Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Çekim Yasası (http://www.hayatimdegisti.com/forum/cekim-yasasi/)
-   -   Çekim yasası-somut örnekler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/cekim-yasasi/1513-cekim-yasasi-somut-ornekler.html)

cnb 28-06-2007 10:26 AM

Çekim yasası-somut örnekler

Arkadaşlar , çekim yasasını bi şekilde denemek istiyorum ama isteklerimle ilgili önyargılarım izin vermiyor, bi de ne yalan söyleyeyim, çekim yasasının uygulanabilir olduğu yönünde şüphelerim var.
Sizin çekim yasasını hayata geçirebildiğiniz somut örneker var mı.
Somut olayları paylaşırsak en azından düşüncelerimizde netlik oluşur.
Paylaşımlarınızı bekliyorum.
Sevgiler

hayalayaz 28-06-2007 06:03 PM

Ynt: Çekim yasası-somut örnekler

sevgili ceren senden önce deryanın günlüğüne yazdım..ben yıllar önce bu meditasyonumsu şeyi yaparak, bir kere milli piyangodan bir kerede sayısal lotodan para kazandım..(küçük ikramiyeler ) ilk beşte bir bilete çıkan ikramiyeye tesadüftür dedim..lottodan beş tutturmam tesadüf olamaz çünkü beş rakkam tutturduğumu imgelemiştim..neden beş diye sorma bende bilmiyorum..bunları yaratıcı imgeleme diye bir kitap okumuştum..o kitabın yönlendirmelerini çalışarak yaptım..the secretten çok yıllar önce..şimdi the secretteki çeki vakıf bankın çeki olarak değiştirttim, vakıf bankın çeki olarak yaptım kos kocaman tavana yapıştırdım..para kazandığımda hep beraber harcarız..çünkü bu sistem gerçekten işliyor..önemli olan buna kendimizi layık görmemiz..sevgiler

cnb 29-06-2007 08:43 AM

Teşekkürler Hayalayaz,
paylaşımın ve yol gösterdiğin için.
Şu önyargılarımı bi sileyim ,ben de deneyeceğim en kısa zamanda.
Bakalım neler olacak.
Sevgiler

ats2204 29-06-2007 01:15 PM

aslında filmi seyredince insanın çok inanası geliyor ben daha deneme yapmadım ama orada diyorya bir arkadaşınızı düşünün bi şekilde size ulaşacaktır diye en basit olanıydı belkide tesadüf 9 yıl önce avusturalya ya giden bir arkadaşım aklıma geldi ne mail ne tel no bilmiyordum ilginçtir beni aradı aradan sadece 5 dakika sonra tabi doğal olarak bende tırstım ( korktum, ürktüm) aceba dedim zaten anketede kararsızım demiştim sen kalk türkiyeye gel bir arkadaştan numaramı al ve ben düşündükten sonra beni ara Allah Allah... dedim

YAZGÜLÜ_81 29-06-2007 06:55 PM

merhaba arkadaşlar 98569
ben de the secret kitabını alıp okumaya başlayınca ilk önce biraz zorlandım inanmakla inanmamak arasında kaldım daha sonra kitabı tekrar tekrar okudum ve yavaş yavaş kendi hayatıma uygulamaya başladım tabii her an olumlu düşünebilmek bu en zoru şükretmek ise bunu zaten yapmıyor muyuz şükür bizim hayatımızın bir parçası zaten
çekim yasasını ufak şeylerde denedim mesela uzun süre haber alamadığım almanyada olan bir arkadaşımdan 2-3 içinde haber almayı istedim ve 2-3 gün içinde mail aldım kendisinden ve kitap sayesinde araştırma yaparken bu siteyle karşılaştım düşüncelerim daha da değişti hayata daha olumlu bakmaya başladım eskiyi geçmişimi affettim doğan güne şükrediyorum sağlığıma herşeye bir de olumsuz düşünceleri hayatıma hiç sokmamayı iyice başarabilsem çok daha iyi olucak ve telkinler sayesinde daha da iyi olucağıma inanıyorum
ayrıca filmi de izledikten sonra daha inandırıcı geldi bana ve daha ısrarla denemeye başladım eğer gerçekleştirebilirsem sizlerle de paylaşıcam sizlerinde somut paylaşımlarınızı okumak daha da güç veriyor insana
sevgiler hismiley

citipitigirl 30-06-2007 12:34 AM

arkadaslar ben the secret filmini hergün izlemeye calisiyorum izleyince cok etkileniyorum ve hayata gecirmeye calisiyorum,gecenlerde hastaneye gittim bu arada yurt disinda yasiyorum..simdi gittim yaklasik 30 kisi filan var bekleme salonunda ve 3 tanede doktorlarin bulundugu oda var yani,kisaca söyle anlatiyim bu doktorlarin ikisini taniyorum ve hic sempatik deiller digerc doktorda ok tatli cok ilgili,bende ona denk gelmek istiyodum sora gözlerimi kapadim ve kadinin sesinden benim adimi anons ettigini hayal ettimm ve odaya girisimi,noldu biliyomusunuzz yarim saat sora benden önce gelen 20 kisi varken daha doktor benim adimi anons etti ve istedigim oldu daha benim siramin gelmesine cok vardi,cekim yasasi gercekten isliyo wave wave

oelma22 04-07-2007 02:34 PM

sevgili ceren

ben de senin gibi denemeye çalışıyorum,bir kitap daha çıkmış Çekim Yasası Sırrı yazarı: Joe Vıtale bunu da alıp okucam
Nil GÜN'ün Çekim Yasası ve The Secret'ı okudum,filmi de izledim sanırım daha çok araştırmak gerek,çünkü insan hemen uygulamaya koymakta güçlük çekiyor,umarım hepimiz isteklerimize ulaşırız.

