Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum

 Genel Kişisel Gelişim Cd'leri ve  Erteleme Alışkanlığı   Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum Mehmet Bey “Yapılacak çok iş var!” derken, yüzündeki sinir ifadesi, bana ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum telkin cd indir izle İstanbul Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum nerededir kimdir Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum hipnoz Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorumolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Erteleme Alışkanlığı erteleme alışkanlığı, erteleme alışkanlığından kurtulma,


Reklam Alanı

Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 22-08-2007, 02:45 AM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez
 
Üyelik tarihi: May 2006
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 5,395
Tesekkür: 2,852
3,131 Mesajinıza toplam 17,382 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum

Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum
Mehmet Bey “Yapılacak çok iş var!” derken, yüzündeki sinir ifadesi, bana ciddi bir sorunu olduğunu düşündürdü. Devam etti: “Her şeye yetişemiyorum!”


Yirmi dakika daha konuştuktan sonra Mehmet Bey beni soru yağmuruna tuttu: “Yalnızca ben mi bu sorunu yaşıyorum? Bununla yaşamayı öğrenmem mi gerekiyor? Bu benim işimde kronik bir durum mu? Bana yardım edebilir misiniz?”

Mehmet Bey’e ilk söylediğim şey, Fortune 500 şirketlerinden 140’ıyla çalışmış biri olarak, karşılaştığım profesyonellerin yüzde 95-99’unun benzeri sıkıntılar yaşadığı oldu. Mehmet Bey yalnız değildi. Günde beş dakikasını ayırmaya söz verirse, kendisine yardımcı olabileceğimi söyledim. Bu sürede, stresini yenmek için, başarısı kanıtlanmış iki basit yöntemi tam olarak uygulayacaktı. Kabul etti. Ona söylediklerim aşağıda.

Mehmet Bey’in Sorunu Mükemmeliyetçiliğinde Yatıyordu
Öncelikle Mehmet Bey’den, her gün yapabileceğinden daha fazlasını yapmayı düşünme yetisine sahip olduğunu kabul etmesini istedim. Başarısını sınırlayan dört unsur vardı: zamanı, yeteneği, kaynakları ve enerjisi. Düşüncelerini yalnızca yeteneği sınırlayabilirdi. Mehmet Bey tereddüt ederek sorunun bu kısmının yeteneğinden kaynaklandığını kabul etti. Gününü nasıl planladığına geçtik.İki büyük hata: Sıradan bir “yapılacaklar listesi” kullanmak
İşlerin ne kadar süreceğini tahmin edememek ve buna göre ayarlama yapamamak

Yapılacaklar Listesi Yardımcı Olur Ama Stres Yaratır
Mehmet Bey bana bir danışmanın onu yapılacaklar listesi kullanmaya teşvik ettiğini söyledi. O da ne yapacağını düşünüp bunları yapılacaklar listesine titizlikle yazıyordu. Hepsini yapmak için yoğun çalışıyordu. Günün sonunda, yaptığı her şeyi aynı titizlikle kontrol ediyordu. Bana bir önceki günün yapılacaklar listesini gösterdi.

“Güne 30 işle başladım. Erken geldim, öğle yemeğine çıkmadım ve fazla mesai yaptım. Gün içinde listeye 4 iş daha ekledim. Günün sonunda, yaptığım 3 işe baktım. Sizce arabama yürürken ne düşünüyordum? Yaptığım 3 işi mi, yoksa halen listemde duran 31 işi mi? Yoğun çalışıp fazla mesai yaptıktan sonra yapılacaklar listemin günün sonunda güne başlarkenki halinden daha uzun olması karşısında kendimi nasıl hissettiğimi düşünüyorsunuz? Kendimi berbat hissettim,” dedi Mehmet Bey birdenbire.

“Mehmet Bey,” dedim. “Stresinizin kaynağı yapılacaklar listesi. Bundan hemen ve sonsuza dek kurtulmanızı sağlayacak bir yol önereceğim.”

Yapılacaklar Listesi Bir Çelişkidir
Yapılacaklar listesinin nasıl bir çelişki içerdiğini açıkladım. Mehmet Bey yapılacaklar listesi kullanan pek çok insan gibi aklına gelen her şeyi listeye ekleyiveriyordu. İşe erken gelerek, öğle yemeğini atlayarak ve geç saatlere kadar çalışarak, tüm işleri bitirmeye çalışıyordu. Listeye sayısız iş koyuyordu. Zaman, enerji ve kaynak kısıtlarından dolayı yalnızca sınırlı sayıda işi halledebiliyordu. Baştan kaybetmek üzerine kurulu bir durumdu bu.

Sıradan bir yapılacaklar listesi kullanmak, pek çok profesyoneli, “Her şeye yetişemiyorum” gibi negatif bir hisse dayalı yaşamlar sürmeye mahkum ediyor. Bu negatif inanç, tam başarı için gereken enerjinin bir kısmını tüketiyor.

Yapılacaklar Listesi Stresine Basit, Ucuz ve Anında Çözüm
Yapılacaklar listesi stresini psikolojik bir rahatsızlık olarak tanımlarsak, bu durumun penisilini, basit bir kayıt yöntemi ve bir öncelik listesi olacaktır. İşin güzel yanı, bu ikisi, penisilinden daha hızlı etki gösterecektir.

Önce, Yapılacak işleri aklınıza gelir gelmez not edebileceğiniz bir yöntem bulun. Bunun için bir not defteri, bir avuçiçi bilgisayar ya da normal bir bilgisayar kullanabilirsiniz.

Güne başlarken bir öncelik listesi oluşturun. Öncelik listeniz, tuttuğunuz notlardan oluşacaktır. Buradaki kritik fark şudur: Yalnızca o gün yapabileceğinize inandığınız öncelikleri listenize koyun.

Tahmin Etmek: Kritik Adım
Çoğu insan bu bir dakikalık basit adımı atlıyor: her işin ne kadar sürebileceğini tahmin etmek, sonra da listeyi buna göre ayarlamak. İki ipucu:

*İşler genelde düşündüğünüzden daha uzun sürer; buna göre planlama yapın.

*Beklenmedik işler için zaman bırakın ki hayal kırıklığına uğramayın.

Gün içinde başka yapılacak işler aklınıza geldikçe bunları hemen not edin. Bundan sonra, o an uğraşmakta olduğunuz öncelikli işe dinç kafayla ve tamamen yoğunlaşmış bir biçimde dönebilirsiniz. Not ettiğiniz için herhangi birşeyi unutma ihtimaliniz yoktur.

Mehmet Bey’in Durumunda Neler Değişti?
Sıradan Bir Yapılacaklar Listesi Kullanan Mehmet Bey: Mehmet Bey arabasına doğru ilerlerken 3 iş yapmış ve orijinal listesindeki 30 işin yalnızca yüzde 10’unu tamamlayabilmişti. Halen yapılacak 31 işi bulunuyordu. Sizce Mehmet Bey hangisine odaklanmıştı? Yaptığı 3 işe mi, yoksa halen listede duran 31 işe mi?

Not Etme Yöntemini ve Öncelik Listesini Kullanan Mehmet Bey: Mehmet Bey’in notları, kendisi yarın öncelik listesini oluşturana kadar bir köşede bekleyecek. Mehmet Bey arabasına yürürken, güne başlarken belirlediği 3 öncelikli işi bitirdiğini düşünüyor. Gülümseyerek “Nihayet hepsini yaptım,” diye aklından geçiriyor.

Anında Üçlü Kazanç
Mehmet Bey ile aynı durumdaysanız, not tutma yöntemi ve öncelik listesi ile üçlü kazanç sağlayabilirsiniz.

Birinci Kazanç: Bütün Zihinsel Enerji Önceliklere Odaklanır
Mehmet Bey sorununun kronik bir bölümünün “Asla hepsini yapamayacağım!” endişe ve inancından kaynaklandığını anlamıştı. Endişeye neden olan zihinsel ya da ruhsal enerji, o anın en önemli işine odaklanmasını önlüyordu.

Not tutma yöntemi ve öncelik listesi ile, her şey değişti. Bugün Mehmet Bey bir günde yapabileceğinden çok fazlasını yaratma yetisine sahip olduğunu kabulleniyor ve bunun için minnettar. Kazananların tarafına geçti; çünkü en önemli olana odaklanıyor.

İkinci Kazanç: Artan Başarı
Bugün Mehmet Bey’in daha fazlasını başarmasının iki nedeni var:
*Her şeyi yetiştiremediğini düşünerek odağını kaybetmiyor.

*Zihinsel enerjisinin yüzde 100’ünü sürekli odaklayarak kazananların tarafına katılıyor.

Üçüncü Kazanç: Artan Memnuniyet, “Hepsini Yetiştirdim”
Çoğu zaman günün sonunda öncelik listenize bakıp şu görkemli sözleri söyleyebildiğinizi hayal edin: “Hepsini yetiştirdim!” Daha da iyisi: “”Yine hepsini yetiştirdim!”

Özet:Yapılacak çok iş var! Her şeye yetişemiyorum!: Sorununuzu çözecek durum: Yeteneğinizi kabullenin; bir günde yapabileceğinizden çok fazlasını planlayabilirsiniz.

Anında Kullanabileceğiniz Basit Çözüm:Yapılacak işleri yaratırken, bunları hemen not edin.

Gününüzü planlarken, yalnızca o gün yapabileceğiniz öncelikli işleri belirleyin.
Her işin ne kadar süreceğini tahmin edin ve öncelikleri buna göre ayarlayın.

Bekleyebileceğiniz Sonuçlar
*Bütünüyle başarıya odaklanmış zihinsel enerji

*Özellikle önemli işlerde artan başarı

*Her işi düzenli olarak yetiştirmenin sağladığı memnuniyet

Kaynak:http://www.marjinal.com.tr /Yazar: Dr. R. James Steffenilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
__________________
http://www.hayatimdegisti.com
Hemen ücretsiz deneme telkinlerini indirmek içinse bu link.Suçluluk ego ve kendine güveni 2 gün dinleyin
https://yadi.sk/d/lcvu3z5udjkTU
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şuanda  online konumundadır Online   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

« - | Ertelemek »
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum

 Genel Kişisel Gelişim Cd'leri ve  Erteleme Alışkanlığı   Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum Mehmet Bey “Yapılacak çok iş var!” derken, yüzündeki sinir ifadesi, bana ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum telkin cd indir izle İstanbul Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum nerededir kimdir Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum hipnoz Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorumolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yapılacak Çok İş Var, Her Şeye Yetişemiyorum kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:37 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1