Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim

Uyarılar

Alternatif Kişisel Gelişim kişisel gelişim konuşma, kişisel gelişim, kişisel gelişim ve kişisel başarı, mesleki gelişim kişisel gelişim, kişisel gelişim başarı, kişisel gelişim özgüven, kişisel gelişim makaleler, çocuk kişisel gelişim,

SORULARLA SEDONA

Kişisel Gelişim Klubü ve Alternatif Kişisel Gelişim SORULARLA SEDONA Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız sanemceciğim işin iyisi 6 ayda çıkarmış :D sen bana 7, ayda cevap verebildin :D olsun gülüm gözünden kaçmıştır yine de çok teşekkür ederim...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Alternatif Kişisel Gelişim telkin cd indir izle İstanbul Alternatif Kişisel Gelişim nerededir kimdir Alternatif Kişisel Gelişim çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Alternatif Kişisel Gelişim hipnoz Alternatif Kişisel Gelişim olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Alternatif Kişisel Gelişim hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Alternatif Kişisel Gelişim kuantum düşünce kitap haberi

SORULARLA SEDONA

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21-07-2009, 02:52 PM   #11 (permalink)
Üsteğmen

tiriniti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 4,141
234 Mesajinıza toplam 1,863 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tiriniti is just really nicetiriniti is just really nicetiriniti is just really nicetiriniti is just really nicetiriniti is just really nice
Standart Cevap: SORULARLA SEDONA

sanemceciğim işin iyisi 6 ayda çıkarmış :D sen bana 7, ayda cevap verebildin :D olsun gülüm gözünden kaçmıştır yine de çok teşekkür ederim

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 17-08-2009, 08:39 PM   #12 (permalink)
Teğmen

cibelce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,032
127 Mesajinıza toplam 1,220 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cibelce will become famous soon enoughcibelce will become famous soon enough

Korkuyu Serbest Bırakmanın Kestirme Yolu

Rahatlayın ve odağınızı içinize yöneltin.Gerçekleşeceğinden korktuğunuz şeyin ne olduğunu tam olarak görebilmek için,korku ya da kaygı hissettiğiniz bir şeyi-küçük bir sorunla başlamak isteyebilirsiniz- aklınıza getirerek başlayın.Bir dakika kadar kendinizi gözlemleyin ve o anda güçlü bir kokru mu yoksa korkuya işaret eden çok küçük bir his mi duyduğunuzu farkedin. Aslında hangisi olduğu önemli değildir-sadece gözlemleyin ve ona kabul verin.-Şimdi, kendizine sorun:Bunun olmasını istemeyi bıarakabilir miydin? Soru sizi güldürmüş olabilir."Hadi canım sen de" dediniz."Ben olmasını istemiyorm ki !"Eh, soruyu bir kez daha sormayı deneyin vebaşka neler keşfedebileceğinize bakın.Aslında,şu anda aynı korkuya geri dönecek olursanız,şimdiden bir fark olduğunu bile ayırt edebilirsiniz.Şimdi ya aynı korkunuza ya da başka bir korkuya odaklanın. Ve biz onu bu basit yoldan serbest bırakmak için bir dizi sorudan birlikte geçelim.

Gerçekleşeceğinden korktuğunuz şey nedir?

Gerçekleşmesini istemediğiniz şey nedir?

Şimdi, onun gerçekleşmesini istemeyi bırakabilir miydiniz?

Olumsuz bir şeyin bir şekilde meydana gelmesini istersiniz. Bu gerçekle ilgili şoku bir kez atlattınız mı, korkuyu bu yoldan bırakmak genelde çok kolaydır. Çünkü bu aslında bilinçli olarak gerçekten olmasını istediğiniz bir şey değildir.
Eğer belirli bir korkuda tıkanıp kaldıysanız ve onu bırakmakta zorlanıyorsanız,sadece temel serbest bırakma sorularına geri dönün. O anda hangi isteğin tetiklendiğine bakın ve onu serbest bırakın ya da zorlanmanızı değiştirmek isteyip istemediğiize bakın ve onu değiştirme isteiğini serbest bırakın. Sonra, bu kestirme yolla deneyler yapmaya devam edin.
Yine korktuğunuz bir şeye odaklanın.Bu aynı korku da olabilir,farklı bir korku da.Gerçekleşeceğinden korktuğunuz şeyin tam olarak ne olduğunu fark edin.Örneğin. yükseklikten korkuyorsanız,onun altında düşme korkusu yatabilir.
Onun gerçekleşmesini istemeyi bırakabilir miydiniz?
Aynı korkuya ya da olmasını istemediğiniz başka şeye,sizi kaygılandran ya da geren bir şeye odaklanın.Belki de,toplulukların önünde konuşma korkunuz var.Bu,bir hata yapma korkusunu ya da bir oda dolusu insnaın önünde aptal durumuna düşme korkusunu barındırabilir.
Altta yatan korku en olursa olsun:Onun gerçekleşmesini istemeyi bırakabilir miydiniz?