cnb 04-07-2007 03:10 PM

Paylaşımın için çok teşekkürler oelma22,
umarım bizler de başarılı oluruz ama ah şu önyargılar olmasa :)
Sevgiler

YAZGÜLÜ_81 04-07-2007 11:57 PM

Nil Gün çekim yasasının içeriği sanırım the secretla hemen hemen aynı değil mi arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim actionsmile

YAZGÜLÜ_81 05-07-2007 12:00 AM

Hayal ablamızın çekim yasasını bu kadar güzel uygulayabilmesine hayranım doğrusu f678h

keops 05-07-2007 07:53 AM

Evet Nil Günün kitabındaki konu aynı çekim yasası ama secrettten farkı bir türk tarafından türk bakış açısıyla yazılması
ne kadar çekim yasası konusunda farklı kitap okursak o kadar iyi
isterseniz çekim yasasını anlatan kitaplarla ilgili uzun bir liste verebilirim.. sapkal89

YAZGÜLÜ_81 06-07-2007 05:32 AM

teşekkür ederim peki siz uyguluyor musunuz ve somut bir örneğini yaşadınız mı u859

YAZGÜLÜ_81 06-07-2007 05:34 AM

aslında çekim yasasıyla ilgili birkaç kitap ismi verirseniz memnun olurum hismiley

keops 06-07-2007 07:26 AM

Ben somut olarak yaşadığım bi kaç olay var.
Daha ev,araba gibi büyük birşeyler tezahür ettirmedim
kitap tavsiyesine gelince
1 yaratıcı imgeleme akaşa yay
2 isteyin düşleyin sahip olun sistem yay.
3 olumlu yaşama sanatı hayat yay
4 %100 düşünce gücü akaşa yay
5 yaratıcı imgelemeden nasıl yararlanabilirsiniz ruh ve madde yay.
bunlar başlangıç aşaması içindi ileri düzey için
6 kozmik sempati ruh ve madde yay.(çekim yasasını çok iyi açıklıyor ve Ç.Yas. ilgili okuma listeside var )
7 affedersiniz ama hayat sizi bekliyor nokta yay.
8 çekim yasası sırrı pegasus yay.
ek okumalar için
9 istemenin esrarı nesil yay.
10 ruhsal büyüme akaşa yay.
11 düşünce gücüyle tedavi altın yay.
12 düşün ve zengin ol altın yay
13 ruhun pusulası akaşa yay.
14 düşüncelerinizin gücü omega yay
12 bilinçaltının gücü kuraldışı yay.(özellikle çok motive edici bir kitap)
13 şimdinin gücü akaşa yay.
14 kuantum düşünce tekniği arıtan yay.(tavsiye ederim)
15 düşüncelerinizin gücü omega yay.
16 çekim yasası kuraldışı yay.
17 hayal mühendisliği kuraldışı yay
18 mutluluk ve zenginlik yolları inkilap yay.
19 yeterki iste omega yay.(çekim yasasını çok iyi açıklıyor)
20 kuantum olumlama arıtan yay.
21 diğer kitaplar
Çekim yasası ile ilgili yorum yapmak ve gerçekten öğrenmek isteyen için....

keops 06-07-2007 07:53 AM

ayrıca çekim yasası ile ilgili seminerlerde verilmekte
hatta bunla ilgili özel bir teknik var
PRECISION tekniği
yaratıcısı Filip Mihajlovic
bakın onla yapılan bir roportaj çekim yasası ile ilgilenenlerin faydasına olabilir
Filip Mihajlovic ile yapilan röportaj

Soru Turkiye,ye geliyorsunuz. Yapacaginiz calisamiz icin ilgilenenler icin biraz bilgi verebilirmiyiz?
Filip: Güneş Tan Akdoğan benim Türkiyede ki seminerlerimin organizatörü ve ev sahibi. Benim ve babamın sistemlerimi görüşen bazı gruplar bulmuş. Babam Zivorad Mihajloviç’in Istanbul da ki seminerlerine ev sahipliği yaptı ve şimdi de benimkine yapmayı istedi. Bazı sizin okuyucularınızın bildiği gibi benim babamın teknikleri spiritüel deneyimlere yöneliktir ve PRECISION’da materyal dünyada gayelerinizi oluşturmanın teknigidir.

Soru PRECISION nedir?
Filip: Sanırım bu hepimizin ilk okulda öğrenmesi gereken birşeydi, ama hiçbir zaman olmadı. Ne kadar egitimli veya işinizde ne kadar profesyonel olursanız olun, hayatınız boyunca önünüze gelecek olan hedeflerinize nasıl yaklaşmanız gerektiği ile ilgili öğrenme fırsatız olmamıştır. Amaçlarınızı belirlemek için veya tamamlayıncaya kadar gerekli tüm hareketleri ve kendinizi en iyi durumda tutmanın bilimsel bir yaklaşımı yoktur. Aslında gerçekten etkili ve başarılı olmak istiyorsanız hayatınızda ilk öğrenmeniz ve uzmanı haline gelmeniz gereken şeydir.
PRECISION böyle bir sistemdir. Önünüze koyduğunuz Hedeflerinizi elde etmenin yoludur. Hedefinize ulaşmak için yapmanız gereken tamamiyle açık ve belirgin zincirleme adımlardan oluşmuştur.

