Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Havacılık Kursları

 Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri ve  Havacılık Sporları   Havacılık Kursları Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Havacılık Kursları THK hangi kurslar açılmaktadır? Yamaçparaşütü başlangıç Tekamül Tandem Yelken kanat başlangıç Tekamül Motorlu yelkenkanat kursu Motorlu yamaçparaşütü kursu Balon lisans kursu THK ' ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Havacılık Kursları telkin cd indir izle İstanbul Havacılık Kursları nerededir kimdir Havacılık Kursları çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Havacılık Kursları hipnoz Havacılık Kurslarıolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Havacılık Kursları hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Havacılık Kursları kuantum düşünce kitap haberiUyarılar


Reklam Alanı

Havacılık Kursları

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 20-01-2007, 01:32 AM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez
 
Üyelik tarihi: May 2006
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 5,396
Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Havacılık Kursları

THK hangi kurslar açılmaktadır?
Yamaçparaşütü başlangıç
Tekamül
Tandem
Yelken kanat başlangıç
Tekamül
Motorlu yelkenkanat kursu
Motorlu yamaçparaşütü kursu
Balon lisans kursu
THK ' da açılan kursların ücretleri nedir ? (2001 Yılı İçin)
· Yamaçparaşüt ve yelkenkanat başlangıç Kursları ücretsizdir.
· Yamaçparaşüt ve yelken kanat tekamül kursu atlayış başına 15 $ karşılığı Türk lirasıdır.
· Motorlu yelken kanat kursları uçuş saati 50 $ karşılığı Türk lirasıdır. 25 saatlik eğitimi tamamlayanlara Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden onaylı "yelkenkanat pilot lisansı" verilir.
· Balon kursları uçuş saati 100 $ karşılığı Türk lirasıdır. 46.30 saatlik eğitimi tamamlayanlara Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı lisans verilir.
· Yamaç paraşüt tandem kursları 200 $ karşılığı Türk lirasıdır.
· Motorlu yamaçparaşüt kursları sorti başına 40 $ karşılığı Türk Lirasıdır. 25 sortilik eğitimi tamamlayanlara motorlu yamaç paraşüt pilot sertifikası verilir.

Kurslar nerelerde verilmektedir?
· Tüm kurslar genellikle her yıl Mayıs - Eylül ayları arasında İnönü Eğitim Merkezinde verilmektedir
· Yılın diğer aylarında en az 10 kişilik gruplar oluşturulduğu taktirde mevsim özellikleri'de göz önünde bulundurularak bölgesel kurslar da açılabilmektedir.
Yıllık kurs programları ne zaman belli olur?
Yıllık kurs programları her yıl Aralık ayında internet web sayfasında ve "Uçantürk" aylık dergisinde yayınlanır.

T H K web sitesi : www.thk.org.tr.

Telefonla bilgi almak istenirse (0 312) 310 4840 / Eğitim Müdürlüğüden detaylı bilgi alınabilir.


Başlangıç kurslarına katılacak adaylarda aranan şartlar nelerdir ?
16 yaşından gün almış olmak.
18 yaşından küçük olanların yasal velileri tarafından verilecek noter onaylı muvafakatname şarttır.
4 adet vesikalık fotoğraf (düzenlenecek belgeler için ) .
Tam teşekküllü hastaneden "ICAO EK-1'e göre uçuş ve atlayışa elverişlidir" kaydı bulunan sağlık kurulu raporu almış olmak.
En az orta okul mezunu olmak .
En az 1.55 boyunda ve en az 45 kg ağırlığında olmak.
Kan gurubu belgesi
Onaylı nüfus cüzdan sureti.

Başlangıç Kursu:
Kurs süresi 10 gündür. Amaç; öğrencinin yamaç paraşütüyle tanışmasını sağlamak, havacılığın temel kurallarını öğretmek, ilk önce alçak tepe uçuşlarıyla arkasından irtifa süzülüşleriyle ilerleme sağlayarak öğrencinin emniyet limitleri içinde uçuş yapabilmesini sağlamaktır. Kurs 2 aşamada gerçekleştirilir.

Yer Eğitimi: Yer eğitimi süresi 3 gündür. Öğrenciler yer eğitimi süresince toplam 24 saat kuramsal ders görürler. Bu aşamada yer eğitimi ile birlikte alçak (20-40 metre) tepelerden alıştırma ve kontrol uçuşların da yaptırılır.
Uçuş Eğitimi: Bu safhada tatbiki uçuş yaptırılır. Yer eğitimi sonunda sınavda geçerli not alanlara 100-600 metre arasındaki tepelerden toplam 10 uçuş yaptırılır. Kursun sonunda 10 uçuşu tamamlayanlara "yamaçparaşüt öğrenci pilot sertifikası," pilot seviyesini gösteren bir kimlik ve başlangıç rozeti verilir. Yamaç paraşüt başlangıç kurslarını bitirerek öğrenci pilot sertifikasına sahip olanlar bazı imtiyazlar dahilinde yalnız uçuş yapabilirler.

