Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

 Etkinlik Sosyal Aktivite Sanat Yaşam Gezi ve Tatil Klubü ve  Gezi ve Mekan   Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti Roma, Yunan ve Türk olmak üzere farklı medeniyetlerin esintisini ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi telkin cd indir izle İstanbul Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi nerededir kimdir Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi hipnoz Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesiolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi kuantum düşünce kitap haberiUyarılar


Reklam Alanı

Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 06-03-2018, 10:08 AM   #1 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Feb 2017
Mesajlar: 93
Tesekkür: 0
5 Mesajinıza toplam 5 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Hayatdern is an unknown quantity at this point
Standart Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler;

İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti Roma, Yunan ve Türk olmak üzere farklı medeniyetlerin esintisini içermektedir. Oldukça büyük olan Efes Antik Kenti içerisinde, kütüphane, tapınaklar, uzun yollar ve konaklamayı sağlayan yapılar bulunuyor. Milattan önce kurulmuş olan bu muazzam yapıyı aranızda hala görmeyenler varsa, yazımızı okuduktan sonra merakı artacak ve gidip görmek isteyecektir.

Kuruluşu MÖ. 6000 yıllarına dayanan Efes Antik Kenti, farklı dönemlerde Roma, Yunan ve Türklere ait bir antik kent olmuştur. İçerisinde Artemis Tapınağı, Meryem Ana Evi ve Ashab-ı Kehf gibi yapıtları bulunduran bu olağanüstü eser İzmir’in Selçuk ilçesinde yer almakta ve Türkiye’nin en önemli turistik yerleri arasında bulunmaktadır. Efes, Helenistik ve Roma dönemlerinde en parlak zamanlarını yaşamıştır. Roma imparatoru Augustus zamanında Asya Eyaleti’nin başkenti olarak nüfusu 200.000 kişiye ulaşmıştır.

Doğu ile batı arasında bir kapı vazifesi gören Efes aynı zamanda önemli bir liman kentiydi. Bu özelliği Efes’in o dönemde önemli bir ticaret ve politik merkez olmasını sağlamıştır. 2015 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir.

Bunun yanında Anadolu’nun eski tanrıça geleneğine dayalı olan Artemis kültürünün en büyük tapınağı da Efes içerisinde yer almaktadır. Tarihte ve günümüzde çok önemli bir yere sahip olan Efes, Herakleitos, Artemidoros, Hipponaks, Zenodotos ve Soranos gibi ünlü isimleri yetiştirmiştir.

Efes Antik Kenti Nerededir?

Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler;

Efes, İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunmaktadır. Ege denince akla gelen ilk turistik merkezlerden biridir. Antik Yunanlardan günümüze kadar gelmiştir. Türklerin eline geçmeden önce Roma İmparatorluğu’nun yönetimi altına girmiştir. Efes Antik Kenti, her yıl hem yerli hem de yabancı turist akınına uğramaktadır. Kent içerisinde bulunan tarihi yapıların her biri sadece bizim için değil, dünya mirası açısından da çok kıymetlidir.

Efes Antik Kenti’ni Kim, Ne Zaman Kurmuştur?

Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler;

O dönem kadın savaşçılar tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Bu kadın savaşçılar “Amazon” adıyla bilinmektedir. Efes Antik Kenti’nin yaklaşık 8 bin yıllık bir geçmişe sahip olduğu düşünülüyor. Efes Antik Kenti, Cilalı Taş Devri’nin en önemli örneklerinden biridir. Günümüze kadar gelen nadide şaheserlerdendir.

Efes Antik Kenti’nde Yaşam Nasıldı?

Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler;

Efes milattan önce 1000’li yıllarda göçmenlere ev sahipliği yapmaktaydı. Çünkü o dönem bir liman kentiydi. Deniz yoluyla bugünkü İzmir sınırına gelen göçmenler, ilk olarak Efes’e ulaşıyordu. Ticari hayatın gelişmesinden dolayı göçmenlerin büyük bir kısmı Efes’te kalıyor ve orada geçimlerini sağlıyorlardı. Günümüze kadar gelen Efes kalıntılarının büyük bir kısmı, General Lisimahos döneminden kalmadır. General Lisimahos, Büyük İskender’in emri altında çalışan bir ordu komutanıydı.

