Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Cilt kanserleri ve benler

 Genel Sağlık ve  Kanser Serbest Kürsü   Cilt kanserleri ve benler Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Cilt kanserleri ve benler MAHMURE - DERMATOLOG MELİSA ECZACIBAŞI Cilt kanserleri ve benler Cilt kanserleri ve benler son 20 yılda bir önceki yıla göre yüzde ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Cilt kanserleri ve benler telkin cd indir izle İstanbul Cilt kanserleri ve benler nerededir kimdir Cilt kanserleri ve benler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Cilt kanserleri ve benler hipnoz Cilt kanserleri ve benlerolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Cilt kanserleri ve benler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Cilt kanserleri ve benler kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Kanser Serbest Kürsü Kanser ile Savaş, Kanser Tedavi Sürecinde Yapılması Gerekenler v.b


Reklam Alanı

Cilt kanserleri ve benler

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 19-06-2008, 07:28 PM   #1 (permalink)
suzzy
Guest
 
Mesajlar: n/a
Standart Cilt kanserleri ve benler

MAHMURE - DERMATOLOG MELİSA ECZACIBAŞI

Cilt kanserleri ve benler Cilt kanserleri ve benler son 20 yılda bir önceki yıla göre yüzde dört oranında artış gösteriyor. Bu artışı, durdurmak mümkün olmasa bile, erken teşhis ve güneşe olabildiğince az maruz kalmak, hastalığa yakalanma riskini minimuma indiriyor.

Cilt kanserleri neden oluşur, daha çok vücudun hangi kısımlarında görülür?

Cilt kanserlerinin en önemli nedeni, cildimizde oluşan güneşe bağlı hasarlardır. Buna foto yaşlanma denilmektedir. Cilt kanserleri vücudumuzun her yerinde görülmekle birlikte en sık foto yaşlanmanın, yani güneş hasarlarının yoğun olduğu yerlerde görülür. Güneşe en sık maruz kalan yüz, boyun, kol ve bacaklar cilt kanserlerinin en sık rastlandığı yerlerdir.

Ne zaman cilt kanserlerinden şüphelenilmeli, belirtileri nelerdir?

Gövdemizde yeni çıkan, hızla büyüme gösteren, deriden kabarık, kanayan lezyonlar ve siyah renkli benler olduğunda şüphe duymalı ve dermatoloğa başvurmalıyız.

Cilt kanserleri benler

Kaç tür cilt kanseri vardır?

Üç tür cilt kanseri vardır: Bazal hücreli karsinom, skuamöz hücreli karsinom, malign melanom.

En çok risk altında olanlar kimlerdir, kalıtımsal faktörler etkili midir?

Cilt kanserleri en sık tip bir deri denilen beyaz ten, sarı saç, açık renkli gözlülerde görülür. Malign melanom türü cilt kanserlerinde de kalıtımsal faktörlerin önemli olduğu düşünülmektedir. Ailesinde malign melanom olanlarda bu kansere yakalanma riski olmayanlara göre daha yüksektir.

Görülme sıklığı erkeklerde mi kadınlarda mı fazladır?

İki cinsiyet arasında görülme sıklığı açısından bir fark yoktur.

Diğer kanserlere göre görülme sıklığı ne kadardır?

ABD’de cilt kanserleri en sık görülen kanserlerin başında gelmektedir. Ülkemizde kesin istatistiksel sonuçlar olmamakla beraber oran yüksek değildir. Son 20 yılda, deri kanserleri her yıl bir önceki yıla kıyasla yüzde dört oranında artmıştır. Bunun başlıca nedenleri olarak; ozon katının incelmesi, ultraviyole ışınlarına maruz kalınması ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep olan kronik böbrek yetmezliği ve AİDS gibi hastalıklardaki artış sayılabilir. İnsanların yaklaşık yarısında 65 yaşına kadar deri kanseri gelişmektedir. Yetmiş milyon nüfuslu bir ülkede her yıl yaklaşık 2500 kişi deri kanseri nedeniyle yaşamını yitirmektedir. Bunların yaklaşık yüzde 75’i melanom nedeniyle, geri kalan yüzde 25’i de diğer deri kanseri türleri nedeniyle olmaktadır. Bazal hücreli kanserler ortaya çıktıkları bölgede tekrar belirme eğilimlidirler ve uzak organlara yayılmazlar. Skuamöz hücreli kanserler de benzer seyir göstermekle birlikte uzak organlara yayılmazlar. Skuamöz hücreli kanserler de benzer seyir göstermekle birlikte uzak organ ve lenf bezlerine yayılabilirler. Melanomlar ise ölümcül seyirli olup, erken tedavi edilmemeleri durumunda lenf bezlerine ve uzak organlara yayılırlar.