Soru Bu alanda uzman olan değişik insanlar PRECISION’i dünyadaki bu tür sistemler arasında en etkili olarak kabul ediyor. Onu bu derece radikal bir şekilde bu tür sistemlerden ayıran nedir?
Filip:Başka sistemlerden çok daha basit ve verimlilik açısından diğer sistemlerle kıyaslanamaz. Gerçekten çalışıyor. İki günde mükemmel bir şekilde öğrenebilirsiniz ve mümkün olan en kısa zamanda hedefinize ulaşırsınız, rüyanızı gerçekleştirirsiniz.
Ve evet, biliyorum bu tür iddiaları daha öncede başka sistemler için duydunuz ve hayal kırıklığına uğradınız. Neden PRECISION ile daha farklı?
Başka bu tarz sistemler, gerçekten hedefinize ulaşmak istiyorsanız içsel bariyerlerle uğraşma gerekliliğini ispat etmeye konsantre olmuş durumda ve en gerekli şeyi unutuyorlar. Hedefinizle ilgili kendinizi iyimser ve inançlı bir duruma getirmek yeterli değil. Harekette bulunmanız ve doğru olanları seçmeniz gerekiyor.

Soru Demek ki PRECISION sisteminde planınızı elde etmeniz için doğru olan hareketleri bulmaya konsantre oluyorsunuz?
Filip: Sadece o değil. Bu hikayenin sadece bir yönü. Tabii ki hedefinize ulaşmanızı durduracak negatif duygularla baş etmeniz gerekiyor ama bu yeterli değil. POZİTİF HİSSETMENİZİN temel nedeni POZİTİF HAREKET EDEBİLMEK içindir.
Basit bir örnek vercegim. Çalışamayan ve bir ay içinde sınav olacak bir öğrenciyi ele aldığımızda, onun ne yapması gerektiğini bilmediğinimi sanıyorsunuz? Tabii ki biliyor. O ne yapılması gerektiğini biliyor ama bazı negatif duygularından dolayı yapamıyor. Yapılması gereken bu duyguları bulup onları halletmektir. Ancak bu da yeterli değil. Ondan sonra bu öğrenciyi aktive edip pozitif bir şekilde organize etmek lazım ki hareketleri etkili olsun. PRECISION işte tam bunu yapıyor.

Soru Bu negatif duyguları nasıl halledebilirsiniz?
Filip:Bazı nadir insanlar bunu dogal olarak yapabıliyorlar. Bunlar etrafımızdaki etkili ve başarılı insanlar. Ama geri kalan bizlerin PRECISION gibi bir sisteme ihtiyaçları var. Gerçekten etkili olan sistemler sadece negatif duygularla uğraşmaz. Daha derin içsel nedenlerle baş etmeleri gerekir. Bu nedenleri bulup hallettiğinizde gereken en iyi davranışlar için kendinizi doğal bir şekilde motive edersiniz.

Soru Başka ne PRECISION’ı dğer bu tip sistemlerden ayırıyor?
Bir çok önemli değişiklik her ne kadar PRECISION sadece hedefinizi elde etme metodu gibi geliyorsa da, aslında bundan çok daha fazlasıdır. Kendinizle uyum içinde olmanızı sağlayan bir alettir. Onu uygularken hedefinizi oluşturmanız için sizinle uyum içinde olan en iyi yolu ve sizin ve çevrenizdeki insanlar için en iyi yolu doğurur.
Seminer sırasında katılımcılara sıklıkla şunu söylerim: „Eğer hedefinizi elde etmek için pozitif hareketler yapmaya kendinizi zorluyorsanız, ne yaptığınızı bilmiyorum ama PRECISION değil yaptığınız.“ Kişi hedefini PRECISION’nı tam kullanarak elde ediyorsa, hedefini elde ettirecek gerekli hareketlere dogal bir şekilde motive olmuş bir düşünce yapısındadır.

Soru Ne kadar hızlı? Bir hedefi elde etmek için PRECISION ile ne kadar süre çalışmak gerekiyor onun üstünde?
Filip: Söylediğiniz gibi, PRECISION çok etkili ama oluşmasının zamanı koyduğunuz hedefe bağlıdır ve sizin hangi spesifik durumda oluşunuza. Yılda 50 000 Dolar gelir getiren bir işi olan kişinin cirosunu 100 000 Dolara çıkarması o güne kadar hiç kendi işini idare etmemiş bir insana göre daha kolay olduğu aşikardır. Böyle bir firmayı planlıyorsanız başarıyı bir veya iki yılda planlarsınız ama hedefiniz basitse mesela ev satmak gibi bunun bir ay veya daha kısa zamanda neticesini bekleyebilirsiniz. Duruma göre değişir.

Soru Genç olmanıza karşın birçok deneyimli insan tarafından bu alanda ileri gelen uzmanlardan sayılıyorsunuz.
Filip: Çok naziksiniz ama kişisel gelişim yoluma ilk 1981’de çıktı, 13 yaşındayken ve 15 yıldır seminerlerimde insanlara Koçluk yapıyorum. 1996’dan beri değişik ülkelerde koçluk yaparak uluslararası çalışıyorum. Beni genç bulabilirsiniz ki ondan da çok emin değilim ama bu bir tecrübe meselesidir.

Soru Ne tür insanlar geliyor seminerinize?
Filip: Genelde mesleklerinde istedikleri neticeleri almak için en üst derecede performans göstermeleri gereken kişiler. Çoğunlukla değişik şirketlerin sahipleri veya müdürleri ile, bazı üst kademe sporcular, müteahhit, kendi işlerini açmak isteyen girişimciler ve çokca da hayatlarında bazı hedeflerini elde etmek isteyen normal insanlar.

