Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Çocuk Psikolojisi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/cocuk-psikolojisi/)
-   -   ''Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu''büyüdükçe geçer mi?: (http://www.hayatimdegisti.com/forum/cocuk-psikolojisi/7002-dikkat-eksikligi-hiperaktivite-bozuklugubuyudukce-gecer-mi.html)

diksiyon 15-05-2008 01:08 AM

''Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu''büyüdükçe geçer mi?:
 
''Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu''büyüdükçe geçer mi?:
Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu erken çocukluk döneminde başlayıp yaşam boyu devam edebilen bir bozukluktur, büyüdükçe iyileşmek söz konusu değildir. Bu tanıyı almış olan bireylerin %80' inde ergenlikte de belirtiler devam eder. %30-65' i erişkinlikte de bu tanıyı alırlar. Temel belirtiler aynı olmakla birlikte her yaş döneminde farklı bir görünüm vardır.
.Özellikle aşırı hareketlilik ve dürtüsellik belirtileri zaman içinde azalır.
.Dikkat eksikliği yaşam boyu devam eder.
.Yaş ilerledikçe başka sorunlar eşlik etmeye başlar.

boritta 01-11-2012 11:39 PM

Cevap: ''Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu''büyüdükçe geçer mi?:
 
Çocuklarında DEHB-Dikkat Eksikliği sorunu olan anne-babalara yol gösteren makaleyi Çocuk Psikiyatr Dr. Gökçe Küçükyazıcı kaleme almış:

Çocuğunuzda DEHB belirtilerine bağlı olarak görülen dürtü kontrol bozukluğu ve davranış sorunları ortaya çıktığında, aşağıdaki adımlar size yol gösterecektir.


DEHB’ye bağlı ortaya çıkan davranış sorunları anne-baba için başa çıkılması ve yönetilmesi çok zor sorunlar olabilmektedir.
DEHB’li çocuk toplum içinde davranış bozukluklarına bağlı olarak sorun yaşadığında, anne-babalar bunu kendi hataları olarak görürler. “Kendi çocuğumuzu kontrol edebilmeliyiz!?” diye düşünürler. Hele okul ve benzeri sosyal ortamlarda , diğer velilerin suçlayıcı ve imalı bakışları ve DEHB hakkında bilgisi olmayan bir başka anne-babanın faydasız yardım önerileri, DEHB’li çocuğun anne-babası için yeterince zorlayıcıdır.

Bakış açınızı genişletin ve durumun gerçekliğinin farkına varın! DEHB’li çocuklar sıklıkla dürtüsel davranılar ve davranışlarını düzenleyemezler. Çocuğunuzun hatalı tutum ve davranışları DEHB’nin doğasını yansıtmaktadır.


Kaynak ve Makale Devamı: Hiperaktivite Bozukluğu - DEHB | DEHB Davranış Bozukluğunda 7 Altın Öneri | DEHB Davranış Bozukluğunda 7 Altın Öneri


WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:04 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1