İçsel olarak nasıl hissettiğinize bakın.Bu yoldan bırakmak kolay değil miydi? Bu işlem, bilinçaltınızı zihninizin saklı alanlarını temizlemneize yardımcı olacaktır.Bilinçaltında gerçekleşmesini istediğinizz şeyi salıverdikten sonra, yaşantınızın bir çok alanında çok büyük bir fark göreceksiniz,bu fark, hissetme biçiminizide ortaya çıkar.Bu kestirme yolla deneyler yapmayı eğlenceli kılın.

alıntı
Alt 17-08-2009, 10:05 PM   #13 (permalink)
Teğmen

127 Mesajinıza toplam 1,220 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Yeni başlayanlar için sedona yöntemi

Öncelikle kendinizi suçluyor ve onaylamıyorsanız bunları bırakmaktan başlayın çünkü bunlar serbest bırakmanın doğal halinde gerçekleşmesinin önündeki en büyük engeller. Diğer bir engel de direnç. zira, yeni ve sonuç getiren bir yöntemle karşılaştığı için insan sonuç odaklı çalışmaya ve bunu bir sorumluluk olarak görmeye başlıyor. Bıraktım mı, oldu mu, sırada ne var derken duyguların ya da bırakmanız gereken konuların içinde kayboluyorsunuz. Bu yüzden kendinize zaman verin. zihnin ve düşünme alışkanlıklarının bir günde değişmeyeceğinin farkında olarak. Farkında demişken yöntem aslında ne hissettiğinizi fark etmeye yönelik. Önceden farkında olmadığımız için sürekli bastırdığımız duyguları şimdi fark etmeye başlıyoruz. Gözlemliyoruz. Bu da farkındalığın yani bir üst bilincin gelişmesine neden oluyor; duygular ve düşüncelerden bağımsız bir varlık olarak burada olduğumuzu kavrıyoruz. Serbest bırakma düşünce ya da kalp temelli olarak ikiye de ayrılabilir. Benim tavsiyem tamamen kalbinizle yapmanız ve kendi üzerinizdeki kontrolü bırakmanız. Tüm duyguların ve düşüncelerin o anda olmasına izin vermek. zihnin ve bedenin ilişkisini ve duyguların bırakılabileceğini keşfeden çok sevgili Lester Levenson, olumsuz düşünceleri fark edemesek bile, her olumsuz düşüncenin vücudumuzda fiziksel bir duyum yaratacağını belirtmiş. Yani aklınıza olumsuz bir düşünce geldiğinde bu vücudunuzda hissedebileceğiniz bir fiziksel duyum olarak ortaya çıkıyor. Karnınızda, midenizde ya da boğazınızda. Odağınızı içinize yönettiğinizde ve duyguları gözlemlediğinizde göreceksiniz. Ayrıca bırakmaya başlamadan önce "sadece var olmak için" kendinize izin verin. Kendinizi rahatlatın ve o anda ortaya ne çıkarsa onları karşılayın. Olumsuz duygulara ev sahipliği yaptığınızı düşünün imgeleminizde ve hepsini içeri alın. Bırakın var olsunlar, gelsinler. Onlara sevgi gösterin. Tüm olumsuz duyguların kaynağında sevgisizlik var ve sevgi her şeyi çözer. Ayrıca tüm olumsuz duyguların sebebi istekler. Bu istekler yüzünden acı veren duyguları yaşıyoruz. Bir duyguyu bıraktığınızda altında yatan isteği de fark edip bıraktığınızda duygunun kaynağı da kurutulmuş oluyor.
Dediğim gibi bu bir süreç. Lütfen kendinize zaman verin. zihninizi, vücudunuzu ve olumsus duygularınızı da sevin. Onlardan kurtulmalıyım şeklinde bir düşünce sadece direnç oluşturur ve direndiğiniz her duygu sizinle kalır.