Soru İyi neticeler elde ediyormusunuz?
Filip: Mecburum buna. Böyle kişilerle çalışınca neticeler hemen fark ediliyor. Katılımcı eger üst düzey bir sporcu ise anında elde ettiğiniz neticeler iyimi kötümü kendini belli eder. Bir sonraki olayda iyi netice elde ediyormu etmiyormu. Hızlı koşuyor veya koşmuyor. Sayı yapıyor veya yapmıyor. Gerçekten çok belirgin oluyor. Aynı şey bir firmanın müdürü içinde geçerli veya yeni bir işe girişen kişi içinde. İyi bir müdür sezonun sonunda elde ettiği gelişimi bilir, 3 ay sonra daha iyi neticeler alıyormu veya firma daha fazla gelir getiriyormu, getirmiyormu. Böyle kişilerle neticeleriniz anında ortaya çıkıyor.

Soru Katılımcıların elde etiği değişik misaller verebilirmisiniz bize?
Filip: Bir çok güzel misal var. Her zamanki müşterilerimden biri şimdi artık Sırp ve Montenegro milli Handbal takımının üyesi. Onun hedefleri üzerinde çalışmaya başladığımızdan beri bir çok ödül aldı, dünya şampiyonluğunda ikincilik ve Olimpiyatlarda bronz madalya da dahil buna. Dünyadaki belkide en meşhur handbal takımı olan Barselona da oynadı ve Almanya, Macaristanın değişik kuluplerinde oynadı(Alman milli takımı dünyadaki en iyisi kabul ediliyor).

KAYNAK: http://www.enerjibedendengesi.com/ya...rdan/yarat.htm

cnb 06-07-2007 08:10 AM

Sevgili keops ,
gerçekten çok çok yardımcı oldun,
teşekkür ederim.
Herkese şimdiden iyi hafta sonları.....

YAZGÜLÜ_81 06-07-2007 09:51 PM

Merhaba Keops,
verdiğin kitap tavsiyeleri ve paylaşımın için çok teşekkür ederim
sevgiler actionsmile

cnb 13-08-2007 03:12 PM

merhabalar arkadaşlar,
çekim yasası mıdır bilmem ama bugün acayip bir şey başardım.

dün yürüyüş yaparken ağaçlara, rüzgara,doğaya ,herşeye ve herkese teşekkür ederek başladım
ve dedim ki,
işyerimde herkes beni çok seviyor ve saygıdeğer buluyor (hiç de öyle olmasa da)
benim hakkımda hep güzellikler düşünülüyor,
sanki gerçekten öyle olmuş gibi hayal ettim.
ve bugün işe geldim
normalde yüzüme bakmayan müdürüm ile
beni her fırsatta aşağılayan müdür yardımcım ayrı ayrı hatırımı sordular,
kısa muhabbetler ettik,
çok ilginçti
kendimi seviyorum ya 98569 98569

pakguc 13-08-2007 03:53 PM

bravoooooo 956k 956k 956k

csk 13-08-2007 04:07 PM

ben yaşadığım somut olayları günlüğümde paylaşıyorum. ama sondan başlayıp bir iki örnek verirsem,

almak istediğim bir kitabın bana kitabın yazarını tanıyan bir arkadaş tarafından getirtilmesi, hatta kitabın yazarını seminer için davet etmek istediğini öğrenmem ( ki organizasyonun bir parçası olarak bu semineri ücretsiz olarak alacağım demektir )

ailemi yemeğe götürmeyi düşündüğüm günün akşamında, aklımdan geçen yere beni ailemin götürmesi ( ben de amma şanslıyım paralar hep başkasının cebinden çıkıyor )

sabah modetarör olsam diye aklımdan bir anlık bir düşünce geçmişken aynı gün öğlen sitede moderatör olmam.

yabancı dil telkinine sahip olmayı hedefleyip bunu gerçekleştirmiş olmam en son yaşadıklarım.

cnb 13-08-2007 04:22 PM

Alıntı:

izumi Nickli Üyeden Alıntı
bravoooooo 956k 956k 956k

teşekkürler izumi y789

ayrıca coşkun sana da paylaşımın için teşekkür etmek istiyorum,

hepinizi çoooooooooooooook seviyorummmmmmm
kiss3

csk 13-08-2007 05:36 PM

şu bir gerçek ki, paylaşmaya başladıktan sonra daha bir hızlanmaya başladı geri dönüşler. hani algıda seçicilik denir ya belki öyle belki gerçekten hızlandı. ama artık antemlerim daha açık, daha çok sinyal alıyor daha çok sinyal yolluyorum. ve sürekli bu konularla haşır neşir olma, beynimin her taşın altında çekim yasasını arama faaliyeti, sonuçta çekim yasasının daha çok hayatımın içinde yer almasına ve mıknatısa dönüşmeme yardımcı oluyor. kartopu misali karda yuvarlandıkça daha çok büyüyor çekimler.

turgay0101 13-08-2007 07:28 PM

Alıntı:

csk Nickli Üyeden Alıntı
şu bir gerçek ki, paylaşmaya başladıktan sonra daha bir hızlanmaya başladı geri dönüşler. hani algıda seçicilik denir ya belki öyle belki gerçekten hızlandı. ama artık antemlerim daha açık, daha çok sinyal alıyor daha çok sinyal yolluyorum. ve sürekli bu konularla haşır neşir olma, beynimin her taşın altında çekim yasasını arama faaliyeti, sonuçta çekim yasasının daha çok hayatımın içinde yer almasına ve mıknatısa dönüşmeme yardımcı oluyor. kartopu misali karda yuvarlandıkça daha çok büyüyor çekimler.