Efes Antik Kenti’nin Mimarisi

Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler;

Efes’in dikkat çeken en önemli özelliklerinden biri, bütün cadde ve sokakların birbirini dik açıyla kesmesidir. Bu mimarinin kurucusu Hippodamos’tur ve bu mimariye “Izgara Planı” adı verilmektedir. Kendi döneminde dünyanın en gelişmiş kentlerinden biri olan Efes, o günkü koşullara göre yüksek teknoloji ve ustaca beceri gerektiren mermer yapıtlar ile inşa edilmiş ve süslenmiştir. Bir dönem, Asya Eyaletine de başkentlik yapmıştır. O zamanki nüfusu tahminen iki yüz bin civarındadır. O zamanın şartlarına göre inanılmaz kalabalık bir nüfustur.

Ancak bir süre sonra Efes büyük bir talihsizlik yaşamıştır. Şehrin zenginleşmesinde en büyük pay sahibi olan Efes Limanı dolmaya başlayarak, liman özelliğini kaybetmiştir. Ve bu durum, ticareti geriletmiştir. Bu krizi önlemek isteyen dönemin imparatoru Hadrian, dolan limanı birkaç kez yeniden boşalttırmıştır. Ancak kötü gidişata engel olamamıştır. Efes böylece hem limanını kaybetmiş hem de denizden uzak bir kent haline gelmiştir. Daha sonra milattan önce 1330 yılında, Efes Türklerin eline geçmiştir.

Efes’in Nasıl Kurulduğunu Anlatan Yazıt

Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler;

Efes’te bulunan Hadrianus Tapınağı’nın giriş kısmında, Efes Kenti’nin kurulması ile ilgili efsaneyi anlatan bir yazıt bulunmaktadır. O yazıtta şu cümleler vardır:

“Atina kralı Kodros’un cesur oğlu Androklos, Ege’nin karşı yakasını keşfetmek ister. Önce, Delfi kentindeki Apollon Tapınağı’nın kahinlerine danışır. Kahinler ona, balık ve domuzun işaret ettiği yerde bir kent kuracağını söyler. Androklos bu sözlerin anlamını düşünürken Ege’nin lacivert sularına yelken açar… Kaystros (Küçük Menderes) Nehri’nin ağzındaki körfeze geldiklerinde karaya çıkmaya karar verirler. Ateş yakarak tuttukları balıkları pişirirlerken çalıların arasından çıkan bir yabandomuzu, balığı kaparak kaçar. İşte kehanet gerçekleşmiştir. Burada bir kent kurmaya karar verirler…”

Efes’teki Dünyaca Ünlü Eserler

Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler;

Efes’in günümüze kadar gelmiş kalıntıları, 8-9 kilometrelik bir bölgede hala varlığını sürdürmektedir. Her yıl dünyanın çeşitli bölgelerinden yaklaşık bir buçuk milyon turist, Efes’i ziyaret etmektedir.

Efes’in dünyaca ünlü olan eserlerinden bazıları şunlardır; Artemis Tapınağı, Celsius Kütüphanesi, Meryem Ana Evi, Yedi Uyurlar (Ashab – ı Kehf), İsa Bey Camii, Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, Meryem Kilisesi, St. Jean Bazilikası, Yukarı Agora, Bazilika, Prytaneion (Belediye Sarayı), Mermer Cadde, Domitianus Meydanı, Magnesia Kapısı (Üst Kapı), Doğu Gymnasiumu, Herakles Kapısı, Mazeus Mitridatis Kapısı, Anıtsal Çeşme, Traianus Çeşmesi, Heroon, Yamaç Evler, Büyük Tiyatro, Saray Yapısı, Stadyum ve Gymnasium, Tiyatro Gymnasiumu, Liman Hamamı, Liman Gymnasiumu, St John Kalesi.

Alıntı


ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
Hayatdern isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

 Etkinlik Sosyal Aktivite Sanat Yaşam Gezi ve Tatil Klubü ve  Gezi ve Mekan   Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti Roma, Yunan ve Türk olmak üzere farklı medeniyetlerin esintisini ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi telkin cd indir izle İstanbul Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi nerededir kimdir Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi hipnoz Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesiolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Efes Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:09 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1