Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bilgisayar Oyunu Bağımlılığı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/bilgisayar-oyunu-bagimliligi/)
-   -   Oyun Bu Kez Hayat Kurtardı... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/bilgisayar-oyunu-bagimliligi/13400-oyun-bu-kez-hayat-kurtardi.html)

comte 06-09-2008 09:54 PM

Oyun Bu Kez Hayat Kurtardı...

http://internethaber.com/images/news/64007.jpg

Şiddet içerikli oyunlarla ilgili olarak, çocukları sapkın manyaklar haline getirdiği tezine ters düşen bir haberimiz var. Grand Theft Auto bir aileyi nasıl kurtardı?
27 Ağustos'ta ABD'de yaşanan olay, oyunların çocuklara doğru bilgiler de verebileceğinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. Illinois'e doğru otoyolda iri kıyım bir dörtçekerle seyreden beş kişilik aile, birden bire kontrolü kaybolan araçla önce bariyerlere çarptı, sonrasında ise birkaç takla atarak duran araçtan yaralı kurtuldu. Ailenin 11 yaşındaki kızı Audrey Plique ise araç durduktan sonra kırık camların birinden dışarı çıkarak diğer aile bireylerinin dışarı çıkmasına yardım etti.

GTA'dan Ne Gördü?

Olaydan sonra konuşan anne Karen Norris, kızının araçtan herkesi çıkartmak için böylesine atılgan ve soğukkanlı davranmasıyla ilgili olarak Grand Theft Auto oyununda gördüğü bir olayın sebep olduğunu belirtiyor. Anneye göre küçük Audrey, GTA oynarken defalarca takla atan araçların bir süre sonra patlayabileceğini bildiği için ailesine yardım için canla başla uğraşmış.

Demek ki İşe Yarayabiliyor

Her ne kadar 11 yaşındaki bir çocuğun Grand Theft Auto oynaması genellikle olumsuz olarak değerlendirilse ve bu tür oyunlar küçük yaştaki çocuklara satılmasa da, sanırız bu defa olumlu bir getiriye de imza atmış. Bilindiği gibi, şiddet içerikli oyunlar genellikle çocukların sapıtmasına yol açıyor, tezi kabul görüyor. Genel teze göre, küçük kızın bagajdaki levyeyle bir sonraki arabayı durdurup şoförü dövdükten sonra parasını çalıp yola devam etmesi gerekirdi. Ailesini de geride bırakarak..

btlcm 06-09-2008 10:01 PM

Ynt: Oyun Bu Kez Hayat Kurtardı...

bu konu genel geçer bir konu değilmiş demek ki her çocukta aynı etkiyi göstermiyor. ama ben yine de yiğenime şiddet içeren oyunlar oynatmamakta kararlıyım. 2600

bigci 06-09-2008 10:04 PM

bu habere inanmadım ben bende okudum az evel sevincli baska sitede bi yorum gördüm su taylandaki olayı hatırlıyonuzmu ben bi post atmısdım hani manyagın biri bu oyuna özenip adam öldürmüşdü bu haberin sallamasyon guddurik bi haber oldugunu öne sürenler var :A olay yeriyle ilgili bi resim göremedim henuz ne bu baslıkda nede o haberi okudum ajansda :d o taylanddaki haber dunya oyun piyasasasını sallamısdı halada sallamya devam ediyo bu haberi de oyunun sempatizanlarının uydurdukları söyleniyo yani feykkk :P sallamasyon bi haber olma olasıhı %50 dogruda olabilir yalanda :p

btlcm sana tavsiyem yigenine pc den uzak tut eger kafanın yarılma tehlikesinden kurtulmak istersen benim yegen bana aduket atıcam derken tavayla kafamı yarıyodu geçen gün s.f. den alısdı bi şeyleri fırladıp üstümüze adokennn shoryoukenn diye bagırıyo gulensmiley

comte 06-09-2008 10:07 PM

Haberin Kaynak Linki.

internethaber

btlcm 06-09-2008 10:11 PM

onu bilgisayardan uzak tutmak ne mümkün. kapıdan girer girmez oynayabilirmiyim diye soruyor. hazır yeri gelmişken çocuk gelişimi ile ilgili bişiler varmı sitede ben hiç denk gelmedim de yiğenime uygulayabileceğim ya da ablama tavsiye edeceğim. ttli3

bigci 06-09-2008 10:16 PM

[b] ben baska bi sitede okumusdum ama aynı yazı sanırım tüm internethaber siteleri aynı yerden otlanıyolar :PpP genede inandırıcı gelmedi GTA ya daha dün aynııı ajans çamur atıyodu oyun türkiyedende kaldırsın diye öyle bi ülkedeyizki cocuklar kendini ben pokemonum diye balkondan aşşa atıyo :p maceraya acıgız toplumca bu site onu diyodu gecenlerde tayland olayından snra simdide GTA yi met edici satırlar yazmıs işte habercilik bu :P

hepsi aynı ama dogruluk payıda vardır dogrudur belki belkide yalandır :P GTA 4. serisi baya bi manyakca bi oyun satn 2 . serisinden sonra iyice cozutdurdu insanı teşfik ediyo

btlcm sen çekersin söyleyin artık ne yapar senin yegen bilemem benim yegen bana çok cekdiriyo erkek cocuk dayıya kız cocuk halaya ceker derler ya :D yukarda arama butonu var oradan araşdırabilirsin istedigin şeyleri forumdada cocuk psikolojisi ve cocuk gelişimi isimli bi bölüm var istersen oraya bi göz at super

btlcm 06-09-2008 10:21 PM

teşekkürler bakıcam şimdi. yok benim yiğen erkek teyzesine hiç çekmemiş ben gayet uyumlu ve uslu bir çocuktum ttli3

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:21 AM.