Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Diğer Sorularınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-sorulariniz/)
-   -   kendi telkinini hazırlayan var mı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-sorulariniz/10317-kendi-telkinini-hazirlayan-var-mi.html)

ametist 25-06-2008 10:43 PM

kendi telkinini hazırlayan var mı

elbette ki dinlediğimiz telkinler oldukça profesyonelce derin bilgilerle hazırlanmış olduğu su götürmez bi gerçek.en büyük kanıtı da dinleyenlerdeki(buna ben de dahilim) değişimler.bundan feyz alıp kendi telkinlerini oluşturmuş arkadaşlar var mı,çok merak ediyorum ttli3
sevgiyle ,sağlıcakla kalın smiliyface

Baris 27-06-2008 10:52 PM

Ynt: kendi telkinini hazırlayan var mı

BEENN!! smil56

Ben bu işi iyice kafamı taktım. Kendi telkinlerimi de yapacam dedim. Biraz uğraştım ve sonunda başardım galiba.
Ders çalışmayla ilgili yapmıştım ama metni iyi değildi, Şimdi bir kitaptan ders çalışma ile ilgili profesyönelce hazırlanmış metin buldum. Onu denicem. Faydalı olacağını düşünüyorum. Ayrıca her telkinde mutluluk telkini olmasına rağmen ben yine de başka şeyler de koyarak öyle bir telkin hazırladım. İşe yarıyor sanırım. Başka da denemek için bir kaç konuda daha yaptım. Umarım faydasını görürüm. Ancak ses kaydederken, ses tonum falan güzel ama çok hızlı konuşuyorum bazen ve duraksamalarım pek olumuyor. Bu biraz etkisini azaltabilir mi acaba bilmiyorum. Vurgulu okumaya çalışıyorum. Umarım doğru yapıyorum.

Aslında aklıma köte şeyler de gelmiyo değil aa34 Acaba bi telkin hazırlayıp babama dinletsem birşeyler aldırsam kendime bisiklet Ama yok yok yapmıyım.. Kötü bişe bu.. utananadam

hayalayaz 28-06-2008 12:24 AM

aa34 aa34 aa34 aa34

telkinleri aralıklı okumak istersen, cümleleri aynı satıra yazma..alt alta yaz o zaman hızlı okumaman gerektiğini hatırlıyorsun..noktandan sonra gelen cümleyi alt satıra yaz..bir müddet sonra zaten tempoyu bulursun..özellikle dinlerken, ne yapman ve nasıl okuman gerektiğini buluyorsun..hangi kelimeyi daha vurgulu okuman gerekiyorsa onu kırmızı renkte yaz..noktalama işaretlerini mutlaka kullan..ben böyle yapıyorum işe yarıyor..kulağın kendi sesine alışkın olduğu için, yadırgamazsın..hatta ben, narsismiyim neyim kendi boru sesimden başkasını beğenmem..beyendiklerimde aynı benim sesimin tonuna sahiptir..istersen seslendirdiğin telkinleri rapide yükle bizde dinleyelim..seni yönlendirmek daha kolay olur. babana yapmayı düşündüğün işe gelince aa34 aa34 aa34 aa34 olumlu netice alırsan bizede öğret aa34 aa34 aa34
saygılı sevgiler

ametist 28-06-2008 01:38 AM

Alıntı:

BLETERIA Nickli Üyeden Alıntı
BEENN!! smil56

Ben bu işi iyice kafamı taktım. Kendi telkinlerimi de yapacam dedim. Biraz uğraştım ve sonunda başardım galiba.
Ders çalışmayla ilgili yapmıştım ama metni iyi değildi, Şimdi bir kitaptan ders çalışma ile ilgili profesyönelce hazırlanmış metin buldum. Onu denicem. Faydalı olacağını düşünüyorum. Ayrıca her telkinde mutluluk telkini olmasına rağmen ben yine de başka şeyler de koyarak öyle bir telkin hazırladım. İşe yarıyor sanırım. Başka da denemek için bir kaç konuda daha yaptım. Umarım faydasını görürüm. Ancak ses kaydederken, ses tonum falan güzel ama çok hızlı konuşuyorum bazen ve duraksamalarım pek olumuyor. Bu biraz etkisini azaltabilir mi acaba bilmiyorum. Vurgulu okumaya çalışıyorum. Umarım doğru yapıyorum.

