Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Anti Aging(Yeniden Gençleşme) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/anti-agingyeniden-genclesme/)
-   -   Aromaterapi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/anti-agingyeniden-genclesme/1952-aromaterapi.html)

eylo 21-08-2007 01:51 PM

Aromaterapi

Aromaterapi, bitkisel öz yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanan ve masaj, teneffüs (buğu), kompres, banyo ve diğer yollarla uygulanmasını içeren, sağlık ve güzelliği destekleyen doğal bir terapidir. Bitkisel öz yağlar, aromatik bitkilerden buhar-damıtma yoluyla elde edilen konsantre yağlardır. Bu öz yağlar günlük yaşamda genellikle kullanılan diğer vücut yağlarının aksine, cilt tarafından çok kolay emilen, çok güçlü etkileri olan ve dikkatle kullanılması gereken yağlardır.
Uzman uygulamalarla Aromaterapi gerek fizyolojik sorunların gerekse stres kaynaklı duygusal problemlerin çözümü için destek sağlar. Aromaterapi beden ve aklın bir bütün olarak değerlendirildiği bütünlükçü -holistik- bir yaklaşımdır. Günümüzde özellikle destekleyici terapi yöntemleri arasında Aromaterapi’nin önemli bir yeri olduğu kabul görmektedir.
Koruyucu sağlığın genelde hastalıklardan korunmak için bedeni güçlendirmeye dayandığı bilinmektedir. Aromaterapi'den faydalanmak için çok belirgin bir şikâyetinizin olması gerekmez. Günümüzün stresli yaşam biçiminden kurtularak sağlıklı bir ruh, beden ve zihin gücüne sahip olmak için de Aromaterapi'den yararlanabilirsiniz.

eylo 21-08-2007 01:53 PM

Ynt: Aromaterapi

dusun Konuyu nerede açacağıma karar veremediğimden burda açtım nerde olması gerekiyorsa oraya taşınabilir. dl67

eylo 29-08-2007 11:18 AM

Aromaterapiyle kimse ilgilenmiyor anlaşılan ama ben çok seviyorum beni çok rahatlatıyor

eylo 29-08-2007 11:25 AM

Aromaterapi ne gibi sıkıntılara iyi gelir?
Aromaterapi, aşağıdakiler de dâhil, pek çok sıkıntıya iyi gelir.
Kas, Kemik ve Eklem Sorunları
Bel ve sırt ağrısı
Eklem iltihaplanmaları/ romatizma
Spor yaralanmaları, kas ve eklem rahatsızlıkları (burkulma, incinme vb.)
Stres Kaynaklı Sorunlar
Stres, anksiyete, huzursuzluk, tedirginlik, gerginlik, uykusuzluk
Deri şikayetleri, (deri kaşıntıları ve döküntüleri, egzama vb.)
Başağrısı/ migren
Kadın Sağlığı
Regl sıkıntıları (sancılı regl ağrıları, aşırı kanama, reglden kesilme vb.)
PMS (regl öncesi gerginlik, şişkinlik, huzursuzluk vb.)
Menopoz ile ilgili sorunlar (ani hormonal değişiklikten kaynaklanan terleme, sıkıntı, gerginlik, şişkinlik vb.)
Hamilelikteki Sıkıntılar
Rahatlayamama
Bel ve sırt ağrıları
Bacaklarda şişme
Diğer Rahatsızlıklar
Solunum sorunları (astım, bronşit vb.)
Dolaşım sorunları (tansiyon, baş dönmesi vb.)
Sindirim sorunları (kabızlık, hazımsızlık vb.)
Kulak, burun, boğaz (sinüzit, kulak ağrısı vb.)
Selülit ve kilo problemi

Alıntıdır.

asevgican 29-08-2007 09:23 PM

baş ağrısına ve rahatlamaya kesinlikle NANE YAĞI öneririm. aktarlarda satılıyor. az miktarda süürlmeli çünki yakıcı bi etkisi var..
oğluşunda bebekken rahat uyusun die lavanta yağı damlatırdım yastınaa. mışıl mışıl uyurdu...

cnb 03-09-2007 04:09 PM

PMS için ne kullanılmalı bilen var mı?

BHTYR_VFR 03-09-2007 06:19 PM

EYLEM ben bu konuyu neden daha önce fark etmedim. kızdım kendimee şaşkın

askerdeyken spor salonu sorumlusuydum, masaj kursuna gidp egitim aldım(zaten adele-kas bilğim vardı)

komutanlara masaj yapardım, biliomusun utananadam sevmediğim komutanlar geldiğinde balık yagıyla masaj yapardım ki kokusu geç çıkıyor zaten sevincli (birdaha gelmesinler diee) smiliyface

kullandıgım aromalar zaten 5 litrelik bidonlarla temin edilmişti, fakat şimdi izmirdeyim ve bu aromaları nereden alacagımı bilmiyorum.. sadanim EYLEM bu konuda bildigin yeer veya adres var mı???

eylo 03-09-2007 11:07 PM

benim pms sorunum yok o yüzden bilmiyorum fakat biraz araştırdım adaçayı önerilmekte.Ayrıca bu dönemde tuz ve kafein tüketiminide azaltmak fayda saylıyormuş

eylo 03-09-2007 11:09 PM

ben küçük bir yerdeyim bizim burda aktarlarda bulunuyor fakat senin dediğin gibi büyük bidonlarda değil küçük şişelerde.ve o şekilde olanları nerde bulabilirsin bilmiyorum

serencam 03-09-2007 11:50 PM

Ben de aromaterapiyi merak ettim de bizim gibi orta halli vatandaş için pek uygulanabilir görünmedi. Ona gelene kadar çooook yapacak şey var. Mesela param olsa oturmaktan hasıl olan bel fıtıgım için fizyoterapiye giderdim. Masaj, buhar çok lüks kaçıyor.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:39 PM.