Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bıraktıktan Sonra Neler Değişti? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/biraktiktan-sonra-neler-degisti/)
-   -   sigarasız günler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/biraktiktan-sonra-neler-degisti/1255-sigarasiz-gunler.html)

Bugle 14-07-2007 12:37 PM

Ynt: sigarasız günler

Papirüs,harika bir iş yapmışsın.Eşini de tebrik ederim,sigarayı bırakman konusunda oldukça etkili olmuş.Ben 2 senedir uğraşıyorum,eşimle ilgili başarılı olamadım,kısa kısa bıraktığı zamanlar oldu ama hep yeniden başladı.
Sigarasız hayat zorluyor açıkçası.İçmemek değil,sigarasız ortam bulup rahat edebilmek.Örneğin bir alış-veriş merkezine gidiyorum,çocuğumla,oyun alanının çevresindeki masalarda sigara içiliyor,aklım almıyor..çocuklar oyun oynarken hem de kendi anne,babaları çocuklarını göz göre göre zehirliyorlar.Birkaç kez yetkililerle görüşsem de herhangi bir değişiklik olmadı.Üstelik yemek alanı dedikleri yerde sigarasız bölüm yok..
Belki benim yaşadığım yere mahsustur(adana)Gerçekten anlamak mümkün değil.Ünlü bir otelin spor salonuna kaydoldum.Hani sigarayı bıraktım kilo almayayım diye..spor salonunun içinde yüzme havuzu da var..Kapalı bir alan.. yüzme havuzunun etrafına masalar,şezlonglar koymuşlar..spor yapıp,ardından biraz yüzerek rahatlama sonra da masalarda ,şezlonglarda dinlenilsin diye..Ama insanlar buralarda puro içiyor.Bazen 3-4 kişi toplanıp havuz başı sefası yapıyorlar..purolar,sigaralar eşliğinde...2 metre ötede mekik çekenler,ağırlık çalışanlar umurlarında değil...Hadi burayı bırakayım açık havada spor yapayım dedim..Büyükçe bir park var.Sabahları orada yürüyüşe başladım.sabah en geç 6 ' da ordayım..kulvarların üzerinde banklar var ve sabah 6'da üşenmeyip kalkıp gazetesini alan vatandaşlar sigaralarını tüttürüyorlar biz bir damla oksijen soluyalım derdindeyken..söylesen sana ne kardeşim burası açık hava der...bir şey diyemezsin...Kısaca sigara içmeyenlere cezalı muamelesi yapılıyor ülkemizde maalesef..İnsan bıraktığına pişman olası geliyor..Ama yok yok ben sigarasızlığın tadına öyle bir vardım ki kendime saygım,bedenime saygım daha da arttı..Bağımlılıktan bağımsızlığa geçişin en güzel örneği...Allah tüm bağımlıları kurtarsın amiiiiiiiiiiin

birtek 14-07-2007 07:33 PM

Aslında git gide dünyada ve Türkiye'de dahil kapalı ortamlarda ve örnek teşkil edecek yerlerde sigara icilmesi yasaklanıyor. Hatırlarsan önceleri sehiriçi seyahat otobuslerinde bile sıgara ıcmek serberstti simdi yasak 8977 Git gidede ehryerde yasaklancak inşallah.

Birde ben sigara içenleri sigaradan bıraktırma yolu olarak bıraz katı muameler yapılması taraftarıyım utananadam kim ne derse desin. Kalkıp "sigarayı bıraksan iyi olur saglına zararlı" deyınce kimse sıgaradan uzaklasmaz. Ama eşim bana KÜL TABLASI gibi kokuyorsun dıye her beni rencide ettiginde ben sigaradan birasdaha uzaklastım super . İngiltere 'de de böle yapılıyor. Sokaklarda sigara ıcılmesı yasak. Hatta sıkı dur soleyecegım seyden , okadar rencide ediyorlaki sokaga bir tane daire çiziyorlar, eger sıgara ıcmek istersen tüm o bakısların arasında o daireye gidip sigaranı ıcıyorsun blissy

Kesin ve net olcaklar tepkiler. 2600

25emel 14-07-2007 07:59 PM

yaşasıınn siğarasız yaşammm !!! ya 7 kişi tatile gittik sadece ben içmiyorum siğara... işkence ettişler resmen bana ya tuh788 kurtuldum neyse ki 44 yaşasınn sigarasız yaşammmmm.... sevincli

birtek 14-07-2007 08:14 PM

süpersin emel oyuzden yüzersin ole güzel tabi thumbsanim

bende sigarayı bırakmıs biri olarak ne zaman arkadaslarla bir bara gitsek eve geldiiğimde direk banyoya gidip kıyafetlerimi cıkartıp sonra onları dogru balkona fırlatıyorum . düşünün artık okadar kötü kokuyorumki banyomu bile kokutmak istemiyorum o kıfatlerle...

Kendinizi seviyorsanız içmeyin onu gulensmiley

956k " bu dünyadaki en güzel kişi sevmeyi bilendir "

25emel 14-07-2007 08:26 PM

Alıntı:

papirüs Nickli Üyeden Alıntı
süpersin emel oyuzden yüzersin ole güzel tabi thumbsanim

bende sigarayı bırakmıs biri olarak ne zaman arkadaslarla bir bara gitsek eve geldiiğimde direk banyoya gidip kıyafetlerimi cıkartıp sonra onları dogru balkona fırlatıyorum . düşünün artık okadar kötü kokuyorumki banyomu bile kokutmak istemiyorum o kıfatlerle...

Kendinizi seviyorsanız içmeyin onu gulensmiley

956k " bu dünyadaki en güzel kişi sevmeyi bilendir "

oooo süpermiş sevincli ya bak ben de yapabilirim bunu iyi fikir super

birtek 14-07-2007 08:51 PM

http://www.youtube.com/watch?v=ChHmK...elated&search=

(sarkıyı söleyen ikiliyi tanıyabilcekmisiniz bakalım 12389 ) bisiklet

bu sarkı tüm sigarayi bırakanlara, bırakacaklara yada hayatı - yaşamayı - nefes almayı tüm sevenlere gelsin

smileydance lüküs hayat smileydance lüküs hayat smileydance bak keyfine yan gel de yat
ne ömür şey oh ne rahat yoktur eşin lüküs hayat smileydance smileydance smileydance smileydance

25emel 14-07-2007 09:04 PM

[youtube=425,350]ChHmK0Sxa-o[/youtube] ay o garip garip dans eden erol evgin mi yoksa ben mi benzettim khkh56 nükhet duru da hoş kadınmış yani o zaman da yine bildim demi? bildim bildim f678h

birtek 14-07-2007 09:08 PM

khkh56 evet ooo Nükket Duru ile Erol evgin onayi 25889

25emel 14-07-2007 09:12 PM

Alıntı:

papirüs Nickli Üyeden Alıntı
khkh56 evet ooo Nükket Duru ile Erol evgin onayi 25889

khkh56 ya ben mükemmelim ya harikayım ya khkh56

aa dur bak motive etmek için hani cümleler vardı ya al sana yeni cümle hemen ekleyeyim bunu oraya blissy blissy

birtek 14-07-2007 09:17 PM

ekle bakalım art56art56

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:17 PM.