Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Korkuları Yok Etme Klubü > Korku ve Fobiler Cd'leri > Başarıdan Korkmak

Uyarılar

Başarıdan Korkmak Başarıdan Korkmak

Başarı Korkusu

Korku ve Fobiler Cd'leri ve Başarıdan Korkmak Başarı Korkusu Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Mehmet merhaba aramıza hoşgeldin resmen beni anlatmışsın şimdi inşallah sana gelen cevaptan sayende bende nasiplenirim sevgiler saygılar...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Başarıdan Korkmak telkin cd indir izle İstanbul Başarıdan Korkmak nerededir kimdir Başarıdan Korkmak çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Başarıdan Korkmak hipnoz Başarıdan Korkmak olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Başarıdan Korkmak hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Başarıdan Korkmak kuantum düşünce kitap haberi

Başarı Korkusu

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27-06-2008, 10:39 PM   #11 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 8
81 Mesajinıza toplam 226 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hadiya is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Başarı Korkusu

Mehmet merhaba aramıza hoşgeldin resmen beni anlatmışsın şimdi inşallah sana gelen cevaptan sayende bende nasiplenirim sevgiler saygılar

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

hadiya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-07-2008, 03:33 PM   #12 (permalink)
Super Moderator

yeni bir hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 30,500
1,573 Mesajinıza toplam 7,820 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant future

Merhaba Arkadaşlar!
Yorumları okudukça bu sorunu sadece ben yaşamıyormuşum dedim,meğer pek çoğumuzda varmış.Saçma gibi gözükse de önemli bir sorun.Shakespeare' in de dediği gibi;
*İnsanlar sevilmekten korkuyor,kendini sevilmeye layık görmediği için;
*Düşünmekten korkuyor,sorumluluk getireceği için;
*Konuşmaktan korkuyor, eleştirilmekten çekindiği için;
*Duygularını ifade etmekten korkuyor,reddedilmekten ürktüğü için;
*Yaşlanmaktan korkuyor, gençliğinin kıymetini bilmediği için;
*Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi birşey vermediği için;
*Ve ölmekten korkuyor,dolu dolu yaşamadığı için...

Bu korkuları aşabilmemiz için de sanırım kendimizi tanımamız ve değer vermemiz gerekiyor.Şahsen, kendime değer vermek konusunda biraz eksikliklerim var.Sorunlar da bu noktadan başlıyor zaten..bu sayfada okuduklarım gerçekten çok faydalı oldu,herkese teşekkürler

yeni bir hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-07-2008, 10:21 AM   #13 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
2 Mesajinıza toplam 4 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
metco is an unknown quantity at this point

Galiba herşey en değerli şeyin KENDİMİZ olduğuna inanmamızla başlıyor. Bütün güzelliklere layık olduğumuzla, bize mutsuzluk veren şeyleri kendimizden uzaklaştırmamızla başlıyor.
Başarının tarifiyle başalıyor.

Başarı nedir ?
Çok paran olması mı?
Her maçı kazanmak mı?
Okulda birinci olmak mı?
İş yerinde en kariyerli olup en yüksek maaşı almak mı?

Ben başarılıymışım meğer çok param olmasa da çünkü öyle ya da böyle çoğu şeyi tatdım.
Ben başarılıyım çünkü tavlada her maçımı kazanmasam da güçlü bir rakibim ve kaybetsem de eğlendik ve zevk aldık her maçlarımız da.
Ben başarılıyım çünkü okulda birinci olmasamda öğrendim insanları ve hayatı biraz olsun.
Ben başarılıyım çünkü işimde özgürüm, işimi kaliteli yapıyorum ve müşterilerim seviyor beni.

Ben başarılıyım çünkü ailem beni seviyor, arkadaşlarım beni seviyor onları dinlediğim için, onların aileleride seviyor bana güvendikleri için,

ASLINDA HEPİMİZ BAŞARILIYIZ BAŞARISIZIMIZ YOK SADECE DAHA FAZLASINI İSTEMİYORUZ. BU BİZE YETER DİYORUZ.