Tekamül Kursları
Kurs süresi en az 60 gündür. Bu kurs ücretli ve ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ücretli kursa katılmak isteyenlerin, başlangıç sertifikasına sahip olmaları şarttır. THK'nca planlanan ücretsiz kurslarda, başlangıç sertifikasına sahip öğrenciler arasından en az lise mezunu olmaları, belirlenen yaş limiti içinde bulunmaları ve başlangıç kurslarında gösterdikleri performan dikkate alınarak seçim yapılır. Eğitim 3 safhada tamamlanır.

Birinci Aşama Eğitimi: Bu safhanın amacı, yelken uçuşu ile öğrencinin tanışmasını, emniyet limitleri içerisinde yelken uçuşu yapabilmesini sağlamaktır. Bu safhada öğrencilere toplam 22 saat yer eğitimi ve asgari 30 uçuş yaptırılır.
İkinci Aşama Eğitimi: Tekamül birinci safha eğitimini başarıyla bitirenler ve asgari 30 uçuşu tamamlayanlar, ikinci safha eğitimine başlatılır. Bu safhanın amacı; yamaçparaşüt pilotunun gelişmiş yelken uçuşunu ve aynı zamanda gösterilerde ve yarışmalarda olduğu gibi belirli bir kontrol altında uçuşlarını emniyetli bir biçimde yapabilmelerini sağlamaktır. Bu safhada öğrencilere toplam 8 saat yer eğitimi ve 50 sorti uçuş yaptırılır.
Üçüncü Aşama Eğitimi: Tekamül ikinci safha gereklerini yerine getirenler üçüncü safha eğitimine başlatılırlar. Bu safhanın amacı; gösterilerde ve yarışmalarda olduğu gibi belirli bir baskı altında pilotun seyrüsefer uçuşunu emniyetli bir biçimde yapabilmesini sağlamaktır. Bu safhada öğrencilere toplam 12 saat yer eğitimi ve 20 sorti uçuş yaptırılır.
Tekamül eğitimi boyunca öğrenciler toplam 42 saat ders görürler ve 100 metrenin üzerindeki tepelerden toplam 100 uçuş yaparlar. Tekamül safha eğitimlerini başarıyla bitiren pilotlara "Yamaçparaşüt pilot sertifikası," pilot seviyesini gösteren bir kimlik ve pilot rozeti verilir. Yamaçparaşüt pilot sertifikasına sahip olanlar kendi sorumluluğunda, türbülanslı koşullarda yelken ve seyrüsefer uçuşları yapabilir ve yarışmalara katılabilir.


Tandem Yamaçparaşütü Pilot Kursu
Tandem (iki kişilik) yamaçparaşütü ile ikinci bir kişiyi uçuracak kişilerin aşağıda belirtilen sertifika, uçuş bilgisi, deneyimi ve eğitime sahip olmaları gerekmektedir. Öğrencinin kursa katılabilmesi için yamaçparaşüt pilot sertifikasını aldıktan sonra 50 uçuş veya "en az 20 saat" uçuş yapmış olması gerekir. Tandem yamaçparaşüt kursuna katılan öğrenciler, 12 saat nazari ders gördükten sonra tandem yamaçparaşüt öğretmen pilotu ile birlikte yolcu ve pilot olarak en az 10 uçuş yaparlar. Bir yamaçparaşütçünün tandem yapabilmesi için;

Yüksek derecede disiplin kabiliyeti, beceri sahibi ve sorumluluk duygusu olmalıdır.
Emniyet ve emercensi kurallara tam olarak uymalıdır.
Tandem yamaçparaşüt kursunu görmüş olmalıdır.
Motorlu Yamaçparaşüt Pilot Eğitimi
Yamaçparaşüt'üne motor ilave edilerek (pilot sırtında) motorlu yamaçparaşüt yapacak kişilerin aşağıda belirtilen sertifika, bilgi ve eğitime sahip olmaları gerekmektedir. Bir öğrencinin bu kursa başlayabilmesi için yamaçparaşüt pilot sertifikasını aldıktan sonra 25 uçuş (en az 10 saat) yapmış olması gerekir. Motorlu yamaçparaşüt kursunda öğrenciler 27 saat nazari ders görürler ve motorlu yamaç paraşüt öğretmen pilot nezaretinde en az 25 sorti uçuş yaparlar.


