Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   ARIDAN KORKMA (http://www.hayatimdegisti.com/forum/aridan-korkma/)
-   -   arı en büyük kabusum (http://www.hayatimdegisti.com/forum/aridan-korkma/1940-ari-en-buyuk-kabusum.html)

alper001 19-08-2007 11:35 AM

arı en büyük kabusum

merhaba yeniden... arı benim en büyük kabuslarımdan! birçok insanın korktuğu envai çeşit böcekten hayvandan korkmuyorum hatta birçoğunu çok sevip düşünmeden dokunabiliyorken arı görünce ortamdan koşarak uzaklaşıyorum. en azından geçtiğimiz haftaya kadar böyleydi. geçtiğimiz hafta olimposta çayımı yudumlarken doğanın tadını çıkarırken birden kocaman bir arı geldi ve ben her zamanki gibi kaçtım. aynı arı ikinci kez geldiğinde de aynı şeyi yaptım ve kaçtım.

üçüncü kez geldiğinde "kork kork nereye kadar. üstüne gitmelisin korkularının" dedim. ve min olun bu hiç de kolay olmadı ama yapabildim.arının bacağıma konmasına ve gezinmesine izin verdim. soğuk soğuk terledim. sonra arı uçup gitti.

ARTIK ARI EN BÜYÜK KABUSUM DEĞİL! HATTA SANIYORUM BİR SONLARI ARI İLE KARŞILAŞMAMIZDA KOVMAYA BİLE İHTİYAÇ DUYACAPIMI DÜŞÜNMÜYORUM. YERSİZ BİR KORKUYMUŞ

YAZGÜLÜ_81 20-08-2007 02:58 AM

Ynt: arı en büyük kabusum

Demek ki korkularımızla yüzleşmek, korkunun üzerine gitmek gerekliymiş art56art56

uzunoğlu 20-08-2007 11:53 AM

beni 3 kez soktu hayatımda hiç bu kadar acı çekmemiştim ağla ağla ağla aslında onlar sokmadı üçünün de ben üstüne basmışım ondan ama elimde diil görünce 100 metre zıplıyorum şimdi neseli56 neseli56 küçükken ne güzel "arı bende baal yok çiçeklerde bal çook" diye bağırırdık onlar da giderdi uy897 uy897

PSİKO 23-08-2007 09:46 PM

arı korkusu temelde arının temel anatomisinde bulunan iğnesinden kaynaklanır
kişi çoğu kez alerji riskinden değilde iğnesinin batmasından vereceği acıdan korkar

kalekilit 28-02-2008 10:42 PM

benim de arı korkum vardı en son iki yıl önce bi arı beni aniden soktu :) o günden beri alıştım onlara ......

chilem 08-04-2008 10:51 PM

bence ari korkusu olanlar bal arilarinin yasayislarini bi arastirip okusunlar. Oyle muhtesem bir duzenleri var ki birakin korkmayi size iyice yaklasmalarina izin verip onlari gozlemlemek isteyeceginize eminim :))

_passion_ 08-04-2008 11:26 PM

ben arı korkumu bitürlü yenemedim..gördüğüm yerde direk kaçıyorum hem de çığlık çığlığa..hatta bikeresinde arı kovanına denk geldim ve ne siz sorun ne ben anlatıym dl67 korktuğum zaman sanki onları kendime biraz daa çekiyomuşm gibi geliyo.belki de doğrudur..ama yetr artık bu veletlr yüzünden yazları bahçede bi rahat kahvaltı yapamıyorm khkh56 karar verdim bi daa arı görürsem kaçmamaya çalışıp bu korkumu yenmem lazım.. sevincli

_hilal_ 17-05-2008 08:22 PM

bende arıdan çok korkuyorumm hatta arıya alerjim var zatenn
fakat ben arı gördüğümde tas kesiliorum oda etrafımda gezinio sonra kendiliğinden gidio tek çare bunu buldum:D fbsmile

Blacky 03-06-2008 07:44 PM

Ben de arılardan çok korkuyorum ve bir türlü bu korkumu da yenemedim.

peacemaker 23-06-2008 01:40 PM

hilal yalnız değilsin.Benimde alerjim var ve offff çok kötü bişiy yahu.geçen ağustosta çok büyük bi tehlike daha atlattım.Poliklinik 100 metre uzağımdaydı bir de düşün yani.Arı görünce ortamdan uzaklaşmak,kapalı bir alana geçmek, imkan varsa ıslanmak benim seçtiğim yollar.Doğayı çokkk seviyor ama bir türlü tam anlamıyla bütünleşemediğim için de arılara sitem ediyorum.Yapmayın yahu bende sizden bi parçayım bırakın beni rahat gezeyim dolanayım gece burada uyuyayım diyorum ama işte...alerjisi olan benim vücudum :) ha bir de her zaman yanında bikaç ampul ilaç bulundurmakta faydalı.Bildiğin gibi etkisini ne zaman göstereceği kestirilemiyor.kolay gelsin hayatta hilalcim.işimiz diğerlerininkinden biraz zor smiliyface

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:22 PM.