İşte kafamızı yoran sorun bu ne kadarı yeter en fazlası mı? yoksa biraz daha fazlası mı?

Sizce hangisi?
En fazlasını almak için doğanıza karşı koymak mı?
Hem çevremizin hemde kendimiz için biraz daha fazlası mı?

SİZCE ?
metco isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-07-2008, 11:04 AM   #14 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 1,097
166 Mesajinıza toplam 1,009 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
umelihad is just really niceumelihad is just really niceumelihad is just really niceumelihad is just really niceumelihad is just really nice

Günaydın, bence başarı yaptığın işte huzurlu, yaşantında mutlu ve hayallerin herzaman bir adım ötede olmasıdır.
Elindekilerin kıymetini kaybetmeden anlamaktır. Paylaşmaktır.
Sevgiyle kalın.......
umelihad isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-06-2009, 12:40 AM   #15 (permalink)
Binbaşı

sudem8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,872
1,280 Mesajinıza toplam 11,607 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to behold
Standart Cevap: BAŞARILI İNSANLARIN SIRLARI

Alıntı:
yakamoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
BAŞARILI İNSANLARIN SIRLARI

Bazı insanlar kendilerinin ve başkalarının hayatlarında önemli ve olumlu gelişimler sağlarlar ve başarılı olarak kabul edilirler. Başarılı insanlar üzerinde yapılan araştırmalar, onların birçok ortak noktasının olduğunu ortaya koyuyor.

Öncelikle başarılı insanların yüksek bir özgüvene sahip olduğu belirlenmiş. Bir başka ifade ile başarılı insanlar kendilerine değer verir ve güvenirler. Bu özgüven onların yaratıcılık için gerekli olan heyecan ve cesarete sahip olmalarını sağlar. Dolayısıyla, özgüveni olan insanlar kendilerine ulaşılması güç hedefler koymaktan çekinmezler. Ardından da bu yüksek hedefe odaklanarak onu gerçekleştirme yönünde en büyük adımı atmış olurlar.

Başarılı insanların hayatta belirlenmiş kişisel hedefleri ve değerleri vardır. Hangi misyona hizmet ettiklerini iyi bilirler ve başarılı olduklarında dünyanın nasıl değişeceği konusunda bir vizyona sahiptirler. Kişisel hedefleri konusunda gerçekçi ve net beklentileri vardır. Bu hedeflere ulaşmak için stratejiler geliştirir ve bu stratejileri uygularlar. Bu stratejiler bireysel yetkinlikleri ve ilişkileri geliştirecek hedefleri ve zaman planlamasını kapsar.

Başarılı insanlar aynı zamanda kendi davranışları ve gelecekleri için sorumluluk üstlenirler. Sorumluluk üstlenen insan insiyatif alır, risk alır ve geleceği şekillendirecek adımları belirler ve atar. Bu yaklaşım onlara daha hızlı öğrenme fırsatı sağlar.

Bu insanlar geleceği gözlerinin önünde canlandırmak için özel çaba gösterirler. Hayal etmek, gerçekleştirmenin ilk adımıdır. Hayalleri gerçeğe dönüştürürken izlenen bir başka yol da bu hayalleri başkalarıyla paylaşmaktır. Sözlü ve/veya yazılı olarak hayallerini tekrarlayan insanlar, hem bu hayalleri daha netleştirmiş olurlar, hem de kendilerin toplum önünde hayalleri ile özdeşleştirerek kişisel sorumluluklarını pekiştirirler.

Başarılı insanlar yenilgileri kabullenip, onları aşma konusunda kararlılık gösterirler. Gerçeklerle yüzleşmeyi, başkalarının deneyimlerinden faydalanarak hataları önleyebilmeyi bilirler. Odaklandıkları hedef doğrultusunda ilerlemeyi gözleyip, davranışlarını değiştirmekten kaçınmazlar.

Başarılı insanlar kendileriyle barışıktırlar. Dolayısıyla, yaşamlarında yüksek düzeyde stres yoktur. Ruhsal ve bedensel olarak formda ve zindedirler. Bu, onların hedeflerine odaklanabilmelerini sağlar. Onlar, uzun vadeli hedeflere odaklanır, kısa vadeli kazançlar için uzun vadeli hedeflerinden vazgeçmezler. Zamanlarını etkili kullanırlar. Hedeflerini gerçekleştirmek için gerekli az sayıda ancak önemli adımlara odaklanırlar. Hedefleri doğrultusunda fedakarlık yapmaktan çekinmezler. Disiplin başarılı insanların ortak özelliklerindendir.

Başarılı insanlar sadece zihinsel zekalarıyla değil, aynı zamanda duygusal zekalarıyla da farklılık yaratırlar. İnsan ilişkilerine önem verirler. Olaylara karşıdakinin gözüyle bakabilirler. İnsanlara değer verir, onlarla karşılıklı kazan-kazan türünde ilişkiler kurmaya özen gösterirler. Beraber çalıştıkları insanlara heyecan verir, onlara yetki kullanacak geniş alan bırakırlar.

Başarılı insanların en önemli özelliklerinden biri de kendilerini sürekli olarak geliştirme çabasında olmalarıdır. Her zaman yeni bilgilere açıktırlar. Her hatayı bir öğrenme fırsatı olarak görürler. Başkalarının deneyimlerine yakın ilgi gösterir, onlardan öğrenmeye çalışırlar.

Dr. Yılmaz Argüden
Biz oğlumda yaşadık ve yaşıyoruz bunu...neye elini atsa çok büyük başarılar elde ediyor.küçüklüğünden beri ne istese, öğrense başarır.ilkokula bile okumayı öğrenipte gitti.altı haneli rakamları yazıyordu.hikaye kitapları, bulmacalar onun oyuncağıydı.okula başladı.kendini yalnız hissetti sanırım.gittikçe okuldan sıkılmaya başladı.sınıf atlatalım dediler, onuda biz istemedik.lise yıllarında arkadaşlarıyla aynı seviyeye inmek için elinden geleni yaptı.çünkü dersleri iyi olanlar, muhallebi çocuğu oluyormuş.nerdeyse oğlumu tanıyamaz oldum.istese başaracak çok iyi biliyorum.hocalarda farkında.şimdi üniversitede durumu iyi ama hala başarısına engeller koyuyor ve bunun farkında..zekası da çok çok iyidir.şimdi daha iyi olayı kavramaya başladım.geçenlerde matematik sınavı vardı.kendiside itiraf eetti.iki gündür dersin başına oturmamak için direniyormuş.hala bunu çözemedim diyor.nerdeyse seneye okul bitecek,hala erteleme var.ya başarılı olursam korkusu.başarılı olacağını da çok iyi biliyor.çok garip...
sudem8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-06-2009, 06:57 AM   #16 (permalink)
Zyd
Teğmen

Tesekkür: 1
1 Mesajina 3 kez İyi ki varsın denildi
Zyd is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Ynt: Başarı Korkusu

Alıntı:
metco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
--
Başarı nedir ?
Çok paran olması mı?
Her maçı kazanmak mı?
Okulda birinci olmak mı?
İş yerinde en kariyerli olup en yüksek maaşı almak mı?

Ben başarılıymışım meğer çok param olmasa da çünkü öyle ya da böyle çoğu şeyi tatdım.
Ben başarılıyım çünkü tavlada her maçımı kazanmasam da güçlü bir rakibim ve kaybetsem de eğlendik ve zevk aldık her maçlarımız da.
Ben başarılıyım çünkü okulda birinci olmasamda öğrendim insanları ve hayatı biraz olsun.
Ben başarılıyım çünkü işimde özgürüm, işimi kaliteli yapıyorum ve müşterilerim seviyor beni.

Ben başarılıyım çünkü ailem beni seviyor, arkadaşlarım beni seviyor onları dinlediğim için, onların aileleride seviyor bana güvendikleri için,
--

--

İşte kafamızı yoran sorun bu ne kadarı yeter en fazlası mı? yoksa biraz daha fazlası mı?

Sizce hangisi?
En fazlasını almak için doğanıza karşı koymak mı?
Hem çevremizin hemde kendimiz için biraz daha fazlası mı?

SİZCE ?

bu pek bu sorunu yaşayanlar için yardımcı olabilecek bir düşünce tarzı değil sanıyorum."ya hep ya hiç" diyerek yaklaşıp, "hep olamayacağı kesin, öyleyse hiç" diye karar kılanlar için faydalı olabilir böyle düşünmek.
Zyd isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2010, 07:18 PM   #17 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 4
9 Mesajinıza toplam 66 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
dolunay_surat_usagi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Başarı Korkusu

yaşadığın her mutluluk, sonunda mutsuzlukla cezalandırılsaydı, mutlu olmayı ister miydin?
her şeyi sallar ve öylesine yaşardın o zaman...
lütfen bi çözüm sunun, bi telkin yapın, bu çağımızın en büyük sorunlarından biri bence.
dolunay_surat_usagi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2010, 08:12 PM   #18 (permalink)
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

başarıdan korkma olayı bende de var...
bu korku sanırım aileden ötürü geliyor...çünkü bazı aileler çocuklarının kendilerinden daha başarılı olmalarını hazmedemiyorlar..çünkü onlar birer büyük olarak bizi hep kendi küçük ve aciz bebekleri olarak görmek isteyip "büyüklük" duygularını tatmin etmeye çalışıyorlar diye düşünüyorum...sonuç olarak da ortaya başarmaktan korkan gençler ve yetişkinler çıkıyor..

bir de başarının getireceği bedelden korkuluyor sanırım...veya başarının devamını getirememekten..."yüksek uçan derin düşer" düşüncesiyle hareket ediliyor o yüzden fazla yükselmekten çekiniliyor..ki düşsek de fazla canımız acımasın diye...

şu da var....kendimizi başarısızlığa alıştırmışsak ve bunu kalıcı birşey gibi..kaderimiz gibi görüyorsak bu durum artık bildiğimiz, gördüğümüz alıştığımız "güvenli" alanımız olmuştur...adı ne kadar başarısızlık olsa da bildiğimiz birşeydir..
ama başardığımız zaman alışkın olmadığımız yeni bir durumla karşı karşıya olduğumuz için yeni birşeyler öğrenmek zorunda olduğumuzu..hareket etmek zorunda olduğumuzu..çıtayı yükseltmek zorunda olduğumuzu veya bulunduğumuz çizgiyi muhafaza etmek zorunda olduğumuzu hissederiz...yani "güvenli" alanımızdan çıkarız...burada "güvenli" alandan daha fazla hareket ve daha fazla zahmet ve daha fazla bilinmeyen vardı ve bilinmeyenler, hazır olunmayan durumlar insanı korkutur...

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2010, 10:20 PM   #19 (permalink)
Üsteğmen

SeLeNaS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 232
246 Mesajinıza toplam 1,161 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
SeLeNaS will become famous soon enoughSeLeNaS will become famous soon enough

EE arkadaşlar peki çözüm?? Bende bu yazıyı okuyunca fark ettimki çocukken çok başarılı ve atik olan ben ablam daha içine kapanık ve daha az başarılı olduğu için kendimi engellemişim o üzülmesin diye ve bu hala devam ediyor.
Peki çözüm ??
SeLeNaS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-2010, 01:39 PM   #20 (permalink)
Teğmen

shabby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 16
13 Mesajinıza toplam 62 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shabby is an unknown quantity at this point

neden kendini frenliyorsun ki? ablanın da başarması için elinden geleni yap ama kendi başarını engelleme.. zaten başarı ve başarısızlık sadece bir sonuçtur. sonuçlara takılmayalım. bence başarı insanın hedefi doğrultusunda emek harcamasıdır. sonuç istediğimizi karşılamasa da çaba gösteren insan benim gözümde değerlidir.
shabby isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil