Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım

 Hedef Ön Hazırlık ve  Çekirdek İnanç Bulma   Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 8 . Cekirdek cd Telkin dinlemiyorum..bazen bolluk bereketi dinliyorum.. Nispeten bakis acimi degistirdi ama kalici bir cozum olmadi degismesini istediklerime. Hala is ve para sorunum.ayni tikaniklar engeller ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım telkin cd indir izle İstanbul Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım nerededir kimdir Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım hipnoz Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarımolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Çekirdek İnanç Bulma Kişisel gelişim uzmanı Abdullah Canıtaz çekirdek inancınızı bulmanıza yardım ediyor.


Reklam Alanı

Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım

Like Tree3Likes
Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 28-05-2018, 05:27 PM   #71 (permalink)
Üsteğmen
 
marea476 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2016
Mesajlar: 170
Tesekkür: 206
53 Mesajinıza toplam 64 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
marea476 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım

Cekirdek cd Telkin dinlemiyorum..bazen bolluk bereketi dinliyorum..
Nispeten bakis acimi degistirdi ama kalici bir cozum olmadi degismesini istediklerime.
Hala is ve para sorunum.ayni tikaniklar engeller devam..belki basta. 4 tur daha dinlemeliyimdor..bilmiyorum artik
ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
marea476 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 03-05-2019, 10:33 PM   #72 (permalink)
Üsteğmen
 
marea476 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2016
Mesajlar: 170
Tesekkür: 206
53 Mesajinıza toplam 64 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
marea476 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım

aynı yerdeyim..
degişen kalıcı seyler yok.
marea476 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 06-05-2019, 12:59 PM   #73 (permalink)
Teğmen
 
DeJong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2019
Mesajlar: 27
Tesekkür: 0
0 Mesajinıza toplam 0 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
DeJong is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım

aynı yerdeyim. Değişen bişey yok.
DeJong isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30-05-2019, 05:26 PM   #74 (permalink)
 
Üyelik tarihi: Oct 2018
Mesajlar: 6
Tesekkür: 2
0 Mesajinıza toplam 0 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
MuratKartal is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım

Paylaş
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Subliminal mesajlar gerçek mi? Bu mesajlar davranışlarımızı değiştirebilir mi?
İddia: Sübliminal mesajlar öylesine güçlüdür ki, subliminal reklamlar sayesinde insanlara istedikleri ürünler aldırılabilir veya subliminal mesajlar sayesinde gece uyurken bile yeni bir dil öğrenebilir veya sigarayı bırakabilirsiniz! Gerçek mi?... Sahte...


Gerçek Ne?

Subliminal mesajların kişilerin davranışlarını istenen yönde değiştirmek konusundaki etkisini gösteren güvenilir hiçbir çalışma bulunmamaktadır. Hatta bazı çalışmalarda, subliminal mesajla pazarlanmak istenen ürünün satış oranlarında düşüş tespit edilmiştir!

İddianın Kökeni

Film ve reklam endüstrisinin gücünün boyutlarını göstermek için ileri sürülen iddiaların bir kısmı, maksadını aşarak insanlar üzerinde mutlak bir hakimiyetleri olduğu inancını doğurmuştur. Reklamlar ve izlediğimiz filmler, diziler, televizyon programları hayat görüşümüze etki edebiliyor olsa da, spesifik davranışları sağlamak konusundaki güçleri fazlasıyla kısıtlıdır.
Bilgiler

Hükümetin, büyük şirketlerin ya da medyanın bize gerçekten ne söylemeye çalıştığıyla ilgili subliminal mesajlar kullanıldığı kavramı halk arasında kuşkular doğurmaktadır. Subliminal, "bilinçli algılama eşiğimiz" anlamına gelen "limen'in altı" anlamındadır. Subliminal bir mesaj, bilinçaltımıza işleme yoluyla davranışımızı etkileyebilen görüntü ve ses içerikli mesajlara verilen bir isimdir.
Bu ibareyi ilk kullanan, bir pazar araştırmacısı olan James Vicary olmuştur. Vicary, 1957'de, New Jersey'de gösterilen bir filmin içine mesajlar yerleştirdiğini belirtti. Bu mesajlar, saniyenin 3000'de 1'inde gösteriliyor ve filmi izleyenlerin Coca Cola içip patlamış mısır yemesini söylüyorlardı. Vicary'ye göre sinema salonunda kola satışları yüzde 18, patlamış mısır satışları ise yüzde 57 artmıştı, yani subliminal mesajlar işe yarıyordu.