haklısın ben de önceleri çekim yasası nedir bilmeden uygulamışım tabi bu yaptığımızın adı tartışılır mesala bundan 3 4 sene önce şarkıları hayalimde arkadaşlarımın önünde söylüyordum ama benim yapımdan dolayı bu zor görünüyordu 1 2 sene sonra bunu yaşarken buldum kendimi daha sonra kendimi doğaçlama yaparken hayal etmiştim oda ben farkına varmadan gerçekleşti halbuki bu yetenek bana inanılmaz gibi görünüyordu ama oldu işte parçalarımdan birinin radyoda çalmasını hayal ediyordum çok amatörcede olsa oldu işte şimdide kendimi onbinlerin önünde konser verirken dünyanın en ünlü rapçileriyle düet yaparken görüp duruyorum hadi bakalım hayırlısı khkh56

csk 13-08-2007 11:26 PM

neden olmasın herkes biryerlerden başladı hayal etti ve hayalleri gerçek oldu.

filming 17-08-2007 08:29 PM

Sevgili keops'un anlamlı kitap listesi katkısına ben de; 2 kitap ismi , 1 film ve birkaç tecrübemle; katkıda bulunmak istiyorum:

1) Ne Biliyoruz ki? What the Bleep Do We Know? (Vcd filmi-Kanal D Home Video)

http://images.hepsiburada.com/assets...ddpro28vcd.jpg

filming 17-08-2007 09:50 PM

2) Çekim Yasası-Esther & Jerry Hicks-(D & R music-book store)

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=gF5cccZrZvo[/youtube]

-ARKA KAPAK-
Alıntı:

"Budur. İşte burada. Daha öteye gitmenize gerek yok. Çünkü budur: Yaşamınız ve onu nasıl yaşayacağınız konusunda bilmeniz gereken her şey burada. Hepsi ama hepsi bu kitapta. Şimdi diyorum, elinizde tuttuğunuz şeye bir bakın. Bunu siz yaptınız. Bu kitabı tam buraya, tam olduğu yere, gözlerinizin önüne getirdiniz. Tertemiz, masmavi gökyüzünden açığa çıkardınız. Bu tek başına, bu kitabın işe yaradığının en büyük kanıtıdır. Size, Çekim Yasası'nın gerçek, etkili olduğunu ve gerçek dünyada fiziksel sonuçlar ürettiğini gösteren, en iyi kanıtı şu an ellerinizde tuttuğunuzu söylüyorum. " Neale Donald Walsch ("Tanrı ile Sohbet" serilerinin yazarı) Ocak 2006

Bu kitap sizlere, Çekim Yasası'nın güçlü esaslarını sunuyor. Bu sayfalarda, istenen ve istenmeyen her şeyin, size bu en güçlü Evrensel Yasa; Çekim Yasası ile (Benzer benzeri çeker) nasıl çekildiğini göreceksiniz. Muhtemelen, "Tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş", "Üzüm üzüme baka baka kararır" gibi deyişleri duymuşsunuzdur. Her ne kadar Çekim Yasası, daha önce tarihteki bazı büyük düşünürler tarafından zikredilmiş olsa da, hiçbir zaman yazar Esther ve Jerry Hicks'in bu kitabındaki gibi net ve pratik terimlerle açıklanmadı.

Burada, Evren'i yöneten, her yerde ve her şeyde varolan Yasaları ve onların işleyişini, kendiniz için nasıl faydalı hale getirebileceğinizi öğreneceksiniz. Bu kitabı okuyarak edineceğiniz bilgi, günlük yaşamınızdaki tüm tahminlerinizi alıp götürecek. Sonunda, etkileşim kurduğunuz diğer insanların yaşamında ve kendi yaşamınızda olup biten her şeyi anlamaya başlayacaksınız.

Bu kitap, arzu ettiğiniz her şeyi olmanıza, yapmanıza ya daistediğiniz her şeye sahip olmanıza yardımcı olacak!

YAZARLAR HAKKINDA:
Kendilerine Abraham adını takan Varlıklardan gelen bilgilerin yorumlandığı netlik ve pratiklik konusunda heyecan duyan Esther ve Jerry Hicks, olağanüstü Abraham deneyimlerini 1986 yılında, bir avuç yakın iş arkadaşına açmaya başladılar.

Finans, beden sağlığı ve ilişkiler gibi konularda anlamlı sorular soran -ve sonra Abraham'ın yanıtlarını, kendi yaşamlarına başarıyla uygulayan- insanların ve kendilerinin pratik sonuçlara ulaştıklarını fark ederek, Esther ve Jerry, Abraham öğretilerini, daha iyi bir yaşam için yanıt arayan insanlar için ulaşılabilir kılma kararı verdiler.

Kendi, Texas, San Antonio'daki konferans merkezlerini üs olarak kullanan Esther ve Jerry, 1989 yılından itibaren yılda ortalama 50 şehir gezdiler ve bu yenilikçi düşünce akımına katılmak için toplanan liderlere, interaktif İzin Verme Sanatı Workshopları'nı sundular.

Her ne kadar, bu İyilik felsefesine, karşılığında Abraham'ın kavramlarına en çok satan kitaplarında ve seminerlerinde yer veren düşünürler ve öğretmenler tarafından dünya çapında ilgi yöneltilmiş olsa da, bu bilginin insandan insana geçmesini asıl hızlandıran, bireylerin bu spiritüel faydanın bu formunun değerini kendi kişisel yaşamlarında keşfetmeye başlamalarıdır. Abraham -bir grup gelişmiş Ruhani öğretmen- daha engin bakış açılarını Esther Hicks aracılığıyla ifade ediyorlar. Onlar, bizim kavrayış seviyemize, bir dizi sevgi dolu, zeki, ancak çok yönlü, yazılı ve sesli, basit anlatımlar aracılığıyla konuşurken, sevgi dolu İçsel Varlığımızla ilişki kurmak ve bir bütün olarak Benliğimizden, kişisel güçlenmeyi yüceltmek için bize rehberlik ediyorlar.

