Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Assertive(Hakkını Savunan)Olma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/assertivehakkini-savunanolma/)
-   -   Assertive(Hakkını Savunan)Olma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/assertivehakkini-savunanolma/555-assertivehakkini-savunanolma.html)

hayatimdegisti 30-12-2006 08:37 PM

Assertive(Hakkını Savunan)Olma

Arkadaşlar Assertive olarak bilinen türkçede hakkını savunma olarak bilinen davranış biçimi ile ilgili yaşadıklarımızı bu alt başlık altında paylaşabiliriz.

Hakkını savunan kişi etrafta kaç kişi olursa olsun haksızlığa uğradığında sesini yükseltebilen kişidir.

Tepkisini açıkça ortaya koyma da diyebiliriz buna...
Peki geçmişte yaşadığınız olaylar var mı?Sesinizi yükselttiğiniz ve sonuç aldığınız.
Bu konuda ki paylaşımları bu başlık altında paylaşabiliriz...

Şunu dedim şöyle yaptım böyle yaptım diye keyifle anlatabilirsiniz.. kizgin1

Nasıl tepkinizi ortaya koydunuz sonuç ne oldu ne değişti olan durum neydi?

http://images.google.com.tr/images?q.../assertive.jpg alk78

Almış olduğunuz herhangi bir ürünü iade etmiş olabilirsiniz.

Yada haklı olduğunuz bir konuda tartışmış olabilirsiniz gibi..

hayatimdegisti 30-12-2006 08:58 PM

Ynt: Assertive(Hakkını Savunan)Olma

Okul yıllarımda paso almak için gitmiştim belediyeye...Orada sorunlar yaşamıştım..

Pasolar ihaleye verilmiş.Matbaa pasoların üzerine reklam almış.Bazı dersanelerin reklamı falan bu yüzden gecikmiş..

Bunun üzerine bir email yazıp tüm gazetelere atmıştım...

Aradan bir hafta geçti..Gittim pasomu almaya...
Bir baktım..
-O geldi o geldi diye koşuşturuyorlar..

Meğerse yazdığım email bir gazetede yayınlanmış.Konu ile ilgili içişleri bakanlığı soruşturma açmış...

Tabii benim haberim yok bunlardan..

Neyse efendim..
Böylece ihale ilgili firmadan alındı.Pasoların üzerinde reklam alınması projesi rafa kalktı.Düşünsenize üniversiteye gidiyorsunuz ve pasonuzun üzerinde bir dersane reklamı..
Böylece bu konudaki tepkimi göstermiş olarak assertive bir davranış sergilemiş oldum..
:=))

hayatimdegisti 30-12-2006 09:14 PM

Malum otobuslerde çok sorun yaşanır..
Bindik otobüse dönüyoruz..
Bizimkiler bazı çantalarını yanlarına aldılar..
Neymiş bozulurmuş aldıkları şeyler..
Birde bir çantada kuzenimin şeker iğnesi var..
Neyse efendim..
Muavine sorduk alabilirmiyiz.
Alabilirsiniz dedi..

En önde griş kapısı tarafında teyzem ve annem oturuyor..Onların arkalarında ben varım.Yanımda da başka tanımadığım bir genç var.
Bilet bulamdığım için kardeişm ve kuzenime orta taraftan bilet aldım..

Kardeşim çantayı ayağının altına koymuş..

Muavin onların bizimle birlikte olduğunu bilmiyor olmalı ki..
Şofore gelip
-Arkada ki yolcu da ayağının altına çanta almış dedi..
-Şofor
-Altın var sanki çantalarında diye baya söylendi.
O sırada bir çocuk ağladı arkada..
-Atacaksın bu çocugu bak ağlıyor mu dedi..

Zaten baktım doğru dürüst servisde yok...
Başladım bende söylenmeye..

Arkaya doğru seslendim yüksek sesle..
-Aman çantaları iyi tutun altın var altınlara bir şey olmasın diye..

Bu ne biçim aradba kaç saat oldu doğru dürüst servis yok falan dedim

Neyse fazla uzatmayayım..Bir tartışma oldu orada...

Sonuçta da gerekli şikayetimi yaptım.
Muavin işten atıldı.Şoforun siciline işlendi ayrıca psikolojik eğitime alındı..
Muavin görevini hiç yapmadığı için atılmasına üzülmedim.Sonuçta yerine iş ihtiyacı olan başka birisi alınır...
Şoforede tepki göstermem iyi oldu.Bundan sonra insanlara daha saygili davranir...