1950'lerin sonunda ve 1970'lerin başında yayınlanan kitaplar da Vicary'nin tüketicileri kendi ürünlerini almak için ikna etmesine yarayan tekniklerinin nasıl kullanılabileceğinden bahsediyordu. Bazı radyo ve televizyon reklamlarında subliminal mesajlar kullanıldı, fakat birçok kanal ve profesyonel firma bunları yasakladı. 1974'de ise ABD'nin RTÜK'ü olarak görülebilecek FCC (Federal Communications Commission- Federal İletişim Komisyonu), subliminal reklamcılığı yasakladı.
Mesajlar İşe Yaradı mı?

Vicary'nin bu çalışmanın bulguları hakkında yalan söylediği sonradan ortaya çıktı.

Takip eden araştırmalara göre bu mesajların, örneğin bir Kanada televizyon kanalında bir yayına yerleştirilen "Hemen arayın!" mesajının, izleyiciler üzerinde hiçbir etkisi olmadığı ortaya çıktı.

1990'lardaki ünlü Judas Priest davasında r eden iki gencin aileleri, gençlere bunu bir şarkının yaptırdığını söylemişlerdi; ancak dava, hakimin bununla ilgili hiç bir bilimsel kanıt olmadığını söylemesiyle sonuçlandı. Bununla birlikte bazı insanlar hala müzikte ve reklamlarda gizli mesajlar içerildiğini iddia etmektedir.
Uyku Sırasında Subliminal Mesajlar

Subliminal mesajların "art niyetli" olarak kullanılmadığı ve bireyler tarafından işlevsel hale getirilebileceğinin iddia edildiği alanlardan birisi kişisel gelişim alanıdır. İddiaya göre, uykuya dalmadan önce ve uyku sırasında dinleyeceğiniz, içeriğinde sizin kendine güveni olan, başarılı bir insan olduğunuzu telkin eden mesajların, zaman içinde özgüveninizi arttırıp, çeşitli davranışlarınızı geliştirebilmesi mümkündür. Hatta yine iddiaya göre, sırf bu yöntemle sigara tüketimi gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmanız da mümkündür!

Ne var ki, bunu akademik olarak test eden araştırmacılar, subliminal mesajlar ile istenen yönde davranış değişikliği arasında bir ilişki tespit edememiştir. Örneğin bir çalışmada, deneklerin hepsi hafıza ve özgüven testlerinden geçirilmiştir. Sonrasında her birine subliminal mesaj içerikli kasetler verilmiştir; ancak kasetlerin yarısı bilerek yanlış isimlendirilmiştir. Bu kasetleri 5 hafta boyunca dinleyen denekler, aynı testlere tekrar tabi tutulmuştur. Hafıza veya özgüven konusunda hiçbir anlamlı değişim gözlenemese de, denekler hafızalarının geliştiğini ve özgüvenlerinin arttığını düşünmüşlerdir. Bu etkiye bilimde plasebo etkisi denmektedir.

Yani, uyurken dinlediğiniz kendine-yardım kasetlerinin size muhtemelen bir zararı olmaz, ancak sizin sigarayı bırakmanıza yardımcı olmadıkları da söylenebilir.
Subliminal Mesajların İşe Yaradığını Gösteren Örnekler

Tüm bunlara rağmen, bir grup araştırmacı, deneysel bir amaca yönelik değil de, hedef-odaklı olarak gösterilen subliminal mesajların işe yarayabileceğinde ısrarcı gözükmektedir.

Yapılan bir çalışmada, Lipton buzlu çay içilmesini telkin eden bir subliminal mesaj gösterildiğinde, deneklerin buzlu çay içme ihtimalinin arttığı gösterilmiştir. Öte yandan bu çalışmada, halihazırda susamış olmayan kişilerin buzlu çay tüketiminde herhangi bir artış görülmemiştir.

Bir diğer çalışmada, The Simpsons dizisinde yayınlanan subliminal içerikli mesajlar (örneğin gizli "susadın" mesajları veya kutu kola içeren sahneler) barındıran bir bölüm izletilen deneklerin susama hissi algısının arttığı gösterilmiştir. Bazı diğer çalışmalarda, spesifik bir rom markasının telkin edildiği subliminal mesajlı reklamlar sonucunda, deneklerin %80'inin o marka rom tüketme tercihinin arttığı gösterilmiştir.
Sonuç

Subliminal mesajlara yönelik akademik araştırmaların ortak bulgularını şu üç maddede toplamak mümkündür:

Subliminal mesajların işe yaradığını gösteren çalışmalar, araştırmacıların subliminal mesajların gerçek anlamıyla çalışması halinde görmeyi bekledikleri etkiden 10 kat az etki yaratabiliyor. Dolayısıyla bu mesajların çalışma oranları çok ama çok düşük ve hatta bazı diğer faktörler, davranışlardaki değişmenin subliminal mesajlardan kaynaklanmadığını açıklayabilir.