Hicksler, 700'den fazla Hicks kitapları, kasetleri, CD'leri, videoları ve DVD'leri yayımladılar. Onlara geniş kapsamlı, interaktif internet siteleri ya da posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

filming 17-08-2007 10:02 PM

3) BOLLUK YASALARI-James Arthur Ray-(D & R music-book store)

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=A7Owccjv8qk[/youtube]

-ARKA KAPAK-
Alıntı:

"Hayatınızı yaşamanın yalnızca iki yolu vardır. Biri, her şeyi mucizeymiş gibi , diğeri ise değilmiş gibi yaşamaktır." ALBERT EINSTEIN
Bu dünyada yaşamımızı nasıl en üst seviyede yaşayabiliriz? Her ne işe girersek girelim, nasıl başarılı olabilir ve kendimizi iyi hissedebiliriz? Yaptığımız her şeyde nasıl en iyisini başarabiliriz?

Yıllarca yaptığım araştırmalar ve insanların potansiyelini maksimum seviyeye çıkartmak için yaptığımız çalışmalar sonucunda şu noktaya ulaştım:Bizler, kesin ve belirli yasalarla uyum içinde yaşadığımız için başarıyoruz. Başarısız olmamızın tek sebebi, bu yasalarla uyum içinde olmamamızdır. Bu kadar basit.

"Bolluk Yasaları" bu yasaları sistematik ve anlaşılması kolay bir biçimde sunuyor. Bu yasaları kendi yaşamınıza uygulamanıza yardımcı olmak için size ilkeler veriyor. Bolluk Yasaları ile ilgili her şey, yasaların gizli gücünü elinize almanız için tasarlandı, böylece siz de hayalllerinizdeki gibi bir yaşam sürebileceksiniz. Eğer bu kitaptaki ilkeleri çalışır ve uygularsanız, size söz veriyorum "düğmeye basacak " ve başarıya ulaşacaksınız.

Yalnızca serveti ve başarıyı düşünmek yetmez. Bir şeyler yapmalısınız. Kendiniz adamanız gerekir. Kişisel sorumluluk gerekir.
Bolluk Yasaları:
1) Daimi Enerji Dönüşümü Yasası
2) Titreşim ( Çekim) Yasası
3) İzafiyet Yasası
4) Karşıtlık Yasası
5) Ritim Yasası
6) Etki-Tepki yasası
7) Cinsiyet Yasası

filming 17-08-2007 10:28 PM

Pek çoğumuzun başına gelir.Telefon çalar ve arayanın kim olduğunu bilirsiniz yada birini düşünür onunla karşılaşırsınız. Bu da ona benziyor. Birini aramak için telefonun ahizesini kaldırdım.Normalde çevir sesini duyarsınız değil mi? Benim duyduğum ses aramak istediğim kişinin sesiydi. Tam da aynı anda beni aramış,telefonumun çalmasına bile fırsat kalmamıştı. Böylelikle telefon numarasını tuşlamama bile gerek kalmamıştı. 8977

filming 17-08-2007 10:49 PM

Bilgisayarım yoktu. Ama ben var gibi davranmaya başlamıştım. Hatta uzun süreli bir Web Tasarımı kursuna bile yazılmıştım. 2 ay... 2 ay sonunda bir mühendis arkadaş Antalya'ya gideceğini ve döndüğünde de yeni bir bilgisayar alacağını söyleyerek bilgisayarını bize verdi.

filming 17-08-2007 10:57 PM

Dün Grafik ajansı olan bir arkadaşım msn'de konuşuyor.Tam kapıdan çıkmak üzereyken geri dönüp, baktım ne hakkında konuşuyorsun diye konuştuğu kişi: "hayatimdegisti.com diye bir site varmış haberiniz var mı? bu telkinler sizce işe yarar mı?" gibi sorular soruyor.

filming 18-08-2007 03:19 AM

Üniversite 3.sınıfta okuyordum ve kafam iki konuda karışıktı.Çok hoşlandığım,sürekli düşündüğüm biri vardı; ama izini kaybetmiştim ve parasal olarak çok sıkışık durumdaydım.Bu konuda bir çalışma yapmaya karar verdim.Eski kitapları çıkardım ve vizyonum üzerinde çalışmaya başladım. Sahip olmak istediğim işi açık seçik belirttim: "sevdiğim ve sevildiğim bir ortamda,iyi kazandığım ve sevdiğim işi yapmak".
Ertesi gün bir arkadaşım aradı ve özel bir okulda satranç antrenörü boşluğu olduğunu söyleyerek, benim de ilgilenip ilgilenmeyeceğimi sordu.Tamam dedim ve görüşmeye gittim.İki gün çalışacak, bir öğretmen maaşına yakın para alacak ve bunu hobim olarak ilgilendiğim şeyi yaparak elde edecektim.Anlaştık.
Müdür yardımcısı beni öğretmen arkadaşlarla tanıştırırken biriyle tanıştırmak zorunda kalmamıştı; çünkü o biri nerde olduğunu merak ettiğim sevgili platoniğimdi.

filming 18-08-2007 03:26 AM

Bir de bu başlık altında daha anlamlı olacağını düşündüğüm için önceden paylaştığım anılarımı tekrar aktarıyorum:

Geçenlerde bir adres arıyorum.Bir taraftan da ağzıma bir şarkı takılmış, şu suçluluk duygusu telkinlerinin sanat müziği versiyonu var ya...Güller ne hoştur, renkler ne ince ....Sürekli aynı şarkıyı tekrar edip duruyorum. Sonra iki defa yolumu kaybettim, ikisinde de kendimi iki ayrı gül bahçesinde buldum.