Bitkisel tedaviler cilt kanserinde ne kadar başarı sağlıyor?

Bitkisel tedavilerle cilt kanserlerinin tedavisi mümkün değildir.

Nüksetme riski var mıdır?

Cilt kanserleri tedaviden sonra hem ilk çıktıkları bölgede nüksedebilirler. Hem de uzak organlara yayılabilirler. Cerrahi tedavi sırasında kanser tam çıkarılmışsa ya da, dar sınırlarla çıkarılmışsa nüksetme riski daha yüksektir. Bu nedenle ilk tedavi büyük önem taşır. Benzer şekilde nüksetme durumunun erken tanı ve tedavisi için, hastaların tedaviden sonra 6-12 ayda bir doktorları tarafından kontrol edilmesi çok önemlidir.

Cilt kanserlerinden korunmak için nelere dikkat etmeliyiz?

Cilt kanserlerinin oluşmasında en önemli faktör güneş ışınıdır. Güneşe maruz kalma süremiz arttıkça cilt kanserlerine yakalanma ihtimalimiz de o oranda artar. Bu nedenle doğal ve suni güneş yanıklarının oluşmasına izin vermemeliyiz. Yaz aylarında mutlaka açık alanlardaki sosyal aktivitelerde ve deniz kenarında güneş koruyucuları kullanmalı. Ama en önemlisi kullanılan güneş koruyucularının hem UVA, hem de UVB’ye karşı etkili olduğuna, suda koruyucu özelliklerini yitirmediğine dikkat etmeliyiz. Yüz ve ellere 20 faktörün üstünde koruyucu krem sürmek, geniş şapka ve uzun kollu giysiler giymeye dikkat etmek de diğer önemli hususlardır. Bunun dışında, tüm cilt düzenli aralıklarla kontrol edilmeli ve herhangi bir lezyonun ortaya çıkması halinde mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Cilt kanserlerinin tedavisi nedir? Yeni geliştirilen yöntemler hangileridir?

Cilt kanserlerinin en temel tedavisi cerrahi tedavidir. Erken dönemde yapılacak cerrahi tedaviler kesin tedaviyi sağlayacaktır. Hastanın yaşam kalitesi ve sağ kalımı etkilenmeyecektir. Sistemik olarak yayılmış ve cerrahi yapılamayacak kadar ilerlemiş cilt kanserlerinde sistemik tedaviler ve ışın tedavileri yapılabilmektedir. Deri kanserlerinin tedavisi kanserin türüne göre değişmekle birlikte, amaç kanserin tamamen çıkarılması ya da yok edilmesidir. Deri kanserlerinin büyük çoğunluğu plastik cerrahlar ya da dermatologlar tarafından cerrahi olarak çıkarılarak tedavi edilirler. Burada deri kanseri, çevresinde tümör hücreleri bırakılmayacak şekilde genişçe çıkarılır ve yara tekrar dikilerek kapatılır. Ancak deri kanseri tam çıkarıldıktan sonra ortaya çıkacak alan büyükse, deri grefti ya da lokal flep kullanılarak onarılır ve derinin eski görünümünü kazanması sağlanır.

Ben nedir ve nasıl oluşur?

Ben derinin rengini veren melanin pigmentinin aynı yerde aşırı çoğalması ve toplanması yüzünden kendisini kahverengi ve ya siyah şeklinde gösteren oluşumlardır, genelde özellikle güneşe maruz kalan el, yüz. boyun ve dekolte bölgelerinde görülür, ama hiç güneş almayan bölgelerde de bu oluşumlara rastlamak mümkün. Bazen genetik bazen ise daha sonraki yaşlarda oluşur ve artış gösterir. Benlerdeki 5 değişiklik benler için çok iyi belirtiler olmayıp bu tip değişiklikler gözlemlendiğinde uzman bir dermatoloğa görünmenizde yarar olacaktır:

1- Renk değişikliği: Benin renginde koyulaşma koyu kahve ve ya siyaha doğru bir renk değişimi

2- Benin boyutunda değişme, kısa sürede aşırı derecede büyümesi

3- Çevre dokunun düzensizleşmesi, benin çevresi genelde düzgün görüntüdedir. Girintili, çıkıntılı bir dış yüzey ben için iyi bir belirti değildir

4- Benin çevresinde kaşıntı, kanama, yara

5- Benin üst düzeyinin düzensiz bir görüntü alması

Et benleri en çok nerede görülüyor?