Özetle böyle işlerini iyi yapmayan saygısız insanlara boşvermeyip gerekli tepkiyi göstermek gerekiyor.

xenon 30-12-2006 09:42 PM

Atakan Bey suan uzun soluklu bir ego güclendirme ve düzey belirleme asamasinda galiba super hiziniza yetismeye calisiyorum bisiklet ama nafile 88 smiliyface

hayatimdegisti 30-12-2006 09:52 PM

Valla Xenon'cum Forumu daha çok hareketlendirme aşamasındayım .. actionsmile

Sende katılırsan memnun olurum..

hayatimdegisti 30-12-2006 10:06 PM

Elbette asssertive davranışı sadece ego güdüsü ile olur olmaz her şeye tepki verme ile karşıtırmamak lazım.Yerinde ve zamanıda tepki onemli

Telkin grubu kurulduktan sonra Ankara'da bir toplantı yapalım dedik..
Neyse ben bindim otobüse hem orada oturan teyzemi ziyaret ederim dedim..Gittim Ankara'ya...
Ankara'da gece indim otobüsten..
Saat 11.55 gibi...

Otogodan çıkarken birisi valizime yapıştı.Taksi istermisin diye..
http://images.google.com.tr/images?q...ord2/taksi.jpg
Peki ama gündüz tarifesi açacasınız daha 12 olmadı dedim..

Binerken Pazarlık yaptık 10 ytl ye anlaştık..

Beni araca bindiren gençte arka koltuğa oturdu..

Yolda giderken arka koltukta ki adam gideceğim yerin 10 ytl den fazla olduğunu söyledi.
Bunun üzerine sofore basta anlasitk dedim.. n9598
O da
-Abi olur mu oyle sey biz anlastık dedi 10 ytl gidecegin yer ne olursa olsun..
Neyse girdik siteye..

Arkada ki adam bekciye sordu binayı..
Dolasırken Sofor Arkada ki adama bagirdi.Nasil adres aliyorsun diye.. kizgin1

Neyse..
İnerken sol cebime baktim 5 ytl var..
Bende diger cebimden 10 ytl cikarip verdim..
Kapiya uzandim ki..

-Sofor elinde 5 ylt gosterdi..
Bak 5 ytl verdin diye..

Soforlerin koltuk altina para gizledigini duymustum.Ozellikle yaslıları bayanları yada boyle yorgun yolcuları kandırıyorlardı..

Bende ısrar ettim 10 ytl verdigimide.Zaten bu tur olaylar oldugu soyledim
-Ne yani bizde mi oyle yapiyoruz diye piskin piskin soylendi ancak kisa surdu soylenmesi
Sofor hemen pes etti..

İndim arabadan...
Giderken plakasını cep telefonuma kaydettim.. hismiley

Plakayı kaydettigimi gorunce bir durdu ama yapacak bir seyi yoktu.. tuh788

Ertesi günde soforler odasına plakasını olayın saatini vs verdim...
Onlarda çok ilgilendiler bu tur olayların oldugunu gerekli cezayı vereceklerini soylediler..

Ozetle bu iki uyanık kendi aralarında bir tezgah kurmuslardı...

Hatta soforun arkada ki gence sinirlenip bagirmasi bile bir tezgahti..Boylece yolcu korkacak ve itiraz edemeyecekti..

Eger ben boyle olayların oldugunu duymamıs olsaydım herhalde ben yanlıs verdim diyip gecenin o saatinde cıkarıp bir 10 ytl daha verirdim... 8977

Aklınızda bulunsun bazı soforler bu yontemle koltugun altına para saklayıp bugun su kadar enayiyi kandırdım yada kendi tabirleri ile kekledim diye anlatıyorlar..
Elbette durust sofolerde var...
Ancak bu tur sahtekarlıklardan haberiniz olsun.Plakasını alıp gerekli yerlere bildiriniz.. 4897

hayatimdegisti 30-12-2006 10:35 PM

Böyle bir olayı bir arkadaşım yaşamış daha önce...Hatta onun böyle bir olay yaşadığını yazması sayesinde belki bu olayda ben bu kadar kendimden emin oldum..
Bu arkadaşım yine Ankara'da hastaneden çıkıp taksiye biniyor.Burnu kanadığı için hastaneye gitmiş...
İnerken 20 ytl veriyor şofore ancak şofor 5 ytl verdin diyor...

Bu arkadaş oldukça zeki...
Tabii ısrar ediyor 20 ytl verdim diye...

Bunun üzerine polis çağıralım diyorlar..

Şoforde kabul ediyor...

Arkadaş diyor ki benim burnum kanıyordu muhtmelen parada kan izi olabilir..
Polisde soforun oturdugu koltugun altını arıyor ve kan izi olan 20 ytl yi buluyor..
Bunun uzerine soforu karakola goturuyorlar...

