Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Sağlık Davranış Değişikliği Telkinle Fiziksel Değişim > Sağlık > Beslenme

Uyarılar

Beslenme sağlıklı beslenme, hamilelikte beslenme, beslenme nedir, günlük beslenme, kanser beslenme, beslenme hastalıkları, gebelikte beslenme, çocuk beslenme, bebek beslenme, hamilelik beslenme, beslenme diyet, çocuklarda beslenme, beslenme ve, sağlık beslenme, bebeklerde beslenme, gebelik beslenme, spor beslenme, beslenme çeşitleri, karaciğer beslenme, beslenme hamilelikte, doğal beslenme, bitkiler beslenme, kolestrol beslenme, demir beslenme, beslenme vitaminler, beslenme ürünleri, beslenme faydaları, şeker beslenme, beslenme diyeti, bitkisel beslenme

şişmanım... pişmanım...diyete düşmanım..

Sağlık ve Beslenme şişmanım... pişmanım...diyete düşmanım.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız yine sildim yazdıklarımı.... offffffff offfffffff.. ne yazmıştım birde hatırlasam... hatırladım tamam dr lara kızgınlığımı yazmaya devam ediyordum... beynimde oluşturdukları BAŞARISIZLIK kalıbını... başaramadıkça bedenimden uzaklaşmamı... uzalaştıkça umursamamamı.. umursayınca yine oluşan yargıların hep hep aynı sonucu doğurmasını.... eınstaın ın da dediği gibi ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Beslenme telkin cd indir izle İstanbul Beslenme nerededir kimdir Beslenme çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Beslenme hipnoz Beslenme olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Beslenme hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Beslenme kuantum düşünce kitap haberi

şişmanım... pişmanım...diyete düşmanım..

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05-06-2009, 03:22 PM   #51 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 946
182 Mesajinıza toplam 1,009 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nilsoy will become famous soon enoughnilsoy will become famous soon enough
Standart Cevap: şişmanım... pişmanım...diyete düşmanım..

yine sildim yazdıklarımı.... offffffff offfffffff..
ne yazmıştım birde hatırlasam... hatırladım tamam
dr lara kızgınlığımı yazmaya devam ediyordum... beynimde oluşturdukları BAŞARISIZLIK kalıbını... başaramadıkça bedenimden uzaklaşmamı... uzalaştıkça umursamamamı.. umursayınca yine oluşan yargıların hep hep aynı sonucu doğurmasını....
eınstaın ın da dediği gibi atomu parçalamak ön yargıyı yıkmatan daha KOLAY ( cümlenin orjinalinden özür dilerim ... aslında cümlede olan KOLAY KARŞITI OLAN 3 harfli kelimeyi ben sözlüğümden çıkarttım.. günlüğümü okuyanlar bilirler... )(cümlede anlatmak istenilen belli zaten )

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

nilsoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-06-2009, 03:36 PM   #52 (permalink)
Üsteğmen

182 Mesajinıza toplam 1,009 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

birde hep hayatta sadece bir şey istemeye hakkım varmış gibi bir yanlış kalıbım daha varmış... yeni fark ettim.. şöyle güzel bir kolaj yapmak seni yasakmış gibi... o yüzden bir şey isteme hakkımı hep sağlıklı ( sadece kendim için değil .. aman oğlum sağ olsun..kocam sağolsun..anam sağolsun.. vatan sağolsun .. sevdilerim sağolsun vs vs )olmaktan yana kullandım..( ne kadar işe yaradığı mechul ya ... hadi neyse )
hep deriz ya '' aman canım boş ver... can sağlığı olsun yeter ''
HAYIR YETMEZ KARDEŞİM.!!!!!!!
HEPSİNİ İSTİYORUM.. HEPSİNİ...
ALAATTİN İN CİNİNİ BULMUŞ GİBİ ( bak şimdi yine buldum !!!!!! çocukken bu masallar yüzünden ancak sihirli lamba bulursak ?????????? birde topu topu 3 istek hakkı var )........ bu masalı değiştirelim arkadaşlar.. çocularımızıda bizim gibi sayılarla şartlarla sınırlamıyalım.. onlar lambasızda diledikleri kadar istekte bulunabileceklerine inansın..
Alt 06-06-2009, 04:11 PM   #53 (permalink)
Üsteğmen