Sevgiler.

alıntı
Alt 17-08-2009, 10:11 PM   #14 (permalink)
Teğmen

NE KADAR ÖZEL VE NE KADAR AYRICALIKLISINIZ

Serbest bırakma yöntemini dünyada kaç kişi biliyor acaba!..?.Bir de dünya nüfusunu düşünün.Ve ne kadar ayrıcalıklı olduğunuzun farkına varın...Ne kadar da özeliz.Evet.Bu tam bir ayrıcalıktır.Bu ayrıcalığı kullanın ve yaşantınızın kurbanı değil kahramanı olun.Hadi eski kayıtları, sizi kızdıran hidetlendiren küstüren korkutan şeylere ya da insanalara bakarak altında-derinde yatan duygu kaydınızın farkına varın ve döne döne kendinize sorgu yapın.Hani bir bakıma çapraz sorgu gibi...Zihinin tuttuğu o his kaydını oradan silene dek tekrarlayın.Bıkmadan devam edin.Sonunda bırakacaktır.Serbest bırakmaya direnmeyi serbest bırakmayı deneyin.Neredeyse bir inanca dönüştürdüğünüz aslında altında isteklerin yattığı hislerin hiç de öyle kocaman dağlargibi falan olmadığını anlayacaksınız.Sabun köpüğü gibi,üzerinde durdukça sönüp gidecektir.

Serbest bırakma dahil birçok kişisel gelişim yönteminin teklifi ,insanın kendi qaderini kendi yarattığı yönünde bir güçlü savunma oluşturmakta...Oysa islam dahil birçok din rituellerinE neredeyse tamamen farklı olan bu yöntemleri takip eden anlayışlar, bu tıkanmayı aşmak adına olsa gerek ki,birtakım yaradılış ya da çoklu hayat alternatiflerini gündeme getirmekte,hatta bunlara delil anlamında hayat örnekleri sunmakta...
Bu noktada inanç özgürlüğü bağlamından uzaklaşıp kend inançlarımı empoze etme yoluna gitmek niyetinde hiç değilim.Dinin, bireysel bir tercih ve karar olduğu-inanç özgürlüğü temel hak olduğu kuralını benimsediğimden bahsettiğim biçimde algılanmak istemem elbette ama qader noktasını farklı bir açıdan irdelemek üzere, belki de sadece "serbest bırakma mucizesi "ile ölçüşen bir qader yaklaşımı ele alıyor olabilirim.
Bu bağlamda qader kelimesi etimolojik incelemde kök olarak QDR olup b u kelimeden türemiş mi-qdr , ta-qdr gibi ölçü anlamına gelen kelimeler oluşturulmuştur.
Buna göre belirli ölçülerle yaratılmış konuçlandırılmış bir yaradılış fonksiyonundan sözedilmekte olsa gerek.
O halde qader , öyle anlaşılıyor ki başlangıçda Yaratıcı ile sözleşip kabul edilen belki de temeli dört ana duygu olan "onay,kontrol,güven ve hayatda kalma" isteği ve bunlara bağlı yan duyguları içeren ve miktarını-ölçeğini Tanrının bildiği ölçekte bize yaşatılacak olan deneyimler listesi idi ve biz bunları loglayan zihninimizi aşacak ve bir feedback hareketi ile ilgili kayıtları silecek ,aldığımız gibi emaneti termemiz teslim etmek üzere eylemi tamamlayacaktık.Belki diyorum ,çünkü bunlar birer hipotez sadece...Kanıtlayana dek...
İnsan yaklaşık 12 yaşa dek temelinde o dört ana duygunun yattığı birsürü duygu depoluyor.Sonraki yaşlarda bir müddet bu loglarla -öğretilerle yaşamını sürdürüyor ama sonra, bir gün bişeyler oluyor...Hergünde -her olayda her insanda temelde bir benzerlik olduğunu farkediyor.Biraz iz sürdüğünde işte şimdi olduğu gibi "serbeset bırakma" gibi bir yöntemi öğreniveriyor...
Böylece başlangıçda deneyimleyip bırakmak üzere kabul ettiğimizi düşündüğüm temel duyguları resmeden olaylara tutunup kalmayı bıraktığımız anda "qader" dediğimiz belirli ölçeklerdeki duyguları aşıp o mükemmel öze ulaşmış oluyoruz.İnsanın böylesi kutsal ve benzersiz macerasını düşündükçe ne kadar da büyük bir sorumluluğu göze aldığımızı anlıyor gibi oluyoruz sanki..
O nedenle diyorum ki serbest bırakmayı öğrenenler -ne kadar da özelsiniz-ayrıcalılısınız-farkında-mısınız?