İste boyle ..Ozellikle hastane onlerinde bekliyorlar ki zaten oradan çıkan kisinin aklında binbir sorun oluyor..
Daha sonrada 20 ytl verene cıkartıp 5 ytl verdin diyorlar..
Aman dikkat..
Tepkinizi gosterip kendinizden emin olmanız cok onemli...

militanykal 31-01-2007 06:12 PM

ben de anlatıyım hikayemi
bi akşam arkadaşlarımın yanından eve dönerken otobüse bindim.şöföre parayı verdim.otobüs ücreti 75 kuruşdu ben de 1 ytl verdim şöföre para üstünü bekledim vermedi,bi kaç kez istedim vermedi (heralde duymadı)sonra duyacağından emin olduğum bi sesle bi daha istedim sonra yine herkesin duyabileceği bir ses tonuyla al paranı ..................... diye küfür ettim sizce hakkımı savunmuş mu oluyom bu durumda

hayatimdegisti 31-01-2007 06:28 PM

kahvesmiley idea3 Tepki göstermen güzel.Ancak bunu küfür etmeden yapsan daha da güzel olurdu...
Artık zamanlan olur bunlar blissy

subliminal 05-02-2007 12:44 AM

evet Atakan bey abi bu konuda sana ilginç bi aanımı anlatıyım

ben böyle olaylarda hiç bir tepki göstermedim haklı olsamda olmasamda hep tepkisiz olmayı tercih ederim s456
( editlendi tarafımdan) super super

sence doru olanbu mu diilmi diilse niye şimdiden teşekkürler

bu arada site gerçekten harika olmuş..... hpm1

hayatimdegisti 05-02-2007 12:50 AM

Hoşgeldin Rıdvan
Elbette bir çok kişinin yaşamında böyle dönemler olmuştur.Benimde tepkimi gösteremediğim dönemler olmuştu.
Doğru olan elbette hakkını savunmaktır.
Bunun nedeni suçluluk duyguları.Eğer suçluluk duyguların fazla ise ne olursa olsun kendini suçluyorsun.
...

Tşkr ederim bazı eksiklerimiz var sitede ancak ileride daha iyi olacak..

subliminal 05-02-2007 01:30 AM

hoşbulduk Atakan beyyyy

evet haklısınz galiba cvpların için çok saol
soruyu yazmadan cvp geliyo adeta sevincli gerçekten güzel bi site hismiley

ayrıca etkisiz eleman olma olayını düşündümde yani uzatmassak (yanlış anlaşılmasın diye söylüyorum blissy) ??!. krz56 terli345 terli345 terli345

hayatimdegisti 05-02-2007 01:33 AM

Bak gelir gelmez 4 mesaj attın...Hiçde etkisiz eleman değilsin :))

subliminal 05-02-2007 01:42 AM

s45apk

lalezar 27-02-2007 09:14 PM

arkadaşlar sagolun burdaki bu hakkını aramayla ilgili yazıları okudukça baya hakkımı arar oldumm..HAKKKIIII nerdesiinnn,,çok bayatladı dimi bu espri,geri alıyım o zaman....önceden sakınca görürdüm nedense içimdekini söyleyemezdim rahatça...bugün alışverişte kasiyer baya fazla bi para aldı,fiş de vermedi,tanıdık da hoş sohbet...bi taraftan çocuk durmuyo onu zaptetmeye ugraşıyom..neyse çıktık..hesaplıyorum baya fazla para almış...eve dogru gidiyoruz,ya geri dönsem ne diycem arkamı döndüm içersi kalabalıklaşmış..aklıma burdaki yazılar geldi..döndüm geri ..paramı geri aldım...oh be dedim..baktım biraz keyfi hesaplama var,bozuldum azıcık.. uykulusmile uykulusmile..

hayatimdegisti 27-02-2007 09:23 PM

İçinizden bir ses önce boşver diyor 4897
Sonra yok boşvermiyim diyorsunuz super
Bende geçen yaz böyle kumpirin içinden ip çıkmıştı onu iade etmiştim. 8977

kadirayvaz 27-02-2007 11:40 PM

sendikacı mı olsak?

Valla ben bu konuda bir sendikacı ve avukatın bir şeyler söylemesini tercih ederim.Yanılıyormuyum? dusun

hayatimdegisti 27-02-2007 11:57 PM

Kadir Bey sizi kesmedi galiba böyle ufak tefek şeyler super
Biz kumpir iade etmekten basit şeylerden bahsediyoruz siz sendikadan 12389
Elbette o da işin başka bir boyutu....
Her koşulda hakkimizi savunmamiz gerekiyor. f678h

kadirayvaz 28-02-2007 06:33 PM

Her ikiside hakkını savunmuyor mu?