Siyahça - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 590
607 Mesajinıza toplam 3,768 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Siyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud of

yoğun istek üzerine;

'3 saat diyeti' ile her hafta incelin
ABD sağlıklı yaşam ve beslenme uzmanı Jorge Cruise tarafından kaleme alınan “3-Hour Diet” (Üç Saat Diyeti), dengeli bir beslenme programıyla haftada bir kilo verdirmeyi vaat ediyor.
New York Times bestseller listesinde de yer alan Üç Saat Diyeti’ne göre aç kalmak ya da en sevdiğiniz yiyecekleri hayatınızdan çıkarmak, kilo verme yi ve bu kiloları sonsuza dek uzakta tutmaya yetmiyor. Başarılı bir diyet sırrı, zamanlama. Yani önemli olan hangi gıdaları yediğiniz değil, ne zaman yediğiniz.

Üç Saat Diyeti’nin çok basit bir kuralı var: Öğünlerinizin arasına üç saatten uzun bir sürenin girmesine izin vermeyin. Bu şekilde haftada 1 kilo kaybedin.

Bilim adamları, “üç saat” kuralının doğruluğunu kanıtlayan bir çok araştırmaya imza attı. Uzmanlara göre öğünlerin arasına üç saatten uzun bir süre girdiğinde, doğal açlık savunma mekanizması harekete geçiyor. Vücut açlık yaşadığını varsayarak, metabolizmanın devamlılığını garanti etmek için kalori bakımından zengin yağ dokularını koruma altına alıyor ve bunun yerine enerji üretmek için kas dokusunu kullanmaya başlıyor. Hızlı yaşam temposuna sahip kişiler için tavsiye edilen “Üç Saat Diyeti” sayesinde sevdiğiniz yiyecekleri istediğiniz şekilde yiyebilecek ve yine de kilo verebileceksiniz.

Neden 3 saatte bir?

Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi beslenme uzmanı David Katz’ın, “Kilo vermeye yardımcı olduğu tartışılmaz bir gerçek” diye yorumladığı Üç Saat Diyeti sayesinde haftada 1 kilo verebilirsiniz. Yavaş ve düzenli olarak kilo vermek, cildin sarkmasının önüne geçer ve daha enerjik kalmanızı sağlar. Ayrıca kalp hastalıklarına yakalanma riskini artıran karın bölgesinde yağlanmanın da önüne geçer. Üç Saat Diyeti, güne doğru zamanda başlamanıza, doğru zamanlarda yemek yemenize ve günün sonunda doğru zamanda yemeyi bırakmanıza yardımcı olacak.

Üç Saat Diyeti’nde günde ortalama 1450 kalori tüketebilirsiniz. Her ana öğünün yaklaşık 400, ara öğünlerin 100 kalori olması ve atıştırmalık olarak da 50 kalorilik bir gıda seçmek gerekiyor.

6 öğünlü program

Öğün aralarında üç saat bırakmanın açlık savunma mekanizmasının aktif hale geçmesini önlemeden başka yararları da bulunuyor. ABD’deki Georgia Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalar, öğün aralarında üç saatten uzun bir süre bırakan sporcuların vücutlarındaki yağ oranının daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Hem de yaktıklarından daha az miktarda kalori almalarına rağmen. Japon bilim adamları ise eşit miktarda kalori tüketen gönüllülerden günde 3 yerine 6 öğün yiyenlerin daha fazla kilo verip yüksek oranda kas dokusuna sahip olduğunu ortaya koydu.

egzersiz zorunlu değil

Üç Saat Diyeti’yle Başarıya ulaşmak için egzersiz yapmak zorunda değilsiniz. Ancak egzersiz kilo vermeyi kolaylaştırabilir. 20 dakikalık hızlı bir yürüyüş bile fazladan 150-200 kalori yaktırır. Kendinize bir adım sayacı satın alın ve her gün en az 10 bin adım atın. İşe gitmeden önce 10 dakika yürüyüş yapın. Bu sayede kendinizi yeni bir güne hazırlamış olursunuz. İş yerinde 5 dakika mola vererek yürüyüş yapmaya çıkın.