Et benleri en çok güneşe maruz kalan ve ince bir deri yapısına sahip olan boyun, dekolte gibi yerlerde görülmekle birlikte vücudun değişik yerlerinde de görülebilirler. Tedavilerinde koterizasyon (yakma) ve kriyoterapi (dondurma) gibi yöntemler uygulanır.

ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
  Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 23-04-2018, 10:28 AM   #2 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Feb 2017
Mesajlar: 96
Tesekkür: 0
5 Mesajinıza toplam 5 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Hayatdern is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Cilt kanserleri ve benler

Cilt Kanseri Türleri Nelerdir?

Cilt kanseri en fazla yakalanılan ancak en fazla iyileşme gösterilen kanser tiplerinden biridir. Deri kanserinin pek çok çeşidi vardır. Bu çeşitlere göre tehlike dereceleri de farklıdır. Tedavi süreci kanser tipini belirledikten sonra başlanmaktadır. Bazı türler çok tehlikeli olmakla birlikte bazı cilt kanseri türleri ise tedavi ile kolayca iyileşebilecek türdendir.

Melonom Cilt Kanseri

Deriye rengini veren melanosit hücrelerinin renk değişimi sonucu oluşabilen kanser türüdür. Ben veya siğil oluşumundan sonra güneş ışığına fazla maruz kalındığında melanin hücreleri üretilmeye devam ettiğinde koyu kahve renkli gözlenebilen cilt kanseridir. Ancak melanin üretimi olmadan da cilt kanseri renksiz olarak oluşabilmektedir. Cilt kanseri türlerinin en tehlikelisidir.

Bazal Hücreli Karsinom

En sık görülen cilt kanseri çeşididir. Çoğunlukla düz, sert, soluk renkli veya kolayca kanayabilen küçük, pembe, şeffaf, parlak bir kanserdir. Büyük bazal hücreli karsinomlar, kabuklu halde yayılabilen bir özelliğe sahiptir. En yaygın ve en az tehlikeli deri kanseri türüdür.

Skuamöz Hücreli Karsinom

Büyüyen, tümsekli bir yapı gibi gözükebilir. Genellikle pul pul, döküntü şeklinde bir yüzeyi vardır. İkinci derecede tehlikeli bir cilt kanseri türüdür. Vücudun güneşe maruz kalan bölgelerinde görülmektedir. Ancak ağız ve genital bölgede de görülebilmektedir. Kanser oluşan bölgede yoğun kaşıntı oluşabilmektedir.

Cilt Kanserinin Tedavisi Nedir?

Cilt kanseri tedavisi, kanser tedavileri içinde en mümkün olanı ve başarı düzeyi en yüksek olanlardan biridir. Bu noktada hastadaki kanserin evresi ve türü gibi detaylar değerlendirildikten sonra, en etkili tedavi yöntemine karar verilmektedir.

Tüm kanser tedavilerinde olduğu gibi, cilt kanseri tedavisinde de en etkili yöntem cerrahi müdahale ile hastalıklı derinin temizlenmesine dayanmaktadır. Ameliyatın uygun olmadığı hastalar için kemoterapi ya da radyoterapi uygun görülen tedavi yöntemlerinden biridir. Cilt kanserine ilişkin araştırmaların sürdürülmesi sonucunda, alternatif birçok tedavi geliştirilmiştir. Bu tedavi seçeneklerinden biri olan kriyoterapi, cilt kanserinin ölümcül olma oranını oldukça düşürmüş olan tedavi yöntemlerinden biridir.

Bilgihanem
Hayatdern isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Cilt kanserleri ve benler

 Genel Sağlık ve  Kanser Serbest Kürsü   Cilt kanserleri ve benler Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Cilt kanserleri ve benler MAHMURE - DERMATOLOG MELİSA ECZACIBAŞI Cilt kanserleri ve benler Cilt kanserleri ve benler son 20 yılda bir önceki yıla göre yüzde ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Cilt kanserleri ve benler telkin cd indir izle İstanbul Cilt kanserleri ve benler nerededir kimdir Cilt kanserleri ve benler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Cilt kanserleri ve benler hipnoz Cilt kanserleri ve benlerolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Cilt kanserleri ve benler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Cilt kanserleri ve benler kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:48 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1