Subliminal mesaj araştırmalarında, deneklerin verdikleri tepkiler son derece muğlak; dolayısıyla anlamlı sonuçlar çıkarmak pek mümkün değil.
Deneklerin subliminal içerikli reklamlara verdikleri olumlu tepkilerin (yani mesajın istediği yönde davranış değişikliği yaşayan bireylerin tepkilerinin), gerçekten subliminal mesajlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit etmeye yönelik çalışmalarda, deneklerin kararlarını etkileyen ana unsurun subliminal mesajların içeriği olmadığı, çeşitli dış etkenlerin daha işlevsel olduğu gösterildi.

Bu nedenlerle, subliminal mesajların genel olarak işlevsiz olduğunu söylemek mümkündür.

Buna rağmen, halktan gelen tepkiye cevap verebilmek adına İngiltere gibi bazı ülkelerde bu tarz reklamcılığın yasaklandığını, genel olarak reklam prensiplerimize dikkat etmemizin önemli olduğu da hatırlatılmalıdır. Yine de halk tepkisinin bilimsel ve geçerli temellere dayanmak zorunda olmadığı hatırlanmalı, en nihayetinde genel bir konsept olarak "reklamcılık" olgusunun tüketim davranışlarına uzun vadede etki edebildiği unutulmamalıdır. Burada analiz edilen, spesifik olarak subliminal mesajların anlamlı davranış değişikliklerine neden olup olamadığıdır.

Kaynak: Evrim Ağacı- Çağrı Mert
MuratKartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 18-09-2019, 10:14 PM   #75 (permalink)
Üsteğmen
 
marea476 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2016
Mesajlar: 170
Tesekkür: 206
53 Mesajinıza toplam 64 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
marea476 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım

murat kartal..

sonıcta biz boş işler peşinde koştuk
bunu mu demek istiyorsunuz.
marea476 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 08-10-2019, 02:27 PM   #76 (permalink)
Çevirmen
 
yaseminist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 202
Tesekkür: 1,576
282 Mesajinıza toplam 2,063 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the rough
Standart Cevap: Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım

Alıntı:
marea476 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
murat kartal..

sonıcta biz boş işler peşinde koştuk
bunu mu demek istiyorsunuz.
Merhabalar,

Uzun zamandır foruma girmiyordum, burada yazılanları okudum. Telkinler konusunda ben de yaşadıklarımı yazayım dedim Tam 10 sene önce bu siteyi keşfettim. O dönem gerçekten hayatımın en mutlu senesi oldu. Belki telkinleri gerçekten inanarak dinledim bilmiyorum ama ailevi problemlerim sona ermişti. Kendimi hep çok mutlu hissediyordum Sonra Atakan bey için script çevirisi yaparak isme özel kilo verme telkini yaptırdım. 6 ay içerisinde 25 kg verdim. Bu sonuç, benim için inanılmazdı. İlk defa bu kadar kısa sürede bu kadar çok kilo vermiştim. Sonra hamilelik falan derken telkinleri pek dinlemedim. Sonraki senelerim majör depresyona varana kadar kötü geçti. Zaten o dönem telkinleri dinlesem bile, kendi adıma bazı ücretli telkinler (Mükemmeliyetçilik, Tükenmişlik, Depresyon vb.) almıştım ama yine de bir türlü ruh halim düzelmiyordu. Bu depresif ruh halimden ancak spora başlayınca biraz kurtuldum. Tabi yine tam olarak iyileşmemiştim, antidepresanlara devam ediyordum ama majör depresyon değildi de yaşadığım depresyondu en azından.. Bu süreçte EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) sardım. İngilizce biliyorsanız çok faydalı bir EFT uzmanı var: Brad Yates. Youtube'da onun videolarıyla aklıma gelen her konuda EFT yaptım. Türkçe olarak da Abdullah Canıtez videolarını tavsiye ederim. Birlikte EFT yapmanız biraz olsun rahatlama sağlayacaktır. Bir de son olarak Güneş Tan'ı keşfettim. Youtube'a "güneş tan endişe" yazarsanız ilk çıkan videoyu uyguladım. Yine bir rahatlama oldu