Kalktıktan sonra bir saat içinde kahvaltı

Metabolizmanın harekete geçmesi için uyandıktan sonra bir saat içinde kahvaltı edin. Uyurken Vücut yiyecek almadığı için metabolizma yavaşlar. Uyandığınızda metabolizmanızı hızlı bir şekilde harekete geçirmelisiniz. Kalktıktan sonra bir saat içinde birşeyler yemezseniz Vücut açlığa karşı geliştirdiği savunma mekanizmasını devreye sokar. Yağ vücutta depolanır ve enerji için kas dokusu kullanılır.

Ana yemek 400 aralar 100 kalori

Örneğin sabah işe gitmeden önce 7’de kahvaltı ediyorsanız, saat 10’da ara öğünü yiyin, 1’de öğle yemeğine oturun, saat 4’te ara öğün ve saat 7’de akşam yemeği aldıktan kısa bir süre sonra da atıştırmalık tüketin. metabolizma aşırı duyarlı olmadığı için bir öğünü 10 ya da 15 dakika kaçırmak büyük bir sorun yaratmaz. Ancak en iyi sonucu almak için rejimi olabildiğince düzenli takip etmeye çalışın. Bunun için saatinizin alarmını üç saatte bir çalmak üzere kurmayı deneyebilirsiniz. Üç Saat Diyeti’nde günde ortalama 1450 kalori tüketebilirsiniz. Her ana öğünün yaklaşık 400, ara öğünlerin 100 kalori olması ve atıştırmalık olarak da 50 kalorilik bir gıda seçmek gerekiyor.

Öğünler için önerilen saatler

07:00 Kahvaltı

10:00 Ara öğün

13:00 Öğle yemeği

16:00 Ara öğün

19:00 Akşam yemeği

22:00 Atıştırma (şart değil)

Bu mucize formülle sağlıklı zayıfladılar

3 saatte bir yemek yemek sizi hem enerjik hale getirecek hem de metabolizmanızın çok daha hızlı çalışarak yağ yakmasını sağlayacak

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIR: Kalori tüketiminizi bütün bir güne yaydığınızda, vücuda ihtiyaç duyduğu zaman enerji verilmiş olur. Bu sayede hücreler, kandaki şekere kolayca ulaşır ve bunu enerjiye dönüştürür.

ENERJİK VE DİNÇ KALMANIZI SAĞLAR: Her üç saatte bir yemek yiyerek kan şekeri seviyesi dengede tutulur. Kasları ve beyin hücrelerini besleyen düzenli bir amino asit ve şeker akışı sağlanır. Bu sayede gün boyunca ruh halinin ve enerji seviyesinin dengede kalması sağlanır.

AÇLIK HİSSİNİ YATIŞTIRIR: Bilimsel araştırmalar, sık sık yiyen insanların açlık krizi ve aşırı yeme gibi sorunlarla daha az karşılaştığını ortaya koydu. Bu kişiler daha sık yediği için yemek vakti geldiğinde kendilerini fazla aç hissetmiyor ve böylece daha az miktarda yiyerek daha kısa sürede doyuyor. 3 saatte bir yemek vücutta açlık hissini ortaya çıkaran leptin hormonunun daha az üretilmesini sağlar.

KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜR: Üç saatte bir yemek kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur. Uzmanlara göre kolesterol sadece yediklerinizle değil, ne sıklıkta yediğinizle orantılı olarak yükseliyor ve düşüyor. Araştırmalar, günde 6 öğün yiyen kişilerde kolesterol seviyesinin yüzde 5 düşük olduğunu ve kalp hastalığına yakalanma riskinin yüzde 10 azaldığını ortaya koydu. Aralarında uzun süre olan ağır öğünler yemek insülin seviyesinin aniden yükselmesine neden olur. Bu da kandaki yağ oranını etkileyerek kolesterolün yükselmesine yol açar.