Atakan bey; Üyelerimizden sendikacı ve avukat varsa onların fikirlerinide almak istemiştim.Belki yaşadıklarından örnekler verir.Başka bir pencereden bakarız diye.Hakkını savunmanın küçüğüde,büyüğüde bir bence. f678h smiliyface

Bugle 27-04-2007 12:00 PM

Peki şu olay hakkını arama mı siz karar verin..Bir arkadaşım bir mağazadan çok beğendiği bir eteği alıyor..bir hafta etek dolabında bekliyor,giymeye fırsat bulamıyor.sonra bir gün mağazanın önünden geçerken bir bakıyor ki herşey etiket yarısı...Aynı etek yarı fiyatına düşmüş..çok bozuluyor.eteği kaptığı gibi mağazaya..kasiyere diyor ki''Ben geçen hafta almıştım bu eteği.fiyatı bunun iki misliydi.Bana paramın yarısını iade edin''kız da ''Olur mu hanımefendi..mümkün değil''diyor.O zaman eteği iade edip parasını geri almak istediğini söylüyor.kız o zaman tamam diyor.eteği iade ediyor ve parayı alıyor.Hemen yeğenini arayıp çağırıyor.Daha önce alıp iade ettiği eteğin yarı parasını yeğenine verip eteği tekrar satın alıyor.Böylece %50 indirim hakkından yararlanmış oluyor..Nasıl..assertive mi bu arkadaş..(nasıl arkadaşsa bu)

hayatimdegisti 27-04-2007 03:56 PM

Alıntı:

Bugle Nickli Üyeden Alıntı
Peki şu olay hakkını arama mı siz karar verin..Bir arkadaşım bir mağazadan çok beğendiği bir eteği alıyor..bir hafta etek dolabında bekliyor,giymeye fırsat bulamıyor.sonra bir gün mağazanın önünden geçerken bir bakıyor ki herşey etiket yarısı...Aynı etek yarı fiyatına düşmüş..çok bozuluyor.eteği kaptığı gibi mağazaya..kasiyere diyor ki''Ben geçen hafta almıştım bu eteği.fiyatı bunun iki misliydi.Bana paramın yarısını iade edin''kız da ''Olur mu hanımefendi..mümkün değil''diyor.O zaman eteği iade edip parasını geri almak istediğini söylüyor.kız o zaman tamam diyor.eteği iade ediyor ve parayı alıyor.Hemen yeğenini arayıp çağırıyor.Daha önce alıp iade ettiği eteğin yarı parasını yeğenine verip eteği tekrar satın alıyor.Böylece %50 indirim hakkından yararlanmış oluyor..Nasıl..assertive mi bu arkadaş..(nasıl arkadaşsa bu)

Bende onu anlamiyorum.Nasil oluyorda bir ürünün fiyati yari yariya düşebiliyor...
O açıdan bakıldığında arkadaşınızın yaptığı doğru gibi geldi bana...

yakamozdüşleri 27-04-2007 04:24 PM

Merhaba katkım olsun belki basit gelecektir ama yakın zamanda semtimize ait büyük bir marketten aldığım krem peynirin aldıktan sonra üzerinin sulanmış ve renginin yeşile döndüğünü farkettim . Şöyle bir denedim tadı zehir gibi acıydı üstelik Ama kapağını açmıştım ve kapağını da bilmeden çöpe atmışım. Üzerinde son kullanım tarihi yazdığı için önemliydi bu da ıspatımı biraz zorlaştıracaktı -genelde bakarım son tüketim tarihini geçmemişti .- Tabii doğru markete gittim iki gün sonra farkettiğim için alışveriş fişini aldım ve doğru tezgaha gittim Tezgahtaki görevli bayan bir türlü değişmeye yanaşmıyor ille başka ürün değil aynı üründen başka peynir almamı istiyor. Bense iyiden iyiye şüphelendim yeşil peyniri kim sever otlu Van peyniri olmadıktan sonra ;) Başka ürün almak istediği söyledim ama yanaşmıyor inatçı mı inatçı nasıl sinirlendim En sonunda üst görevli birini çağırdım oradaki tüm peynirleri kontrol ettim dönüp pes edebilirdim başka zaman olsa kiminin kapağının açık kırık olduğunu gerçekten diğer tüm peynirlerin yeşillendiğini görünce derhal gözlerine serdim Acayip bozulmuşlardı mahcup oldular özür dileyip hemen peynirleri o dolaptan kaldırdılar Meğer ve "o dolabın tüm ürünleri bir haftadır iade" diye yakınıyordu görevli. Ve hemen parasıyla daha başka bir ürün aldım .Bu benim en doğal hakkımdı ama savaşarak almış gibiydim ... Bu assertive kavramını sevdim doğrusu hayatımın tüm alanlarında da kullanmam gerektiğini düşünüyorum

Bugle 03-05-2007 12:02 AM

İş yerinde yaşanan psikolojik taciz(mobbing)ile ilgili bilgisi ,tecrübesi,hakkını almışı var mı aramızda?Bu konu yavaş yavaş Türkiye 'de de gündeme gelmeye başlıyor..yasalaşıp yasalaşmadığıyla ilgili bilgisi olan varsa görüşlerini rica edeyim lütfen..(sanırım bu konu hakkını aramaya giriyor değil mi?)

hayatimdegisti 03-05-2007 12:44 AM

Alıntı:

İş yerinde yaşanan psikolojik taciz(mobbing)ile ilgili bilgisi ,tecrübesi,hakkını almışı var mı aramızda?Bu konu yavaş yavaş Türkiye 'de de gündeme gelmeye başlıyor..yasalaşıp yasalaşmadığıyla ilgili bilgisi olan varsa görüşlerini rica edeyim lütfen..(sanırım bu konu hakkını aramaya giriyor değil mi?)

