Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Diğer Sağlık Haberleri

Uyarılar

SOMALİ'YE YARDIM EDELİM

Serbest Kürsü ve Diğer Sağlık Haberleri SOMALİ'YE YARDIM EDELİM Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Açlık nedeniyle, Somali'nin güneyinde, son 90 günde, 5 yaşın altında 29000 den fazla çocuğun öldüğü bildirildi. Dün itibariyle ülkemizde toplanan yardımlar 19 milyon TL ye ulaştı, hükümet bundan sonraki yardımlardan vergi alınmayacağını açıkladı. Diyanet İşleri Başkanı tarafından, Ramazan ayı vesilesiyle ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Diğer Sağlık Haberleri telkin cd indir izle İstanbul Diğer Sağlık Haberleri nerededir kimdir Diğer Sağlık Haberleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Diğer Sağlık Haberleri hipnoz Diğer Sağlık Haberleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Diğer Sağlık Haberleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Diğer Sağlık Haberleri kuantum düşünce kitap haberi

SOMALİ'YE YARDIM EDELİM

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10-08-2011, 12:05 PM   #1 (permalink)
pimpinella anisum
Guest

Question SOMALİ'YE YARDIM EDELİM

Açlık nedeniyle, Somali'nin güneyinde, son 90 günde, 5 yaşın altında 29000 den fazla çocuğun öldüğü bildirildi.

Dün itibariyle ülkemizde toplanan yardımlar 19 milyon TL ye ulaştı, hükümet bundan sonraki yardımlardan vergi alınmayacağını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı tarafından, Ramazan ayı vesilesiyle fitre vermek isteyenler için; 3 kısa mesajın bir fitre yerine geçeceği açıklaması yapıldı.

Dramın büyüklüğüne dair fotoğrafları paylaşmıyorum,AÇLIK tan bahsediyoruz,yeterince açık...

KIZILAY GENEL BAŞKANI TEKİN KÜÇÜKALİ SOMALİ DRAMINI ANLATTI

Her 6 dakikada bir çocuğun hayatını kaybettiği, açlıktan kaçmaya çalışan 8 kişilik aileden 7’sinin yolda yaşama veda ettiği ve ölüm sınırında 5 milyon insanın olduğu Somali’nin yardım çığlığıyla harekete geçen Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Kızılay’ın önce karın doyurma ve tıbbi yardım, ardından da kalıcı çözüm için iki aşamalı plan başlattığını söyledi. Küçükali “Yardım götürmekle kalmayıp göçün ana nedeni olan susuzluk için kuyular açıp köyler kuracağız” dedi.

6 dakikada bir çocuk ölüyor

Sayın Küçükali Somali’deki son durum nedir, bilgi verir misiniz?
Durum son derece kötü. Ölüm sınırında olan 5 milyon insan var Somali’de. Türkiye’den yiyecek götürmek ilk hedefimiz. 5 milyon insan, 11 milyon nüfuslu Somali’nin yarısıdır. Acil yardıma ihtiyaçları var. Durumu daha iyi anlamak için şöyle söylemek lazım; Somali’de 5 yıldır yağmur yağmadı. Böyle olunca, hayvancılık ve tarımla geçinen insanlar bunu yapamaz hale geldi. Ve göç etmeye başladılar. Göç de çok uzun oluyor, hiçbir araç olmadan yalınayak göç ediyorlar. Yollarda hastalanıyorlar, ölüyorlar, birbirlerini terk ediyorlar. Çocuklar ailelerden ayrı kalıyor. Başarabilenler kampa ulaşıyor. Yola çıkan 8 kişilik bir aileden sadece 1 kişi kampa ulaşabiliyor. Diğerleri yolda ölüyor ya da kayboluyorlar. Bakın 90 günde 29 bin çocuk ölmüş. 6 dakikada bir çocuk ölüyor.

Büyük bir psikolojik yıkım da söz konusu o zaman?”
Evet. Tam da öyle bir durum var. Aslında işin acil boyutu var. Önce karın doyurmak ve sağlığa kavuşturma boyutu var. Burada en büyük zorluğu anneler ve çocuklar çekiyor. İnsani dramlar büyük boyutta yaşanıyor. Düşünün çocukları yolda ölmüş bir annenin karnını doyursak bile, önemli olan onun psikolojisinin düzeltilmesidir. Psikologlarımızı hazırlıyoruz, onlara psiko-sosyal destek vermek zorundayız. Somali’ye yerleşince bu konuda da çalışma yürüteceğiz.

Nasıl çalışma yürüteceksiniz?
Genel müdürümüz ve uzmanlarımız şu an Somali’de. Yakında 150 kişilik bir ekiple çalışmalara başlayacağız. Somalililer de ekibimize katılacaklar. İslam İşbirliği Teşkilatı Başkanı Ekmeleddin İhsanoğlu İstanbul’da idi. 14 İKÖ üyesi Arap ülkesinin Kızılay sorumluları da buradaydı. Bu ülkelerin toplayacağı yardımları Türk Kızılay’ına verecekler. Somali’de büyük depolar tutuyoruz.