Bugün yine aynı şarkıyı mırıldanıyorum.Oturduğum çay bahçesinde emekli bir öğretmenle sohbet etmeye başladık.Konu yine müzike geldi.En sevdiği Türk sanat Müziği sanatçısının "Saadettin Kaynak" olduğunu söyledi,babasının Saadettin Kaynak'la -Eskişehir'de aynı yerde görev alırken-hatıralarından bahsetti.Ben de konuya uygun olsun diye fon müziği olarak mp4'ten bir türk sanat müziği parçası çalmaya başladım ve yeni tanıştığım bu emekli öğretmen arkadaşıma bu şarkıyı hediye ettim.Şarkıya bayıldı.Şarkının kime ait olduğunu sordu.O an flaş patladı.Şarkı kendisinin daha önce hiç duymadığı bir "Saadettin Kaynak" bestesiydi: Güller ne hoştur,renkler ne ince....

Yetenek sınavına yalnızca 2 ay hazırlanıp ta girdiğim okul, tarihinde ilk defa 30'un üstünde yedek öğrenci alıyor ve ben de sondan bir önceki yedek olarak okula giriyorum.

Gün geliyor, sıklıkla düşünmeye başladığım biriyle aynı günde kentin 4 farklı bölgesinde karşılaşıyoruz.

Yeni açılan radyoya programcılık için başvurmak üzere yola çıktığımda elindeki neyi görüp te konuşmaya başladığım kişi o radyonun program-prodüksiyon sorumlusu oluyor.

YAZGÜLÜ_81 18-08-2007 03:32 AM

Bravo filming ne kadar başarılısın çekim yasasını kullanmakta super benim de oluyor fakat ufak olaylarda, istediklerimi kendime çekiyorum henüz büyük bir beklentimi çekemedim kendime kimbilir belkide yolda bana gelmek üzeredir 96

filming 18-08-2007 04:10 AM

Evet niyetini belirleyip,umutla beklemeye başladığın zaman sahip olmak istediğin yolda, sana gelmek üzere; ama niyet ettikleri şey henüz gerçekleşmediği için cesaretleri kırılan pek çok kişi var.Bu noktada işaretlere karşı duyarlı olmak cesaret verici olabiliyor. Mesela isteğini düşünürken heyecanlanman,kendini çok iyi hissetmen, senin ki gibi istekleri olup ta onları gerçekleştirmiş kişilerle karşılaşman,aklına parlak bir fikir gelmesi,işine yarayacak bir kitap...vb. tüm bunlar, isteğinin yaklaştığına dair ipucu veriyor.(Şu an sahip oldukların için şükretmekse süreci hızlandırıyor)

YAZGÜLÜ_81 18-08-2007 06:47 AM

Çok haklısın istemek , inanmak almanın yarısıdır zaten,insan bir şeyi yürekten isteyince dediğin gibi o yoldaki tüm fırsatlarla karşılaşıyor,isteklerimi günde iki defa mutlaka düşünüyorum, yüzümde o anı yaşarmış gibi bir gülümseme oluşuyor,şükür hayatımın her anında var ve kitaplar yol gösterici en doğru şeyler demek ki büyük isteklerimin de bana gelmesine çok az kaldı ve bunu hissedebiliyorum yeter ki candan gönülden istemesini bilelim tabii iyi şeyleri actionsmile

pakguc 07-09-2007 04:39 PM

geçen akşam okey masasında çekim yasasını kullandım clapping
abartmıyorum her el okey (ler) bendeydi... aa34
her el başlarken "nede olsa bende" dedim..içimden ve dışımdan...
herkes şok oldu...
el dağıtılrken gelmediyse panik olmadım, yerden çekerim dedim, çoğu zaman ilk söylediğim anda bana geldi derty
çok komik ama somut örnek değil mi? khkh56

cnb 07-09-2007 04:48 PM

Alıntı:

herkes şok oldu...
el dağıtılrken gelmediyse panik olmadım, yerden çekerim dedim, çoğu zaman ilk söylediğim anda bana geldi derty

khkh56 khkh56 khkh56
harikasın izumi aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 sevincli sevincli sevincli

kiss3 kiss3 kiss3 kiss3

25emel 07-09-2007 08:02 PM

Alıntı:

herkes şok oldu...

khkh56 khkh56 khkh56 alemsinn khkh56 khkh56

bubu 28-09-2007 05:42 PM

Herkese merhabalar
Ben çekim yasası kitabını mayıs ayında okuduğumdan beri sürekli yapmaya çalışıyorum.Küçük olaylarda başarılı sayılırım.Neyi düşünürsem ve istersem bir şekilde oluyor.Ama byük diyebileceğim istekler oluyor diyemeyecem.belki sıradadır kimbilir.bunun için nefes tekniği yapıyorum sonra imgeleme yapıyorum.Başkalarının düşüncelerine etki edebiliyormusunuz merak ediyorum .hoşçakalın hismiley