Bu konuda www.mobbingturkiye.net sitesini öneririm.Site sahibi ayni zamanda bu sitenin eski üyelerindendir.

Bugle 03-05-2007 01:01 AM

Atakan bey,duyarlılığınıza ve titizliğinize çok teşekküler.Sorulara hemen cevap vermeniz büyük incelik.Verdiğiniz link çok faydalı oldu..Böyle güzel bir platforma üye olmanın mutluluğunu her geçen gün daha da çok hissediyorum..

Deria 10-05-2007 03:28 AM

bende bazen aldığım üründe bi sorun çıktığında genelde tembellik edip gidip hakkımı aramazdım.
telkinleri dinlemeye başladıktan sonra böyle bir olayla karşılaşmadım. bu mesajı da okuduktan sonra artık bu konuda tembellik yapmamaya karar verdim. wave
bu arada geçen gün şöyle bir olay yaşadım.
bizim yurdun oda kapıları oldukça serttir ne kadar yavaş açmaya çalışırsanız çalışın çok gürültü çıkarır. arkadaşlarımın beni defalarca uyandırımşlığı vardır bu yüzden. geçen günde ben lavaboya gitmek için odadn çıktım döndüğümde oda arkadaşımı uyandırdım ve bana "biraz yavaş olabilir misin" dedi eskiden olsa suçlulk duyar mahcup olurdum. ama sbaah sabah uykulu halimle şu cevabı vermek nerden aklıma geldi bilmiyorum "kapı öyle ben ne yapayım" daha önce asla kurmadığım bir cümledir. gerçi daha sonra yatınca acaba kırıcı mı oldum diye düşünmekten uykum kaçtı ama neyse. tamam belki biraz uykulu olmamla ters tepki vermiş olabilirim ama benim hatam değildi. eskiden benim hatam oolmadığı zamanlarda bile mahcubiyet duyar özür dilerdim. utananadam
gelelim ikinci olaya. bunun hakkını aramaya örnek olup olmadığından emin değilim ama paylaşmak istedim. bu gün üniversitenin hangi topluluğu hatırlamıyorum ama odtu ye "belalı aile" adlı oyunu getirdi. biletlerde koltuk nosu yazmıyordu isteyen istedği yere oturuyordu. ben arkadaşlarımdan önce gittiğim için onlarada yer tutmak istedim. önlerde bir yerde dört koltuk buldum ve arkadaşlarımı beklemeye başladım. derken teyzenin biri geldi oturdu. "pardon dedim orası dolu benim arkadaşlarım gelicek ben onlara tuttum". ama teyzem ısrarcıydı yok ben sordum da oturdum felan dedi ama bana sormamıştı ki bilgisi olmayanlara sormuştu insanlarda boş sanıp boş demiş olucaklar ki o da geldi pat diye oturdu tabi. ne yani beni kaldırıcakmısın şimdi dedi. bende kusura bakmayın ama evet dedim. teyze söylene söylene kalktı. kendimi biraz saygısız gibi hissettim ama sonuçta ben o koltuğu o teyzeye değil arkadaşlarım için ayırmıştım ve pişman olmadım kaldırdığım için. bu arada diyolog teyze ve benim aramda geçiyor ama diğer tanımadığım bi sürü insanlarda hayretle bizi izliyordu. bense gayet rahattım.
amma da uzun yazdım :)
sabrınızdan dolayı tşk ederim.

tresor 10-05-2007 08:28 AM

Alıntı:

Arkadasınız cok dogru yapmıs, avrupada yapsanız bu hareketı kımse agzını acıp bısı demez. Eger etegı daha once indirim donemınde almıs olsaydı mesela dıyelımkı once yuzde 30 ındırım yapmıslar arkasından ındırım yuzde 70 mı dusmus o zaman haksız olurdu. Ingılterede aldıgın urunu 1 ay ıcınde fısı olması durumunda hıc bır mazeret gostermeden ıade edebılırsın. Pisman oldum aldıgıma gerı vermek ıstıyorum bıle dıyebılırsın. Cok ıyı yapmıs. Ben bunu bır kac kez yaptım :)

tresor 10-05-2007 08:35 AM

Herkese merhaba,

Bu hakkını savunma meselesı bende hat safada her zaman. Italyada hersey oyle agır ıslıyor kı maaelesef herkes buna alısmıs. Trene ucuza bınmek ıcın pasoya basvurdum aradan tam 4 ay gectı, ne zaman gıtsem cıkmadı cıkmadı cok normal bekleyeceksınız cevabını alıyorum. En sonunda musterı hızmetlerıne gıttım, oradakı ukala bır ıtalyan vatandas ne var yanı 1 sene bekleyenler var dedı. Sımdı klasık bır ıtalyan ben bılıyorum ceker gıder. Ben de sesımı yukselttım bana sefını cagır dedım adam soyle bır sasırdı. Sefınle konusmadan bır yere gıtmıyorum sızın ıs yapmamanız yuzunden ben para kaybedemem dedım. Ne oldu bılıyormusunuz ? 2 gun sonra 4 aydır cıkmayan pasoma kavustum. Bazen sıkayet etmek faydalı oluyor, ne yapalım yanı her gun cepten mı kaybedelim ???
Bır de bende smiley karakterlerı cıkmıyor ne yapmam lazım, yardımcı olurmusunuz ?