Havacılık İle İlgili Kurumlar, Klüpler, Linkler
Türk Hava Kurumu
Bilkent Üniversitesi Havacılık Kulübü
Hacettepe Üniversitesi Havacılık Kulübü
ODTÜ Havacılık Topluluğu
BÜHAK Boğaziçi Üni. Havacılık Kulübü
Ege Üniversitesi Havacılık Kulübü
Erciyes Uni. Havacılık Kulübü
Hacettepe Üniversitesi Havacılık Kulübü
İnönü Üniversitesi Havacılık Kulübü
İstanbul Üniversitesi Havacılık Kulübü
İTÜ Yamaç Paraşütü Kulübü
İzmir Delta Havacılık Kulübü
Kapadokya Balon
19 Mayıs Üni.Havacılık Kolu
Samsun Sportif Havacılık Kulübü
Trabzon Sportif Havacılık Kulübü
Resmi Hava Kuvvetleri Siteleri
Türk Hava Kuvvetleri
Fransız Hava Kuvvetleri
Kanada Kraliyet Hava Kuvvetleri
Amerika Hava Kuvvetleri
Portekiz Hava Kuvvetleri
İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri
FAI
Havacılık Okulları
Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu
Mavi Kuvvetler (Japonya)
Air Showilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
__________________
http://www.hayatimdegisti.com
Hemen ücretsiz deneme telkinlerini indirmek içinse bu link.Suçluluk ego ve kendine güveni 2 gün dinleyin
https://yadi.sk/d/lcvu3z5udjkTU
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 20-01-2007, 02:11 AM   #2 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez
 
Üyelik tarihi: May 2006
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 5,396
Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Havacılık Kursları

Parasüt
Temel gazetede THK'nun parasüt kursu ile ilgili ilanini görmüs. Ilgisini çekmis ve hemen
basvurmus. Kaydini yaptirmis. Teori dersleri bitirmisler ve sIra ilk atlayisa gelmis.
Herkes heyecanli tabii. Hoca, Arkadaslar, ilk atlayisimizi 1000 metreden
yapacagiz. Kisaca yineliyorum: atlar atlamaz 3'e kadar sayip ana parasüt ipini
çekeceksiniz; o açIlmazsa yedek para$ütün ipini çekersiniz o kesinlikle açIlIr.
Asagida sizi bir jeep bekliyor olacak. Sorusu olan? ... Yoksa, iyi atlayislar. demis
ve herkes uçaGa dolusmus. Uçak 1000 metreye gelince herkes hazirlanmis ve
baslamislar atlamaya. Temel atladIktan sonra ögrendigi gibi ana parasüt ipini çekmis
ama parasüt açilmamis. Töbee.. demis. Yedek parasüt ipini de çekmis ama o da
açilmamis. Temel büyük bir hayalkirikligi ile Ula, Allah bilir, asaguda jeep falan da
beklemeyidur..

__________________
http://www.hayatimdegisti.com
Hemen ücretsiz deneme telkinlerini indirmek içinse bu link.Suçluluk ego ve kendine güveni 2 gün dinleyin
https://yadi.sk/d/lcvu3z5udjkTU
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 20-01-2007, 03:43 PM   #3 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez
 
Üyelik tarihi: May 2006
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 5,396
Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Havacılık Kursları

Aslında bu tip sporlar konusunda da çok geriyiz.Nüfus ile oranlandığınıda ilglenen kişi sayısı az.
Bunda birazda olsa bilinçaltımıza işleyen bu tür fıkaraların etkiside yok değil.
Nedense Temel'in bir türlü paraşütü açılmaz.
Yada bu tip aktiviteler sadece milyonda bir gerçekleşecek bir kaza olduğunda haber olur.
__________________
http://www.hayatimdegisti.com
Hemen ücretsiz deneme telkinlerini indirmek içinse bu link.Suçluluk ego ve kendine güveni 2 gün dinleyin
https://yadi.sk/d/lcvu3z5udjkTU
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 29-11-2009, 03:00 AM   #4 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Nov 2009
Bulunduğu yer: muğla
Mesajlar: 2
Tesekkür: 0
2 Mesajinıza toplam 3 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
skydavar is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Havacılık Kursları

hayır aslında paraşüt sporunu yapan insan sayısı fazla en son hatırladığım paraşüt başlangıç kursunu almış kişi sayısı 43bin civarında ve her yıl paraşüt kurslarına 600 kişi geliyor ama sporu ilerleten insan sayısı az mağlesef bunun nedenide ilerki aşamalar biraz uzun vakit ayırmaları gerekiyor insanların çünkü ileri düzeydeki kursların süreleri 3 ay bu yüzden biraz az ama sanmıyorum özellikle adrenalin arayan insanlar fıkraları bile bile ve ulen acaba başıma gelecekminin tatlı heycanını yaşamak için geliyorlar :)
skydavar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Havacılık Kursları

 Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri ve  Havacılık Sporları   Havacılık Kursları Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Havacılık Kursları THK hangi kurslar açılmaktadır? Yamaçparaşütü başlangıç Tekamül Tandem Yelken kanat başlangıç Tekamül Motorlu yelkenkanat kursu Motorlu yamaçparaşütü kursu Balon lisans kursu THK ' ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Havacılık Kursları telkin cd indir izle İstanbul Havacılık Kursları nerededir kimdir Havacılık Kursları çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Havacılık Kursları hipnoz Havacılık Kurslarıolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Havacılık Kursları hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Havacılık Kursları kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:34 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1