SEMİHA METE BAYDAR
Alt 12-09-2009, 01:50 AM   #15 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 101
187 Mesajinıza toplam 1,304 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Turhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really nice

Merhba tiriniti,
sitede konuyu tekrar bulamadım uzun bir süre o nedenle tekrtar soramadım arınma hattı nedir nasıl ulaşırız bahsedermisin nasıl ulaşırız

ÇOK İYİ ISRAR EDERİM.

Ben hayatın sunduğu tüm güzellikleri hakediyorum ve şu an kendime çekiyorum. Bolluk enerjisinin benimle dolaşabilmesi için şimdi izin veriyorum" . "Yüksek bolluk enerjisini hakediyorum ve vücudumu sarmasına izin veriyorum. Bu enerji ile uyum sağlıyorum"

Başta kendimi sonra herkesi affettim.
Turhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-03-2010, 10:55 AM   #16 (permalink)

Redflowers

Belgin ∞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 28,441
2,242 Mesajinıza toplam 14,584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute

Evet ya da hayır cevabını vermen gerekiyor, yalnız burada dikkat etmen gereken husus beklemeden cevap vermek. Varsa düşünmeden var diyebilmen önemli.
Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Belgin ∞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-08-2010, 03:56 AM   #17 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 2
9 Mesajinıza toplam 44 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zepp is an unknown quantity at this point

Bu konuyla yeni ilgilenmeye başladım nedense,daha önce niye boşverdimse?Şimdi bu yöntem duygusal arınma ilgili olumsuz duygular vs...durum buysa kendimize illa olumlu cümle kurmalıyım diye şartlamamak gerekiyor,başka bir çalışma için olabilir ama amacımız bizi kısıtlayan engelleyen düşünce ve duygusuna ulaşmaksa öylede olabilir diye düşünüyorum...Bu konuyla ilgili bilgi verecek arkadaşları bekliyorum...Araştırma ve deneyime devam...Sevgiler...
zepp isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-08-2010, 11:42 AM   #18 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute

Sedona Metodunu oldukça kısa ve öz anlatan bir başlık olmuş. Sanemce ve diğer paylaşımda bulunarak konuyu zenginleştiren herkese teşekkürler. Aynı zamanda beni bu yöntemle tanıştıran Abdullah Canıtez'e de bu başlık altında çok teşekkür ederim.

Benimde kullandığım ve oldukça etkili bulduğum yöntemlerden biridir. Tam da konunun başında denildiği gibi büyümeye ve gelişmeye ihtiyacım olduğu için bu yönteme başlamıştım.

Çalışmayı ilk ataları düşünerek yapmaya başladım. Yani annemi, babamı... Böyle olduğu zaman kendinizce yanlış gördüğünüz bir şeyin karşı taraf açısından haklı gerekçelerini de görme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Bu hem daha anlayışlı ve iyimser olmanıza hem de empati yeteneğinizin gelişmesine katkı sağlıyor. Hatta öyle ki yaşadığınız durumlara yol açan kendi hatalarınızı da yakalamanıza olanak sağlıyor. Daha sonra bunu alışkanlık haline getirdiğinizi farkediyorsunuz. Yani olaylara bakış açınızı oldukça genişleten bir yöntem. At gözlükleriniz çöpe gidiyor. Benim çözülmelerim her zaman ki gibi ağlamayla birlikte gelmeye başlamıştı.

Yöntem zaman zaman da yaptıklarınızın doğruluğundan bir kez daha emin olup kendinizle gurur duymanızı sağlıyor. Açıkçası ben bu yöntemi geçen gün kendime de uyguladım. Aklıma geldikçe de herkes için uyguluyorum. Sedona deneyimlerimde kendimle ilgili söyleyebileceklerim bu kadar.

Sevgiyle kalın, sağlıkla nefes alın.

Alt 02-08-2010, 01:45 PM   #19 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 2
9 Mesajinıza toplam 44 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zepp is an unknown quantity at this point

Teşekkürler, atalarımızla ilgili nasıl bir çalışma yapmalı,kitaplar yeterlimi acaba?Nerden nasıl başlamalı?Araştırmaya devam...İçimden bir ses (herzamanki gibi) otur başla be kızım!..Dedi...Bu erteleme ve tembelliğime ne yapmalı?
zepp isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks