Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Geliştiren Yazılar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/gelistiren-yazilar/)
-   -   Ben Niyet Ettim Mutlu Olmaya Ya Siz?............. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/gelistiren-yazilar/619536-ben-niyet-ettim-mutlu-olmaya-ya-siz.html)

THE BAKER 18-08-2011 11:34 PM

Ben Niyet Ettim Mutlu Olmaya Ya Siz?.............

Az önce okuduğum yazıyı sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar.Belki okuyunca sıkıntılarımıza çare olur.Bazı yerlerinde gerçekten kendimi buldum.

Kimi dinlerseniz dinleyin herkeste bir şikayet bir şikayet…
Herkes kendi mutsuzluğuna bahane üretmekte ve diğerini mutsuzluğuna neden
olduğu için suçlamakta çok mahir.

İnsan zannediyor ki eşi değişse, her şey yoluna girecek...
Kayınvalidesi değişse, eşiyle ilişkisi mükemmel olacak…
Çocuklar değişseler, söz dinleseler, anne babanın istediği gibi olsalar, anne baba mutluluktan uçacaklar…
Hepsi yalan …
Mümkün olmadığı için değil, mümkün olsalar da yalan…
Değiştiremeyeceğimiz için değil,sadece dünya değişse de" biz değişmeden "dünyamıza mutluluğun gelmeyeceğini yerçekiminin gerçekliği gibi algılamadığımız sürece mutluluk bize uğramayacak!
Çoğumuz kendi zanlarımızın mahkumuyuz…

Bir sevgilim olsa…
Hayalini kurduğum son model arabam olsa…
Tatilde beş yıldızlı bir otele gitsem,deniz kum,güneş…
Çocuklarım bir an önce büyüseler,okusalar…
Zayıflasam herkes bana imrense…
Arkadaşlarım her gün beni arasalar, telefonum hiç susmasa…
Güzel olsam,akıllı olsam...
Şu olsam,bu olsam, şunum olsa,bunum olsa...
Bunlarla sanki mutlu olacağımızı sanıyoruz…
Ama yalnızca aldanıyoruz…

Nereye gidersem gideyim kendimi de götürüyorum.
Aynı ben, aynı algılama biçimim.
İnsanlar ve olaylar ne kadar değişirse değişsin, sahip olduklarımın sayısı ne kadar artarsa artsın,
ben aynı ben olduktan sonra sonuç yine aynı oluyor, hiç değişmiyor aslında...
Sonucun değişmesi benim değişmeme bağlı,benim dışımdakilerin değişmesine değil.

Önce niyet etmek gerekiyor.
” Ben mutlu olmak istiyorum ”demekle başlamak.
Ben mutlu olmayı istiyorsam gelen her şeyi de bu niyetime göre algılamaya başlıyorum.
Bu iyi niyet ve olumlu bakış açısı olumlu olan her şeyi görmeyi sağlıyor.
Ben olumlu görme eğilimi taşıdıkça dünya da, dünyadaki herkes de benim gönderdiğim bu olumlu sinyale göre şekilleniyorlar.
Pozitif düşünmenin bilinen anlamıyla pozitif etkisinden bahsediyor değilim.
Doğru niyet etmenin eşyayı dönüştürücü bir etkisi olduğunu söylemeye çalışıyorum sadece.
Güzel görme niyeti taşıyanın güzel gördüğünü, güzel görenin güzel düşündüğünü, güzel düşünenin de güzellikleri hayatına çekmeye başladığını ve tabiki hayatından lezzet aldığını dolayısıyla da mutlu olduğunu söylemeye çalışıyorum.

İnsanın gerçek manada mutlu olması,maddi anlamda rahatlığa değil,
manevi rahatlığa ve huzura bağlıdır.
Eğer böyle olmasaydı şu anda bütün zenginlerin mutluluktan uçuyor olması gerekirdi.

İnsan fakir ya da zengin olsun,kendi içinde mutlu değilse,huzurlu değilse,
durum zenginlikle veya fakirlikle ilgili değildir.

Otobanın kenarındaki bir tutam yeşillikte piknik yapan bir ailenin,en lüks bir lokantada akşam yemeği yiyen bir aileden daha az mutlu olduğunu söyleyemeyiz…

Sokaktaki kediler de, güvercinler de mutlular…
Dut ağacı da vişne ağacı da çok mutlu görünüyor…
Neden sizce?...
Mutluluklarının nedeni kendilerine verilen hayatı olduğu gibi kabullenmelerinden dolayı…
Kabullenmek hayata coşku katıyor.