lalezar 10-05-2007 08:40 AM

oooooo sevgiler Tresor,bayılırım böyle çılgın tiplere,boyun egmeyenlere...kalıpları kırıp tuzu buza katanlara....kudretin aynasını parlatanlara.. super

tresor 10-05-2007 08:52 AM

cok tesekkurler lalezarcım, zamanında oyle bır ezıldım kı artık hıcbır haksızlık karsısında susmuyorum, kendımden gectım haksızlıga ugrayan varsa etrafımda sonuna kadar arkasındayım, bu son benı ısten cıkarma durumunda 2 avukat tuttum, oyle bır haklarımı ogrendım kı, sımdı hak edısımden bıle fazla tazmınat alıcam.. ozellikle ıs yerınde madur olan arkadaslar hıc korkmasınlar, benım calıstıgım sektorde senet ımzalatılıp calısıtırılan arkadaslarım bıle var, kanunlar ıscıden yana .. rahat olun.. sevgiler

eyirdak 09-06-2007 01:10 AM

benimde başımdan bu tür bişey geçti.bizim izmit belediyesi ile bi arsa satış işlemimiz vardı.istanbul izmit arası annem ablam ve ben nerdeyse mekik dokuduk.git gel git gel işlemler uzuyoda uzuyor.neyse son olarak bize şu tarihte gelin diye randevu verdiler.bizde gittik randevu gününde.tahmin ettiğim gbi işlemlerimizi randevu günü olduğu halde yapmamışlar.bende çok sinirlendim.kendimi tutamayıp bağırdım,çağırdım...sonrada pişmanlık duydum ama fazlasıyla HAK ettiler.sonuçta işlemimi zorlada olsa yaptırdım.insanları zorla çalıştırıyoruz.ne kadar kötü...herkez işini yapsa böyle olmayacak aslnda.zaman zamn sert çıkmak iyi oluyor...sevgiyle.. smiliyface

meryemim85 28-07-2007 04:25 PM

ben hakkımı aramaya çalıştığımda suçluluk duyuyordum yada tepkilerden korkuyodum bi zamanlar şimdi yavaş yavaş telkinler sayesindemi bilmem sesimi çıkarmaya başladım.bence trelkinler yararlı oldu yani güven telkinleri ve yazılarınız

BCANG 03-08-2007 05:44 PM

ben lise öğrencisiyim.. okula servisle gidiyorum.. bir keresinde servis ücretini aksattım.. hatta bu yakın bir tarihe tekabül ediyor... adamda bu fırsattan yararlanıp bnm aksattığımdan fazla hesap çıkardı bana.. bende abi yanlışın var falan dedim.. ama fazla yüklenmedim.. anneme sölerim knusur senle falan dedim.. nese adam anneme ben olunuzlada knustum işte su kadar para var fln diye anlatmış.. annemde ikna olmuş kadıncağız.. nese para az daha gidiyordu.. bu yazıyı gördüm ve kendi kendime niye fazladan para veriyim ki dedim annemi aradım hesabımızı yaptık ve hesap bizim dediğimiz gibi eminiz.. adama bi kruş fazla verdirmem :D bundan sonrada bi daha böle muhabbetim olursa baştan tepkimi koyucam bakalım bidaha yapabiliyor mu wave

BCANG 03-08-2007 06:01 PM

bide Atakan abi hakkını savunma telkinleri varsa bile ben göremedim.. acaba yardımcı olabilir misiniz?? yoksada en kısa zamanda bekliyoruz fbsmile

uzunoğlu 20-08-2007 12:05 PM

bu konuda benim de o kadar deneyimim oldu ki nerden başlasam smiliyface
geçenlerde halam bir fırın almıştı 2 hafta kullanmış memnun kalmamış aldığı yere gitmiş adam da daha üst modelini alsaydınız diye çemkirmiş.o da kaderine razı olmuş bir bakıma.bana anlattı.ben de ailenin tüketici hattı olduğum için hemen arçelik'e 1 sf mail attım.kibar bir dille argeye ne kadar önem verildiğini bildiğimi ama neden aynı önemin satış sonrası desteğe verilmediğini,her zman kullandığımız bu markanın artık evimize giremeyeceğini uygun bir dille anlattım. blook
Ertesi sabah 10 da halama istanbul bölge müdürlüğünden bir telefon geldi.özür dilediler ve dilersek yenisi ile değiştirilebileceğini ya da para iadesi olabileceğini dile getirdiler.öğleden sonra eve teknik ekip geldi fırını kontrol ettiler ve bir sorun saptamadılar. buna rağmen fırını o gün iade ettik ve parasını aldık.harika bir deneyimdi cilgin897