Bunlar hep vücutta biriken duyguyu boşaltma çalışmaları aslında ama inan duyguyu üreten de düşünceler. Düşünceleri dönüştürmek için de David Burns'ın İyi Hissetmek kitabını aldım, içindeki uygulamalar biraz ferahlama sağladı. Bir de yine 10 sene öncesi o telkinlerle tanıştığım muhteşem bir ruh haline sahip olduğum sene en çok R. Şanal'ın Kuantum Olumlama kitabını sürekli okuyordum, içindeki olumlamalar ruhuma çok iyi geliyordu. Onu o sene kaybettim ama birkaç ay önce tekrar o kitabı buldum. Baskısı yok, ikinci el bir kitapçıdan buldum ve sonrasında her gün sürekli okudukça antidepresanları bıraktım ve gerçekten iyileşmeye başladım
Bir de bu süreç Ayiz Karni'nin Üzülme adlı bir kitabı var. Onu okudukça da rahatladım.

Kısaca toparlamam gerekirse;
1. Fazla düşünmemek lazım, aşırı düşüncelere dalınca insanoğlunun kimyası bozuluyor, "olanı olduğu gibi kabul ediyorum. Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler" gibi basit cümlelerle o gelen olumsuz düşünceleri iptal et, seni ele geçirmesine izin verme çünkü orası dipsiz bir kuyu..
2. Bir ayette Allah-ü Teala: "Bir iş bitince diğerine koyul" buyuruyor. Kendini boş bırakma. Aşırı düşünmeye zaman bırakma.
3. Hareket et. Spor yap mesela kendine bir hedef edin. Şu kiloya geleceğim. Her gün şu sporları yapacağım falan de. İnan insanın modunu çok değiştiriyor. En çok da dışarıda yürüyüş yapmanın inanılmaz faydası oluyor. Bilimsel olarak da kanıtlanmış. Seninle aynı amaçta insanlarla birlikte olmak için Fatsecret var, ben oradayım, orada da görüşürüz

Ben, kimseye akıl verecek kadar donanımlı biri değilim aslında ama nacizane fikirlerimi paylaşmak istedim

Sevgiler
ışık_ likes this.
yaseminist isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 26-11-2019, 08:40 PM   #77 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Sep 2015
Bulunduğu yer: Tavşanlı/Kütahya
Mesajlar: 459
Tesekkür: 195
197 Mesajinıza toplam 251 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
KıpçakBeyi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım

İşin açıkçası forumu çok takip etmiyorum.Bu konuyu da unutmuşum ama kendi hikayem kısmında çekirdek inançla alakalı bir şeyler yazdım.

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...tml#post862738

Yukarıda çok güzel bir cevap var.Telkinler itici güçten başkası değil.Sizi bir şeyleri yapmanız için teşvik ediyor ama çözümü doğrudan vermiyor.Yukarıda Marea'nın yazdıklarını okudum.Çekirdek inanç faydalı gelmediyse veya seni devamlı surette içindekilerle yüzleştirdiyse EFT yap. Alabiliyorsan psikolojik destek al.Psikoloji zaten çocukluk travmaları ile uğraşıyor.Psikoloji kitapları okuya okuya biraz daha kavrayışım arttı.Çocukken annenin söylediği bir sözü ömür boyu taşıyorsun.

Harry Guntrip'in kitabını okuyorum mesele çocukken annesi ve teyzesi tarafından "çükünü keserim bak " şeklinde azarlanmış bir çocuğun bütün hayatı değişiyor.Hayatındaki öz güvensizlik ve kaygıdan tut kadın erkek ilişkilerine kadar.Bilinçaltında bir yerde cezalandıran bir anne ve teyze var.Bu insanın karşı cinse karşı rahat olmasını bekleyebilir misin?

Çocuk beni olaylardan en çok etkilenen benlik sen 40 yaşına da gelsen o beş yaşındaki çocuk sana bakmaya devam ediyor.O halinden kurtulamıyorsun.Terapi alamayanlara youtube üzerinde psikoloji videoları izlemelerini tavsiye ediyorum.
KıpçakBeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım

 Hedef Ön Hazırlık ve  Çekirdek İnanç Bulma   Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 8 . Cekirdek cd Telkin dinlemiyorum..bazen bolluk bereketi dinliyorum.. Nispeten bakis acimi degistirdi ama kalici bir cozum olmadi degismesini istediklerime. Hala is ve para sorunum.ayni tikaniklar engeller ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım telkin cd indir izle İstanbul Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım nerededir kimdir Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım hipnoz Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarımolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Birkac haftadır Cd dinliyorum..cekirdek inanclarım kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:56 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1