Mutsuzluğumuzun nedeni, çoğu zaman hırslarımız ve kıskançlıklarımızdan besleniyor.
Sürekli bir kıyaslama ve daha iyisi olarak düşündüğümüz duruma veya şeye doğru koşma eğilimimiz yaşadığımız anın güzelliğini fark etmemizi engelliyor.

Doğru bir niyetle ve hayatı verildiği şekliyle kabulle başlayabiliriz.
Sonsuz isteme yeteneğimizle ve elimizden geldiğince gayret ederek isteyebilir
ve ne verilmişse verilene kanaat ederek duruşumuzu değiştirebiliriz.
Bunu denersek ve böyle yaşarsak mutluluk denilen şey her neyse o biz olacağız.
Mutluluk aradığımız ve kovaladığımız biz kovaladıkça kaçan, kaçtıkça kovalayıp daha da hırslandığımız bir durum olmaktan çıkacak.

Biri bize gelip bizi mutlu etme gücüne ve yeterliliğine asla sahip değil.
Yaşamımızın kontrolü bir başkasına verilmiş değil.

Sadece neden olabilir ama bu neden bir zorunluluk olamaz.
Biz istersek etkileyebilir,ancak hiçbir şekilde belirleyici olamaz.
O halde mutluluğu ararken mutsuzluğumuzun mimarı olmayı bırakarak hayatı ve kendimizi yeniden tanımlayalım, duruşumuza yeniden bir konum belirleyelim.

En önemlisi de yeniden niyet edelim.
‘’Niyet ettim mutlu olmaya ‘’ ya siz…

alıntıdır/http://www.facebook.com/note.php?note_id=223246124370447

nurbanu25 19-08-2011 12:32 AM

Cevap: Ben Niyet Ettim Mutlu Olmaya Ya Siz?.............

yazıda anlatılanlar baştan sona doğru aslında sevgili the baker.hep birilerinin değişmesini,bize göre davranmasını bekliyoruz,istiyoruz.aslında değişmesi,gelişmesi gereken biziz,kendimiziz...
şikayet edeceğimize şükretmeliyiz,güne şükürle başlamanın gerçekten önemi çok büyük.asıl yardımı,iyiliği insanlardan değil de Allah'tan (c.c) beklesek,dilesek aslında herşey yoluna girecek...
paylaşımın için teşekkürler...

sweeet 19-08-2011 02:03 PM

Ben de niyetliyim mutlu olmaya :)) Günümü güzelleştiren bir yazı okumuş oldum, tekrar teşekkürler...

papatyagibiyaşamak 19-08-2011 02:43 PM

Zaten bunu düşünüyordum yazıyı da okuyunca pratik yapmış oldum, teşekkürler... :)

sayuri 19-08-2011 04:56 PM

evet ben degıstım cevrem degıstı. herkes her sey degıstı. bu konuda cevremde benı kısıylayan ınsanlar vardı. onları hayatımdan cıkardım ve yerlerıne bana saygı gosteren ve ınanan ınsanları koydum.ustelık hıc de zor olmadı bu. degısmek ıstıyorsanız gercekten her alanda degısmelısınız ve degısımı kabul etmelısınız

merhaba55 19-08-2011 08:19 PM

iste bu bravo niyet etmek .niyet etdim mutlu olmaya .,niyet etdim basarili olmaya ,niyet inizi kalbinizde hissettebiliyorsaniz.hayatin sirri bu,ama cogunluk hainlige, calmaya,nankorluge niyet ediyor ve bu kotu niyetler toplumu curutuyor,kendimiz icin ve herkes icin hayirli niyetler temenni ederim,

hayat paylaştıkça güzel 20-08-2011 06:11 PM

bence de yazılan herşey doğru hani herkesin aklından geçenler , hani diyoruzya öyle olsaydı daha iyi olurdu böyle olsaydı mutlu olurdum diye,yeterki insan kafaya koysun. mutlu olmayı bütün olumsuzluklara rağmen gülebilsin hayata mutlu olsun.ben her gün işe giderken şöyle derim aynada kendime be gün çok mükemmelsin, çok güzelsin,hiç birşey ve hiç kimse seni üzemez

selda02 22-08-2011 03:35 PM

eveeeet bende bendehappy6

azraist_24 01-01-2012 11:08 PM

956kMutluyum ve mutlu olmaya tekrar niyet ediyorum....

Sole 02-01-2012 04:19 PM

Ben de niyet ettim mutlu olmayas456 Niyetim simdiden gerceklesmeye basladi. Sukurler olsun. :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:29 PM.