Aslında aklıma köte şeyler de gelmiyo değil aa34 Acaba bi telkin hazırlayıp babama dinletsem birşeyler aldırsam kendime bisiklet Ama yok yok yapmıyım.. Kötü bişe bu.. utananadam

merhaba bleteria valla ne diyim ben .bu sitede ,bi sürü kafası çalışan kişi var onayi.süper ya clapping.bana kayıt tekniğinden biraz bahsedermisin.kullandığn program hangisi ve programla ilgili bilgiyi yani,telkinlerin nasıl yerleştirilmesi gerektiğini falan biliyosan ,süper .paylaşırsan daha da süper olacak blissy art56art56.senden esinlenerek bende deniyim yakın zamanda.en kötü ihtimal,uyduruktan da olsa kendi telkinimiz olsun.ilerde torunlarımıza falan gösteririz gulensmiley blook

ganesha 28-06-2008 09:38 AM

Telkinlerinizi Akustica Mixcraft programıyla yapabilirsiniz. Zira ben öyle yapıyorum.

Programı kurunca nasıl yapacağınızı anlayacaksınız.

Aslında müzisyenlerin stüdyo kayıtlarıda bu şekilde yapılıyor. İlk önce gitar çalıyor gidiyor, sonra kemancı geliyor vs. vs.
en sonda mix craft gibi bir programla bunlar birleştiriliyor. Telkinler yapılırkende aynısı oluyor..

Baris 28-06-2008 10:02 AM

Alıntı:

hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı
aa34 aa34 aa34 aa34

telkinleri aralıklı okumak istersen, cümleleri aynı satıra yazma..alt alta yaz o zaman hızlı okumaman gerektiğini hatırlıyorsun..noktandan sonra gelen cümleyi alt satıra yaz..bir müddet sonra zaten tempoyu bulursun..özellikle dinlerken, ne yapman ve nasıl okuman gerektiğini buluyorsun..hangi kelimeyi daha vurgulu okuman gerekiyorsa onu kırmızı renkte yaz..noktalama işaretlerini mutlaka kullan..ben böyle yapıyorum işe yarıyor..kulağın kendi sesine alışkın olduğu için, yadırgamazsın..hatta ben, narsismiyim neyim kendi boru sesimden başkasını beğenmem..beyendiklerimde aynı benim sesimin tonuna sahiptir..istersen seslendirdiğin telkinleri rapide yükle bizde dinleyelim..seni yönlendirmek daha kolay olur. babana yapmayı düşündüğün işe gelince aa34 aa34 aa34 aa34 olumlu netice alırsan bizede öğret aa34 aa34 aa34
saygılı sevgiler

teşekkürler, şu an zaten kayıt işinde her kayıt bir öncekinden daha güzel oluyor diyebilirim. İlk seferde normal okurken daha sonrakilerde sizinde dediğiniz gibi bazı yerlerde vurgulu okuyorum. Ama bundan sonra noktalama işareti ve vurgulama için de bir işaret koyacağım. Tempoyu da tutturabildim mi tam olacak :)
Bir de babam pek müzik dinlemez ama üzerinde bi denemek istiyorum bir şekilde. Belki durup dururken bana yeni telefon almak iktiyacı hisseder.. aa34

Alıntı:

kısmen Nickli Üyeden Alıntı
merhaba bleteria valla ne diyim ben .bu sitede ,bi sürü kafası çalışan kişi var onayi. süper ya clapping. bana kayıt tekniğinden biraz bahsedermisin.kullandığn program hangisi ve programla ilgili bilgiyi yani,telkinlerin nasıl yerleştirilmesi gerektiğini falan biliyosan ,süper .paylaşırsan daha da süper olacak blissy art56art56. senden esinlenerek bende deniyim yakın zamanda.en kötü ihtimal,uyduruktan da olsa kendi telkinimiz olsun.ilerde torunlarımıza falan gösteririz gulensmiley blook