uzunoğlu 20-08-2007 12:24 PM

bir de başarı servisi ile girdiğim ve bitmek bilmeyen muhattaplık durumları var 2600 2600 2600
durum şu ki ne zaman başarı güvencesi ile bir cep telefonu alsak bir aksaklık yaşandığında yasal süreyi ihlal etmeden geri dönmüyorlar.bu konuda kendilerine dünya kadar mail attım dilekçe yazdım ancak hiçbiri fayda etmedi.en son belediyede tüketici hakları heyeti varmış.durumu onlara sevk ettim.telefonu başarıya vereli 2 ayı geçti çünkü heyetten hala sonuç bekliyoruz ama malesef 2 aydan önce sonuçlanmıyormuş o da.ama bu kez ümitliyim umarım bu heyet pişman eder başarıyı 2600 2600 2600 2600 2600

bunun dışında geçenlerde kardeşimle alışverişe gittik.etiketi olmayan bir bluz beğendi kardeşim kasaya gidip fiyatını sordu ve şaşırtıcı bir şekilde nerdeyse %70 indirimde olduğunu anladık.sonra kasadaki kızlar fısıldaşmaya bu nası bu fiyat olur reyonu nerde başka var mı demeye başlamış bunları kardeşim duymuş ben de o sırada kabinde bişi deniyordum.tam çıktım alma kararı aldım o da ben de bu bluzü beğendim alıcam dedi.kız yanımıza geldi "pardon o ayrılmıştı alıcak mısınız?yani tamamen benim hatam ayrıldığı için buraya konmaması gerekiyordu.haftaya bunlardan tekrar gelicek" dedi.kardeşim de neyse diip sinirle verdi.ben beynimden vurulmuşa döndüm.çünkü gittiğimiz mağaza izmirin en iyi alışveriş merkezlerinden birinde ve oldukça iyi bir yer.kasaya yöneldim."sizin için utanç verici olmalı dedim"kız şok geçirdi tabi ben o an neredeyse kızı dövücem ama sakin olmaya çalışıyorum."pardon anlamadım hangi konu dedi?" "böyle bir markanın sayenizde müşteri memnuniyeti konusunda başarısız olması gerçekten üzücü" dedim.kızın yüzü kıpkırmızı oldu özür dilemeye tekrar tekrar zür dilemeye başladı.ama ondan ziyade alt tarafı bir bluz için bir insana böyle çıkışmam en çok beni şoke etti.tabi bize yine de onu satmadılar catsle ama neredeyse almış kadar oldum.ama fısıldaşmalarından ürettiğimiz teoride içlerinden biri satın aldı onu galiba ağla

uzunoğlu 20-08-2007 12:38 PM

bir de son olarak aklıma geldikçe hala güldüğüm bir olay var dl67 dl67
üniversitenin karşısından 1 yıl önce otobüse bindik.15 20 dklık bir yolla arkadaşın evine gidicez.tam da final dönemi.o dönemde bizim bir okula giriş ve otobüs kartımız bir de bundan farklı derslerde yoklama kartımız vardı manyetik.yoklama kartı otobüslerde kullanılamıyor ama o kart olmadan da sınava ve derse giremiyoruz.otobüse 1 durak sonra bizim okuldan bir çocuk bindi ve yoklama kartını öğrenci kartı gibi gösterdi.şoför de bakabilir miyim dedi elinden aldı ve yanındaki kutuya attı sonra da git emniyetle hesaplaş bıktık sizin gibi dolandırıcılardan dedi.çocuk bunun öğrenci olduğunu belli ettiğini onu alırsa sınavlara giremeyeceğini kabul etmiyorsa da otobüsten inebileceğini ama o kartı sınavlar için mutlaka alması gerektiğini söyledi.ama adam dinlemiyor tabi.habire hakaret ediyor.çocuk da dayanamadı ve susması gerektiğni söyledi bu kez de durum devlet memurunu şantaj mı ediyorsuna dönüştü.adam tam bir hastaydı yani kizgin1 neyse ben de araya girip "lütfen kartı verin şoför bey "dedim."sizden mi emir alıcam hepiniz aynısınız" dedi.ben de "tekrar ediorum o kartı verin bu kadar anlayışsız olamazsınız sizin hiç çocuğunuz yok mu hiç mi öğrenci tanımadınız onlara böyle davranılsa hoşunuza gider mi" dedim ama bu arada kartı alınan çocuk ağzını açmıyor ben konuşurken.neyse adam vermedi.ben sinir oldum.durdurun hemen şu otobüsü diye bağırdım.herkes şok geçirdi.biz indik.çocuk otobüste kaldı ve eve yürüye yürüye öğlen sıcağında yarım saatte gittik.sonra da gün boyu ne kadar enayi olduğumuzu inmemizin şoförün hiç de umrunda olmadığını fark edip sinir olduk durduk smiliyface smiliyface