İlk gemi bugün yola çıkıyor

Nasıl bir rakama ulaştınız?
Dün itibari ile 4 milyon TL yardım topladık. 2 bin 500 ton ayni yardım topladık. Pirinç, bulgur, un, yağ, şeker, süt tozu ve çocuk maması yardımlarından oluşan bu kalemleri daha da çoğaltmaya çalışıyoruz. Bugün (pazartesi) bir yardım uçağı Ankara’dan kalkacak. Ayın 15’inde de İstanbul Ambarlı’dan 5 bin tonluk bir gemi kalkacak ve gemiler yardım götürmeye devam edecek. Biz 380 milyon dolar yardımı zorlayacağız. Zaten Ramazan ayında insanlarımız daha yardıma duyarlı oluyor, yoksul gerçi Ramazan’da yoksul değil her zaman yoksul ama Ramazan’da duygular farklı oluyor.
Biz yardım için iki seçenek sunuyoruz. Gıda kolisi ve mutfak setinden oluşan bir paketimizi var. 200 TL’lik bu paketi insanlarımız alıp yollayabilir, ya da 100 TL verip birini alıp yollayabilir. Bunun dışında 5 TL karşılığında 2868’e boş mesaj yazıp yollarlarsa bir kişiyi bir gün doyurmuş olurlar.

Köy kuracağız, göç önlenecek

Başka çalışmalar da olacak mı?
Kızılay sadece ayni yardım ile kalmayacak. İslam Kalkınma Bankası desteği ile orada örnek köyler kuracağız. Bir yeri köy olarak planlayacağız, Somali yaşam geleneğine uygun şekilde inşa edeceğiz. Orada kuyu açacağız. Kuyunun köyde 4 bin kişiyi yerine bağladığını biliyoruz.Köydeki suları su olmayan başka yerlere taşımak için de kanallar açacağız. Mühendislerimiz çalışıyor. Henüz mali hesabı çıkartmadık. Somali kültürünü iyice inceleyeceğiz. Yapacağımız köy sayısı ise 5’ten aşağı olmayacak. Sudan yararlananlarla birlikte 30-40 bin kişiyi yerleşik hayata geçiren, hayatlarını kurtaran bir proje olabileceğini tahmin ediyoruz.

Cumhurbaşkanı ve Başbakanın da önemli desteği var sanıyorum..?
Başbakanımızın merhametli bir insan olduğunu biliyoruz. 2006’da Darfur’da sünnet merasiminde çocuklar, kötü jiletle sünnet edilip bağırırken, kolonya getirtip çocukların yüzüne sürdü, onların rahatlamasını sağladı. Bana dönüp ‘Başkan, bir şey yapmamız lazım’ dedi. Bu söz üzerine biz orada bir hastane kurduk. Cumhurbaşkanımız da Köşk’te toplantı yapıp, dikkatleri oraya çekti.

Afrika’ya yardım için sms ve hesap numaraları

KIZILAY
2868’e boş mesaj göndererek 5 TL yardımda bulunabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI KIZILAY ŞUBESİ
HESAP Hesap No IBAN
TL 2868-5005 TR27 0001 0006 8500 0028 6850 05
USD 2868-5006 TR97 0001 0006 8500 0028 6850 06
EURO 2868-5007 TR70 0001 0006 8500 0028 6850 07

Kimse yok mu?
5777’ye “ACLIK” yazıp boşluk bırakarak 5 TL gönderebilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI ÜSKÜDAR ŞUBESİ
HESAP Hesap No IBAN
TL 5382203-5009 TR85 0001 0004 0305 3822 0350 09
USD 5382203-5010 TR58 0001 0004 0305 3822 0350 10
EURO 5382203-5011 TR31 0001 0004 0305 3822 0350 11

İHH
3072’ye “IFTAR” yazıp boşluk bıraraka 5 TL gönderebilirsiniz

ZİRAAT BANKASI FATİH ŞUBESİ 488
HESAP Hesap No IBAN
TL 2124994-5007 TR66 0001 0004 8802 1249 9450 07
USD 2124994-5008 TR39 0001 0004 8802 1249 9450 08
EURO 2124994-5012 TR28 0001 0004 8802 1249 9450 12

DİYANET
5601’e “AFRIKA” yazıp 5 TL yardım gönderebilirsiniz

ZİRAAT BANKASI BİLKENT PLAZA ŞUBESİ
HESAP Hesap No
TL 86 0001 0017 6234 2869 8550 39
USD 59 0001 0017 6234 2869 8550 40
EURO 32 0001 0017 6234 2869 8550 41

alıntı

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 10-08-2011, 12:22 PM   #2 (permalink)
bigokyanus
Guest

Standart Cevap: Bizimki de dert mi?