YAĞLANMAYI ENGELLER: Kanadalı bilim adamları, 3 saatte bir yemenin stres hormonu kortizol seviyesini düşürmeye yardımcı olduğunu ortaya koydu. Vücutta yüksek oranda kortisol hormonu seviyesi bel çevresinde yağalanmaya sebep olarak kalp hastalığı riskini artırır. İki hafta boyunca üç saatte bir yemek bile kortizol hormonu seviyesini yüzde 17 oranında azaltır.

Evrenin sonsuz seçenek ve sınırsız bolluktan oluştuğunu biliyorum. Ben, yaratılışım itibarıyla, hayatta her şeyin en iyisini hak ediyorum… Sonsuz bolluk içinde, benim ve ailemin ihtiyaçları fazlasıyla ve kolaylıkla karşılanır ve ben sevgiyle hayatıma alırım. Ben, şimdi, kendim ve ailem için, zenginlik ve refah içinde olmanın özgürlük ve güven duygusunu hissetmeyi seçiyorum.(ismira insanından hediyedir!)
Siyahça isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-06-2009, 01:01 AM   #54 (permalink)
Üsteğmen

artık beni cazibesi altına almaya çalışan kitap.. dergi.. yöntem... yeni listeler.. spor dvd leri... spor aletleri.. burun kıvırıyorumm..... artık beni kandıramazsınız diyorum ( az kalsın bu akşam birkaç tane yeni yöntemler anlattıklarını iddia eden kitaplar alacaktım.... öyle cazip başlıkları ve kapak yazıları vardiki... ama bir anda uyandım....) almayacağım....
KEŞFETTİM.. TÜM GÜÇ SADECE BENDE... BEN İSTEYİNCE HERŞEY OLUR...
Alt 09-06-2009, 01:25 AM   #55 (permalink)
Üsteğmen

siyahça yeni programım senin bu yöntem olacak.... sana teşekkür etmek istedim... bazen çok basit olacak şeylerin çözümümü o kadar karmaşık hale getiriyoruz ki...
KOLAYI GÖRMEZ OLUYORUZ....
ben evlenene kadar inceciktim... hatta annem babam ve kardeşim tontiş olduklarından onlara '' tüm yemekleri siz yiyorsunuz... bu kıza birşey kalmıyor mu...'' diye takılırlardı
lisede bir aradaşım parmaklarıma ÇUBUK KRAKER gibi demişti.. ahhhh ahhh.......
kemik yapım da ince.... o zamanlar abartılı yerdim inceciktim.... (yedilerimi düşündükçe ben bile hayret ediyorum )... evlilik + hamilelelikte kilo aldım (10+25 kg + ) ...doğumdan 40 gün sonra 13 kilosunu vermiştim.. sonra oğlumula ilgilenirken aylar geçti.. evde beli lastikli pantolon ve eşofmanlar dışarıya giderkende rahat şeyler giydiğimden kiloları geri aldığımı fark etmemişim bile....( çok zor bir bebeğim vardı.. dünyanın bile farkında değildim uykusuzluktan ) ....sonra yemeği azalttıkça kilo aldım.... kilo aldıkça spora gittim... diyet yaptım.... bunları yaptıkça dahada kilom arttı... moralim bozuldu... artık beynimde öyle yanlış kalıplar oluştuki umudumu yitirdim... ve durumumu kabullendim
Alt 09-06-2009, 01:39 AM   #56 (permalink)
Üsteğmen

eşim sürekli kilomla ilgili yorumlar yapıp moralimi bozuyordu...( güya ters psikoloji yapıyormuşşşşşş ) bende yeni ne duyarsam yapıp ne görürsem alıyordum... ama tek problem motivasyonumu kaybetmiş olmam dı.... HEMEN ETKİ GÖSTERSİN İSTİYORDUM... insanlar hemen başardıklarını anlatıp duruyor ... bense bir arpa yol gidemiyordum.. bende TERS BİRŞEY VAR... OLMUYOR... OLMUYOR..
bunları yaşadıkça olacağı varsada olmuyor diye diye olmaz ettim...
sonunda pes ettim ve bir 10 kilo daha aldım..
keşke AY da yaşasaydım......... hep astronotlar gibi uzay boşluğunda ağırlıksız dolaşmak isterdim...gulens miley
Alt 09-06-2009, 01:56 AM   #57 (permalink)
Üsteğmen