hülyaa 06-10-2007 01:32 AM

harikasınız arkadaşlar..yazdıklarInızı okurken nasıl mutlu oldum anlatamam.nedenini bilmiyorum ama çokta duygulandım.bir kaç gündür böyleyim.telkinlerden midir?okuduklarımdan mıdır bilmiyorum.Eskiden de insanları sevdiğimi söylerdim ancak en ufak şeyden ağladığım, etkilendiğim söylenemez..
Yaklaşık bir yıl öncesi bir arkadaşım bana, çekim yasasından ve bu telkinlerden(İNGİLİZCE OLANLARI) bahsetmişti.ancak o zamanlar bu kadar ilgimi çekmemişti.Sorunlar birikmeye başlayınca arkadaşımla diyoloğa giriyor ve çözüm yollarını arıyordum.yani iyiyken düşünmüyordum OLUMSUZ ANLARIMDA ÇÖZÜMLER ARIYORDUM...bir gün bana düşündüklerini yaz,günlük tut,büyük kararlar vermeden önce olabilecekleri olumlu ve olumsuz diye ikiye ayır v.s.. leri uygulamamı istemişti.ben her başlangıcımda ruh halimin en kötü olduğu anlarda başlar,düzelince de bırakırdım.bu yüzden hiç sonuç alamıyordum.ancak bir gün,öyle bir şey oldu ki o an karar verdim mutlaka denemeliyim,istiyorum,kendimi bulmalıyım dedim.inandığım yaratıcıma yalvardım,ancak ilk defa yalvarırken aynı zamanda da,karşımdaymış gibi gerçekten konuşuyormuş gibi hem ağlayarak hemde vereceğinden emin bir ses tonuyla görüştüm.ve bir sürü sorular sordum ilk defa korkmuyordum.çünkü öyle egolar yüklenmişti ki egoma,yaratanla konuşurken hep korkarak niye bana versin ki diye düşünerek yapmıştım o güne kadar.Sanırım en büyük etken o an yaşadığım korkunç travmaydı.Bazen insanlar yaşadıkları olumsuzluklardan müthiş bir enerji alabiliyor.Ne olduysa o günden sonra oldu....
hayatımda hiç karşılaşmadığım kitaplar bir şekilde elime geçti,işin garibi okuduklarımın hepsinin aynı içeriğe sahip olmalarıydı.kafamda sorular başladıkça,cevaplarını evrene sordum ama soruşlarım hep safçaydı 44
Benim inancıma göre evren,doğa.kainat hepsi BİRDEN(tek olandan) geliyor. bu yüzden ayırt etmeksizin durmadan istedim.Beklemeye başladım,egolarım saçmaladığımı söylüyordu,ama kalbim mantığım kaybedecek hiçbir şeyimin olmadığını,inanmaya inanmam gerektiğini söylüyordu.belki her zaman olmasa da başarabildiğim anlar sonuçlarını aldım.Herkezin yaşadığı gibi,düşündüğüm o an istediğim kişiyle görüşmeler,mailleşmeler gibi küçük şeyleri bende yaşadım şükürler olsun.ama unutamadıklarım da var.yarım kalan okul hayatıma kaydolmak gibi..hayal ettiğim tatile bir anda kavuşmak gibi..parayı (miktarı azda olsa)ihtiyacım olduğu anda kendime kısa bir anda çekmek gibi..kısacası olduğunu gördüğüm her şeyi kendime daha kolay çekebiliyorum şükürler olsun.. f678h
Bu sitenin varlığından haberim bile yoktu.Üye olduğum günden bir kaç gün öncesi,Ben gibi düşünen bilgi alışverişi yapabileceğim bir yer yokmudur acaba?gibi bir soru geldi aklıma.Sorumu yine evrene yolladım ve google the secret diye yazdım çıkan sonuçlardan ilk tıkladığım seçenek beni buraya getirdi.O anki şaşkınlığımı anlatamam.Şükürler olsun buradayım.Daha yolun çoooook başındayım.gerçekten istediğimde,düşündüğümde bir şekilde çekim yasası işlemeye başlıyor.Ancak bunu neden herşeyde başaramadığımı henüz keşfedemedim dusun
Korkularımın daha fazla üstüne gitmeliyim sanırım.İnançlarımı henüz gerçeklenmeyen hayallerimin de gerçekleştirebileceğime yoğunlaştırmalıyım.Her ne kadar alışılmış yaşamdan,gerçeğe dönmek zor gibi görünsede inanıyorum ki bizler gibi özünde mükemmellik olan varlıklarda zor diye bir şey yok.Bunun bilincine vardığımız da zorluk kavramıda artık sözlüğümüzden kalkacak..Birde şunu eklemek istiyorum,düşüncelerimin oluşumunda ki etkilere dönüp baktığımda içinde sevgi enerjisinin fazla olduğu isteklerimin daha kolay gerçekleştiğini gördüm.Zannediyorum sevginin açamayacağı hiç bir kapı yok kiss3
Eklemek istediğim bir konu daha var.İnsanın kendi kendine soru sorması ve cevabını evrenden istemesinin yanıtı sanki daha kolay geliyor.kendi kendime sorduğum şöyle bir soru vardı;bende ne gibi yetenekler var?ne yapabilirim?ne beni mutlu eder????bir kaç gün sonra kağıt kalem elimde kendimi şiir yazar buldum.paylaşmayı istedim,şiir sitesine yönlendirildim.acaba güzeller mi dedim?bir mail aldım benim için harika bir mutluluktu bu.sonra bunu okuyanlarda olur mu dedim youtube de yayınlandığını gördüm.bu gelişmeler sadece son bir kaç ayda yaşadım.Dediğim gibi yapabileceğimize inandığımız küçük hayallerimizin oluştuğunu gördükçe yapma hızımız da artıyor.ancak büyüklerin gerçekleşmesinin zor olduğuna ilişkin bir takım inançlarım var.çünkü henüz hiçbiri oluşmadı 8977ancak bu hiç olmayacağı anlamına gelmiyor.inanıyorum ki evrenin bize sunduğu zaman diliminde hepsi tek tek gerçekleşecek..Sizlerinkinin gerçekleşmiş olduğunu görmek bile inanın beni çok mutlu ediyor sizler ya da ben sonuçta aynıyız nasılsa,aynı halkalardayız.MUtluluğunuz,mutluluğumdur.saygıları mla...
YOLUMUZ SEVGİYE HEP AÇIK OLSUN...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:01 AM.