İyi yapmışsın güzelim burdan paylaşmakta , dilerim yardım eden eller çoğalır ve birilerinin yüreğine dokunuruz .
Alt 13-08-2011, 12:54 PM   #3 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Bizimki de dert mi?

Dileyenler kuru gıda yardımı da yapabiliyorlar. Türk Kızılayı'nın bu amaçla açtığı Afrika stantlarına son kullanma tarihine en az 6 ay olan kuru gıda yardımlarınızı teslim edebilirsiniz.

Sevgiler.
Alt 13-08-2011, 06:49 PM   #4 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 146
188 Mesajinıza toplam 669 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ELPARANOID is just really niceELPARANOID is just really niceELPARANOID is just really niceELPARANOID is just really niceELPARANOID is just really nice
Standart Cevap: SOMALİ'DE AÇLIK

Afrika İnsani Yardım

bu siteden kredi kartı ya da debit kartla online bağış da yapmak mümkün
ELPARANOID isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-08-2011, 12:06 AM   #5 (permalink)
Guest

Tesekkür: 828
273 Mesajinıza toplam 1,033 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
smyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nice

ERTUĞRUL ÖZKÖK http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/18478656.asp?yazarid=10&gid=61, SAYGIYLA EĞİLİYORUM DEDİKLERİN KARŞISINDA,
AFRİKA HER ZAMAN AÇLIK SINIRINDAYDI AMA BU SEFER ÖLÜM SINIRINDA UMARIM ÇOK GEÇMEDEN DÜNYA VEHAMETİN FARKINA VARIR.
EN ACISIDA YİYECEK EKMEK BULAMAYAN BU İNSANLARA BİRBİRİLERİNİ ÖLDÜRMELERİ İÇİN KİM VERİYOR BU SİLAHLARI, TÜM MAL VARLIKLARINI ALDIKLARI SÖMÜRDÜKLERİ BU KARA İNSANLARIN ÜZERİNDE RUSYA VE AMERİKA KARŞILIKLI YENİ TEKNOLOJİ SİLAHLARINI DENİYOR RESMEN....
smyrna1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-08-2011, 12:11 AM   #6 (permalink)
Guest

273 Mesajinıza toplam 1,033 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
smyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nicesmyrna1 is just really nice

https://www.kimseyokmu.org.tr/online...gisKurban.aspx

Ayrıca kurban yardımı yapmayı düşünüpte 400-500 lira gibi yüksek rakamlardan dolayı bunu erteleyenler olabilir, kimse yokmu uganda etiyopya ve somalide 100 usd gibi oranın yerel piyasasıyla kurban bağışlarınını yerine getiriyor türkiyede kurban bağışı yaptırmak isterseniz 450 tl, filistin için 420 usd, haiti için 120 usd,pakistan içinde kurban kestirmek ise 140 usd bedel karşılığı....
Alt 14-08-2011, 12:52 AM   #7 (permalink)
Teğmen

188 Mesajinıza toplam 669 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ELPARANOID is just really niceELPARANOID is just really niceELPARANOID is just really niceELPARANOID is just really niceELPARANOID is just really nice

HADİ ARKADAŞLAR BURADA BİR KAMPANYA BAŞLATALIM. HER KES YARDIM GÖNDERSİN VE GÖNDERDİĞİ YARDIMI BURAYA YAZSIN. Gerçi sağ elin verdiğini sol el bilmesin deyilmiş, ama diğer arkadaşları da yardım için motive etmek açısından burada yazalım. Hadi arkadaşlar biz kendimizi neden geliştiriyoruz? İlk önce kendimize sonra tüm insanlığa faydalı ola bilmek için. O zaman ne bekliyoruz? Fırsat bu fırsat. Bakalım Hayatımdegisti.com forum üyeleri olarak bu ay ne kadar bağış yapacağız.
ELPARANOID isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-08-2011, 01:11 AM   #8 (permalink)
Teğmen

Hadi şükürler olsun nihayet kazası belasız ödemeyi yapa bildim.

70 TL ödedim.

Bagis No :242823,242824.

Hadi arkadaşlar Afrikadakı kardeşlerimize yardım edelim.

Afrika İnsani Yardım

https://www.kimseyokmu.org.tr/online...panya.aspx?y=d
Alt 14-08-2011, 01:18 AM   #9 (permalink)
Guest

ismimi sildim dediğinz gibi bir elin verdiğini diğeri görmemeli, ayrıca smsler gönderdim, 2-3 ay önce işimden istifa ettim keşke imkanlarım geniş olsaydı daha fazla bişeyler yapabilseydim...

Alt 14-08-2011, 12:49 PM   #10 (permalink)
Teğmen

pimpinella anisumun da izniyle bu başlığın ismi SOMALİYE YARDIM EDELİM olarak değiştirilirse bence daha iyi olur.

Bookmarks

Seçenekler
Stil