9 yıl önce (uffffffff amma çok zaman geçmiş... o zaman gençmişim de.....) ciddi bir yeme düzenine girdik.. ( eşiminde kilosu !!!!!!!! var... ama onun bahanesi hazır... benim yüzümden olmuşş.... yok yok güzel yemek yaptığım için değil.... ben kilo almışım ondan etkilenmiş.. )
neyse ...sağlıklı denilen alışkanlıklar edindik.... kepek ekmeğine geçtik... hiç su içmezdim.. bir günde toplam 1 bardak bile su içmezdim yani... ilk başlarda su içemiyordum .. boğulacak gibi oluyordum... pet şişeyle ve içine bir kaç damla limon sıkarak içmeye başladım (9 yıldır günde 2-3 litre su içme alışkanlığıma devam ediyorum )
hala bizim evde yılda toplam 5 defa kızartma yapılır ancak... sıvı yağ az miktarda kullanılır... tereyağ yasak.( geçen yıl pilava 1 ceviz kadar koymaya başladım ).. ızgara yenir.. vs.. vs..
düzenli 3 öğünümüzü yedik ve 2-3 günde bir evde 40-50dk spor yaparak bayağı kilo verdik...
Alt 09-06-2009, 05:51 PM   #58 (permalink)
Üsteğmen

Siyahça - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 590
607 Mesajinıza toplam 3,768 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Siyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud ofSiyahça has much to be proud of

küçücük bir noktayı düzeltince meğer koca bir sayfayı düzeltmiş oluyormuşuz! bu harika!

moralim daha iyi, aynaya her baktığımda, esosun önerdiği güzel cümleyi söylüyorum, ve bu aralar eskiden nefret ettiğim vücudumu daha çok seviyorum! hatta inanmazsınız aynaya baktığımda; 'allahım ne kadar güzelim ve ne kadar zayıfım!' diye bile geçiriyorum içimden!

oldu işte! egomu azdırdınız kıslar!

Evrenin sonsuz seçenek ve sınırsız bolluktan oluştuğunu biliyorum. Ben, yaratılışım itibarıyla, hayatta her şeyin en iyisini hak ediyorum… Sonsuz bolluk içinde, benim ve ailemin ihtiyaçları fazlasıyla ve kolaylıkla karşılanır ve ben sevgiyle hayatıma alırım. Ben, şimdi, kendim ve ailem için, zenginlik ve refah içinde olmanın özgürlük ve güven duygusunu hissetmeyi seçiyorum.(ismira insanından hediyedir!)
Siyahça isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-06-2009, 05:23 PM   #59 (permalink)
Üsteğmen

bende artık aynada kendime bakıp gözkırpıyorum... seni seviyorum... çok güzelsin benim bedenim olduğun için teşekkür ederim ... diyorum...seni ihmal edip bakımsız bıraktığım için özür dilerim... lütfen beni affet diyorum
Alt 11-06-2009, 01:23 AM   #60 (permalink)
Üsteğmen

KİLO ALMA NEDENİMİ DEĞİŞTİRİYORUM....
İDEAL KİLOMDA OLMAYI SEÇİYORUM...
(bu site içinde biri yazmıştı.. şimdi hatırlamıyorum... r şanal da söylenmiş )
izinsiz paylaştığım için özür dilerim.. lütfen beni affet... bu bilgiyi paylaştığı için teşekkür ederim... seni seviyorum..

Bookmarks

Etiketler
dusmanim.., pismanim...diyete, sismanim...