metin06 08-12-2007 04:16 AM

Alıntı:

yeliz Nickli Üyeden Alıntı
bir de son olarak aklıma geldikçe hala güldüğüm bir olay var dl67 dl67
üniversitenin karşısından 1 yıl önce otobüse bindik.15 20 dklık bir yolla arkadaşın evine gidicez.tam da final dönemi.o dönemde bizim bir okula giriş ve otobüs kartımız bir de bundan farklı derslerde yoklama kartımız vardı manyetik.yoklama kartı otobüslerde kullanılamıyor ama o kart olmadan da sınava ve derse giremiyoruz.otobüse 1 durak sonra bizim okuldan bir çocuk bindi ve yoklama kartını öğrenci kartı gibi gösterdi.şoför de bakabilir miyim dedi elinden aldı ve yanındaki kutuya attı sonra da git emniyetle hesaplaş bıktık sizin gibi dolandırıcılardan dedi.çocuk bunun öğrenci olduğunu belli ettiğini onu alırsa sınavlara giremeyeceğini kabul etmiyorsa da otobüsten inebileceğini ama o kartı sınavlar için mutlaka alması gerektiğini söyledi.ama adam dinlemiyor tabi.habire hakaret ediyor.çocuk da dayanamadı ve susması gerektiğni söyledi bu kez de durum devlet memurunu şantaj mı ediyorsuna dönüştü.adam tam bir hastaydı yani kizgin1 neyse ben de araya girip "lütfen kartı verin şoför bey "dedim."sizden mi emir alıcam hepiniz aynısınız" dedi.ben de "tekrar ediorum o kartı verin bu kadar anlayışsız olamazsınız sizin hiç çocuğunuz yok mu hiç mi öğrenci tanımadınız onlara böyle davranılsa hoşunuza gider mi" dedim ama bu arada kartı alınan çocuk ağzını açmıyor ben konuşurken.neyse adam vermedi.ben sinir oldum.durdurun hemen şu otobüsü diye bağırdım.herkes şok geçirdi.biz indik.çocuk otobüste kaldı ve eve yürüye yürüye öğlen sıcağında yarım saatte gittik.sonra da gün boyu ne kadar enayi olduğumuzu inmemizin şoförün hiç de umrunda olmadığını fark edip sinir olduk durduk smiliyface smiliyface

..hakkaten çok iyi yaa çok şirin olmuş sonu smil56 beni de güldürdün,ama sen o kadar olayda hakkını savunmuşsun hepsi başarılı sonuçlanacak değil ya,hem şöföre bile çıkışmışsın bravo walla..

mirza_ben87 01-02-2008 01:22 AM

ben polisimm . işimmde bazen çok haksızlık oluuyor . amirler bizi ezmeye sinndirip koyun yapmaya çalışııyor . ama bazı arkadaşlarımız parlıyor. işte o arkadaşlara kimsenin sesi cıkmıyor. adam hakkını savunuyooorrr beee yaaaaav

hava-hoş 05-03-2008 11:06 PM

PEKİ BU NE?? oğlüm anasınıfına gidiyor ve bende bir etkinlik katılımı için ordaydım-sınıftaydım- haftada 1 gün stajer öğretmen başlamış bu hafta...öğretmenbimiz dışarda ve ben sınıftayım stajer çocuklara birşeyler-hayvanları -anlatıyor. çocuklar 24 kişi ve haliyle bağrış çağrış bir sınıf.. stajer bağırıyr çağırıyor boş bir disiplin içinde...sanki lise öğrencilerine ders anlatıyor...çocuklardan biri kalktı yerinden ve su matarasına yöneldi içmel için... hemen bir duraklatma "izin istedin mi ??geç yerine ,,ders bitimine kadar su yok" anam beynimden vuruldum. çocukcağız oturdu ürkek ürkek 2 dk sonra "ama susadım "diyiverdi.." ders bitene kadar su yok" dedi öğretmen namzeti...topuklarını yere vura vura susuuuunnn diye bağırmalar... ters ters bakmalar ... nutkum tutuldu ve kendimi attım dışarı öğretmenimize anlatabildim durumu ... ama benim içimi kemiren şey şu anda şu...neden anında müdahale etmedim ya da ne yapabilirdim...üff aklıma geldikçe sinir oluyorum...yada ben o anda müdahale etseydim benden sonra ne değişecekti ..tabiiki hiç bişey ....çocuklarımızı nasıl eğitimcilerin eline bırakıyoruz heyhattttt drive45

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:28 PM.