Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bachata Dansı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/bachata-dansi/)
-   -   Muhteşem bir Bachata Gösterisi... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/bachata-dansi/614855-muhtesem-bir-bachata-gosterisi.html)

Alexandra 24-08-2010 01:06 AM

Muhteşem bir Bachata Gösterisi...

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/07/29...CAAD101E4b.jpg

BACHATA neymiş, ne değilmiş görelim değil mi?

Bachata için acılı aşkın dansı derler fakat ABD’ deki Rap gibi Bachata da fakir ve dışlanmışların müziği olarak ortaya çıktı. Dominik Cumhuriyeti’ nin varoşlarında ortaya çıkan Bachata, fakir Dominiklilerin, sosyal ve ekonomik dışlanmışlığını ve terk edilmişliğini yansıtır. 1960’ ların başında Bachata romantik, gitara dayalı müziğin önemli bir alt kategorisi olarak ilk ortaya çıktığında dansa yönelik Küba Son’ undan ve Guaracha’dan ayrılmaktaydı. İlerki yıllarda, müzisyenlerin Bachata ritimlerini hızlandırması ve dansçıların yeni bir dans adımı geliştirmesiyle, Bachata aynı zamanda bir dans müziği olarak da kabul edilir oldu. Şu sıralar özellikle Avrupa'da çok yoğun ilgi görüyor. Merengue ve salsa figürlerinin daha yumuşak fakat daha yakın bir birleşimi.

Profesyonellerden seyretmek de çok keyifli...

İsteyenlere bir link önerebilirim.

Biraz dans etmek, titreşimleri arttırıp yüklendiğimiz negatif enerjilerden arınmamızı sağlar. Sevmeyen dans etmesin, kendinizi biraz savurup biraz titretseniz bile yeter ama biraz müzikle keyifli bir hale getirmenin sakıncası yoktur sanırım.

Sevgiler hepinize...
cat56

zahiri 24-08-2010 01:25 AM

Cevap: Muhteşem bir Bachata Gösterisi...

link lutfennn sevinclisevincli

Alexandra 24-08-2010 01:37 AM

Peki Zahiri, öyle olsun. işte sana link...

http://www.vidivodo.com/280140/bachata-dansi

buyrunuz, gerçekten olağanüstü. Ama izledikten sonra yorumlarını bekliyorum.

tolgaasya 24-08-2010 09:31 AM

Dans etmenin çiftler arasındaki; denge, ahenk, sevgi ve uyumu arttırdığını düşünüyorum. Güzel bir video, güzel bir gösteri. Sabah sabah, iyi bir motivasyonlar güne başladım, teşekkürler.
krzm67

Alexandra 24-08-2010 10:28 AM

Ne demek Tolga, beğenmene çok sevindim. Çiftler arası uyumu için çiftlerden birinin dans etmeyi kabul etmesi lazım... Çok mu açık ettim eşimin dans etmeyi sevmediğini??? hehe:)))
Günün devamının da güze geçmesini dilerim.

bigokyanus 24-08-2010 10:51 AM

Alıntı:

Bluepebbles Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 764282)
Ne demek Tolga, beğenmene çok sevindim. Çiftler arası uyumu için çiftlerden birinin dans etmeyi kabul etmesi lazım... Çok mu açık ettim eşimin dans etmeyi sevmediğini??? hehe:)))
Günün devamının da güze geçmesini dilerim.

Ben de bayılıyorum bu tarz danslara, salsa ve tango kursuna başlamıştım , eşim kabul etmemişti . Eş sorunu çekip sürekli değiştirmekten hakkıyla öğrenememiştim ağla2 Eşim dansın içten geldiğini ve kursla öğrenilmemesi gerektiğini savunuyor ... Ben de şimdi oğlumun büyümesini bekliyorum belki onunla gideriz girlhaha

elccy 24-08-2010 11:12 AM

çoooooookkkk Güzel bir dans.. yalnız salsaya da benzemiyor mu sizcede?? Ben tango,salsa yapıyordum,eşimle de tangoya başlamıştık ve ona da çok yakışıyordu.. ama sonra ben başka kişilerle de dans etmem konusu ortaya çıkınca ( çünkü ben eşimden 1 yıl önce bu dans da profösyonel olmuştum ve ona yeni öğretiyordum,ama eski partnerimle de dans etmek de hoşuma gidiyordu) dansı bırakmak zorunda kaldım. inanır mısınız,tangoya öylesine başlamıştım,hatta ilk gittiğim gün dans hocam bana 'Tango eroin gibidir,bir kere alıştın mı bırakamazsın' demişti. bende içimden dalga geçmiştim,ama ilk derten sonra büyüsüne kapılmıştım,sanki ben yıllardır tango yapıyordum da hasret kalmıştım gibi dans ediyodum, hatta hocam sen eski Tangocu musun diye sormuştu.. ve tango hayatım öylece başlamıştı,harika bir gurubumuzda vardı,ama eşimle tanışınca ,dans etmeyi bırakın beni izlemeye bile götürmeye korkuyor.. biliyor dans tutkumu... neyse önemli değil,eşimin ve benim huzurum yeter bize... o ozaman ki bir anı benim için... ama tavsiye ederim...büyülü bir dans.. her derse giderken,özel giyinirsiniz,uzun tango etekleri,özel ayakabılar,siyah ve kırmızının uyumu ,sıkı toplanmış saçlar ve kırmızı bir gül.. asil ve büyülü bir dans... asla vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız.. ben ki topuklu ayakabılarla asla arası iyi olmayan ben,o tango ayakabıları ile uçuyordum... ve nasıl oluyordu hala daha şaşırıyorum.. kesinlikle ben diğer hayatlarımın birinde tango dansçısıydım.. dans ederken o kıskanc ve imrenilen bayan arakadaşlarımın bakışlarını hissettikçe, kendime daha da güvenim artıyordu.. ah ahhhh eski, günler ,tango ve ben..

superxy
haydi tangoya....

elccy 24-08-2010 11:14 AM

Alıntı:

bigokyanus Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 764290)
Ben de bayılıyorum bu tarz danslara, salsa ve tango kursuna başlamıştım , eşim kabul etmemişti . Eş sorunu çekip sürekli değiştirmekten hakkıyla öğrenememiştim ağla2 Eşim dansın içten geldiğini ve kursla öğrenilmemesi gerektiğini savunuyor ... Ben de şimdi oğlumun büyümesini bekliyorum belki onunla gideriz girlhaha

İnşallah canım oğluşunla birgün dans edersiniz ve bizimle buradan paylaşırsın... inan ki olsun...girlhahagirlhaha

Alexandra 25-08-2010 09:44 AM

Tamam dans içten gelir de, e biraz da teknik bilgi her şeye lazım. Yemek yemek içgüdüsel ama güzel yemek yemek için çatal bıçak eğitimi almıyor muyuz ailemizden... Bu eslerden bahane makinesi, gitmem demiyo da... Bak yaa, senin ki de ayrı bir alemmiş güzelcim yaa... Neyse canım benim, inşallah oğlunla birlikte gidersin... Bak ne güzel yetişiyor işte sana kavalye...

Alexandra 25-08-2010 09:45 AM

Kesinlikle salsaya benziyor, hatta salsa merengue kırması. Zamanında eşli danslara ben de gitmiştim. Ah salsa ne zevklidir yarabbimmmmm... Evli değildim o zamanlar tebi, hatta daha eşim sevgilim bile değildi...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:54 PM.