Merhaba,
Şimdi bende Audacity diye bir program var. Çok önceden de vardı. Ses dosyalarını işlemek için bir program. Açıkçası programın bazı kötü tarafları var. Telikn yaparken bayağı zorluyo. Özellikle kopyala yapıştır yaparken karıştırıyo birbirine herşeyi. Ama ben onu 1-2 seneden beri ses dosyaları üzerinde oynamak için kullandığım için alıştım kullanmasına. Neyse önce bir telkin metni gerektiği için, ya kendim yazıyorum ya da internetten bulduğum olumlama cümleleri var. Onların bazılarını alıp biraz düzenliyorum. Ya da bu sitedeki telkin içerikleri var. Onları biraz değiştirerek kullanıyorum. aa34 Yani sonuçta bir metin cıkıyo ortaya. Zaten öyle burdaki gibi uzun uzun bir metin olmuyor. Kısa kısa. İşte sonra yukarıdeki dediğim programda sesimi kaydediyorum. Vurgusuna temposuna dikkat etmeye çalışsamda sonuçta bu konuda acemiyim. Gittikçe daha iyi oluyor ama. Daha sonra bu programda ampfily diye bir özellik var. Bu özellikle sesini kısıyorum. Hoparlörü çok fazla açınca yine de az da olsa duyulacak seviyeye kadar. Daha sonra eğer telkin'in uzunluğu cok kısa olduysa dakika olarak telkini ard arda 2-3 defa daha koyuyorum. Sonuçta 3-4 dk civarı oluyor. Neyse bunu kaydediyorum. Sonra geldik müzik seçmeye. Bazen sevdiğim rock şarkılarına koyuyorum smil56 Ama genelde bende biyoritmik largo klasik müzikler var. İnternetten indirmiştim. CD seti olarak satılıyor. Bunlardan benim telkinin uzunluğu kadar bir bölüm kesiyorum. İkisini birşeltirip kaydediyorum. Böylece kullanıma hazır hale geliyor.
Sormak istediğiniz başka bişey olursa seve seve cevaplandırırım. smil56

kübrayigit 28-06-2008 11:53 AM

sevgili bleteria telkin oluşturman çok açıklayıcı olmuş.hemen bende yapayım bari bisiklet blook blook. ya şaka bi yana çok karışık işler bunlar,hiç bişi anlamadım.tabii bunda benim üstün zekam ve algılama gücümünde etkisi var ama en iyisi işi ustasına bırakmak bence smiliyface.iki kuruşluk aklım var oda böyle yitip gitmesin barii khkh56 khkh56 khkh56

hayalayaz 28-06-2008 11:59 AM

ben ham ses kaydını Adobe audition 2.0 da yapıyorum..sesi istediğim ölçüde yüksek olarak kaydediyor..sonra müzikle birleştirmek istediğimde acid pro 6. kullanıyorum aslında adobe audition da birleştiriyor ama ben bu proğramda bunu yapamamayı başardığım için iki ayrı proğram kullanıyorum..umarım sizlere faydalı bir bilgi olmuştur..

Baris 28-06-2008 12:01 PM

Alıntı:

kyigit Nickli Üyeden Alıntı
sevgili bleteria telkin oluşturman çok açıklayıcı olmuş.hemen bende yapayım bari blook bisiklet blook blook. ya şaka bi yana çok karışık işler bunlar,hiç bişi anlamadım. dusuntabii bunda benim üstün zekam ve algılama gücümünde etkisi var aama en iyisi işi ustasına bırakmak bence smiliyface.iki kuruşluk aklım var oda böyle yitip gitmesin barii khkh56 khkh56 khkh56

Bence de zaten işi ustasına bırakmak gerek. Ama ben hem deneme hem de bazı konularda ihtiyacım olduğu için yaptım.
Şimdi ben desem babama ki, baba şurda bi site var bana ordan ders çalışma telkini alsana. Babamın diyeceği şey muhtemelen şudur: Olum bırak saçma sapan şeyleri onun yerine alayım sana 2 test kitabı da çöz.
Ve hatta böyle bir isteğim olduğu için gereksiz yere bir sürü azar da işitebilirim.
Yani şartlar insanı kendi kendine telkin hazırlamaya itiyor, ne yapalım :)

Baris 28-06-2008 12:08 PM

Alıntı:

hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı
ben ham ses kaydını Adobe audition 2.0 da yapıyorum..sesi istediğim ölçüde yüksek olarak kaydediyor..sonra müzikle birleştirmek istediğimde acid pro 6. kullanıyorum aslında adobe audition da birleştiriyor ama ben bu proğramda bunu yapamamayı başardığım için iki ayrı proğram kullanıyorum..umarım sizlere faydalı bir bilgi olmuştur..

Benim kullandığım programın linki http://rapidshare.com/files/125573247/AUDACITY.rar
Telkinle ilgili tüm işlerimi bu programı kullanarak yapıyorum. Bazen program herşeyi birbirene karıştırıyor. Özellikle kopyala yapıştır yapmaya çalışınca. Ancak genel olarak güzel bir program. Tavsiye ederim.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:38 AM.