıştığı durumlar olabiliyor ama bunlarda toplum genelinde yaşanıyor...
Aynı anda aynı grupta iki karizma olursa ne olur bilemem artık....

Ama bakış açılarına nispeten, görecelik taşıyabileceğini düşünüyorum..

Sevgiler.....

http://www.mertolcer.com/
http://www.facebook.com/yasamkocum
http://www.facebook.com/vizyongelistirme
Merto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-07-2007, 11:01 PM   #4 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
97 Mesajinıza toplam 236 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
PSİKO is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Charisme : Etkileyicilik

bence karizma insanların kendi ortamlarında kendi belirledikleri kriterlere uygun olan kişilik gibi bişeydir.Yani insanlar kendileri ortaya koyuyor böyle bir olguyu ve bence karizma denen şey insanı bencil ve kibirli bir kişiliğe sürükler
Alt 30-07-2007, 04:46 PM   #5 (permalink)

6 Mesajinıza toplam 15 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mizrak is an unknown quantity at this point

karizma.. nelere diyebiliriz hmmm bi düşüneyim,bi kere simetrik yüz hatlarına sahip insanlar genelde karizmatiktir.periyodik cetveldeki isimler karizmatiktir,örnek potasyum,platinium,..flemenkler isimlerinin tam ortasına von koydukları için karizmatiktir.bi yerleri keşvedenler karizmatiktir, vasco de gama macellan,america,..çizgi film karaktrleri karizmatiktir batman spiderman,bugs bunny.estetik cerrahlar yüzleri olmasa da yaptıkları iş karizmatiktir.
Sosyal dinamikler içinde cins karşı cinsin en güçlüsü ile flört etme eğilimdedir.Yani güç=karizma olabiliyor.Bazıları buna doğuştan sahip olurken bazıları karizmatik olmayı sonradan öğrenebilir.(Beden dili hakkında araştırma yaparak,fiziksel olarak değişikliğe giderek kendini geliştirerek falan..) Karizma aslında insanın kendi doğasıdır,sadece bunu göstermeyi bilmek gerekir 96
Alt 02-08-2007, 06:39 PM   #6 (permalink)

6 Mesajinıza toplam 19 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Sergey is an unknown quantity at this point

Bana göre karizmatik insan tanımı şu ; iç görüsünü (insight) geliştirmiş, kültürlü, söyleyecek sözü olan, kendine güvenen, olduğu gibi davranan, mizah duygusuna sahip, nerede nasıl davranacağını bilen insan. Tabi dış görünüşü de özenli ama illa cok yakışıklı veya cok güzel olması şart değil.
Sergey isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-08-2007, 10:02 PM   #7 (permalink)
Teğmen

17 Mesajinıza toplam 158 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
dreamland will become famous soon enoughdreamland will become famous soon enough

Yakışıklılık kavramı yanında(görsel hoşnutluk), çekici, stil sahibi, zevkli*, kültürlü, insanı mıknatıs gibi çeken kişilik sahibi. Ve bunu yaparken zorlama ve öğretilme ile yapmayıp enerjisini kendinden ala bilen kişiliktir. Bunuda iletişim kabiliyeti, kendine güven, meziyetli ve bilgisahibi olmakla gerçekleştirir. Karizmatik görülen kişi aslında imrenilen kişidir. Unutmadan biz birkişide bir şey bulduğumuzda bunu onda alevlendiririz.
Dinle ney’den duy neler söyler sana, Sızlanır hep ayrılıklardan yana: Kestiler sazlık içinden, der, beni; Dinler, ağlar: Hem kadın, hem er beni.Hasret derdini anlatmak için, ayrılık acılarıyle param parça olmuş bir kalb isterim.
dreamland isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-10-2007, 05:54 PM   #8 (permalink)
Paşa Site Kedisi

pisimbat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 650
976 Mesajinıza toplam 3,858 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond repute

zaten başlı başına karizma yumağıdırlar şaak bir yana bence karizma güçlü bir kişilik ister ,ne istediğini bilmek ,fiziksel şartlarla pek alakalı konu değildir ,bilgi ,özgüven,güçlü kişilik bunlar mevcut ise zaten sizin belli bir çekim gücünüz vardır insanlara karşı ehh birde bunlarn olduğu yerde lider ruh oldumu ki olur karizma budur .Ben karizmatikmiyim evet oldukça hemde pek bilğili değilsemde yüreğimdekileri paylaşım yolumla ,samimiyetim ,doğallığım,sert bakışlarımla (gerçekten sert bakarım )girdiğim ortamlarda dikkat çekiyorum çok ortma girmesemde öyle oluyor işte ayyyyyy ne şirin
ben yhau eskiden kendimle bu kadar barışık ve güvenli değildim ama 33 yaşımdan sonra yaşanmışlıklardan gelen birikimlerimi gün yüzüne çıkarma cesaretini gösterdim hah ben bunları neden yazdım sizde yazın paylaşın diye 44 umarım yazdıklarımı kimse ukelalık yada kendini beğenmişlik olarak görmez gören olursada yer tırmığı otururu aşağıya şaka yapıyorumm şakaaa
saygılarımla
Alt 30-10-2007, 06:08 PM   #9 (permalink)
Paşa Site Kedisi

pisimbat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 650
976 Mesajinıza toplam 3,858 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond repute

işte karizmatik bir örneği hayvanlarında karizması olur .

Alt 30-10-2007, 06:31 PM   #10 (permalink)
Binbaşı

25emel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2
233 Mesajinıza toplam 444 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
25emel is an unknown quantity at this point

ya neden bilmiyom ama siteye ilk geldiğim zamanlar geldi aklıma.bu konu dikkatimi ceken ilklerden di. efkarlandım birden siz bana bakmayın gençler yukarıda eski msjımı görünce zaman ne cabuk geciyor die hüzünlendim biran
25emel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil