Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ağlama Hissi & İsteği (http://www.hayatimdegisti.com/forum/aglama-hissi-amp-istegi/)
-   -   çok kötüyüm:( (http://www.hayatimdegisti.com/forum/aglama-hissi-amp-istegi/580147-cok-kotuyum.html)

DeLiTaY21 03-05-2010 08:12 PM

çok kötüyüm:(

Arkadaşlar 1 hafta oldu suçluluk ve ego yu dinlioyorum.kendimi iyi hissetmiyorum.çok kötüyüm.resmen bunalıma girdim.ağlamak istiyorum hemde çoookkk.sizce ne yapayım bırakayım mı?

Elektra 03-05-2010 08:16 PM

Cevap: çok kötüyüm:(

Alıntı:

DeLiTaY21 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 713044)
Arkadaşlar 1 hafta oldu suçluluk ve ego yu dinlioyorum.kendimi iyi hissetmiyorum.çok kötüyüm.resmen bunalıma girdim.ağlamak istiyorum hemde çoookkk.sizce ne yapayım bırakayım mı?

Ağlamak rahatlatır derler, bırak içindekileri...

melis_88 03-05-2010 08:23 PM

Alıntı:

Elektra Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 713094)
Ağlamak rahatlatır derler, bırak içindekileri...

kesinlikle haklısın ağlamak yaralıdır bak bir dergide okumuştum ama onu bulamadım benzer bir yazıyı paylaşıyım sizinle :D
ağlamanın mucizevi yararlarıağla2ağla2
Kalbe yararlı: Özellikle üzüldüğünüz zaman ağlamak kalbi daha az yoruyor. Çünkü gözyaşı dökmek ile üzüntülüyken sıkışan kalp damarları açılıyor.

Stres düşmanı: Ağlayarak birçok hastalığın baş düşmanı olan stresle başa çıkabilirsiniz. Çünkü bu duygu şaşırtıcı olsa da mutluluk hormonlarınızı harekete geçiriyor.
Daha iyi uyku: Kederli olduğu günlerde gözyaşı döken insanlar diğerlerine göre rahatlayarak daha iyi uyku çekiyor.
Güven duygusu: Kişinin güven duygusunu artırıyor. Çünkü gözyaşı döktüğü anda herkesin ona olan ilgisi ona özgüvenini ve sevildiğini hatırlatıyor.
Gözlere yarar: Gözyaşındaki bir madde eğer hiç akmazsa göz kuruluğu rahatsızlığına neden oluyor. Ara sıra ağlayan kişi böylece bu hastalığa yakalanmaktan kurtuluyor.
Tansiyona yararlı: Sıkıntılı veya sevinçli olduğunda tansiyonu düşen ya da çıkan kişi ağladığında tansiyonu normale dönüyor.
Yeme alışkanlığı: Sıkıntılı günlerinde iştahı açılan ve kendini yemeğe vuran kişiler ağlarsa daha az yiyerek formlarını koruyor.

#Ağladığımız zaman vücudumuzdaki stres hormonları gözyaşlarıyla vücuttan uzaklaşır ve biraz sonra rahatladığımızı hissederiz. Gözyaşları bünyenin güvenlik subaplarıdır. İçinizde sakladığınız duygular birike birike bir gün patlama noktasına gelir. İşte o zaman ağlayabilirseniz emniyet subapları yani gözyaşları sizi ağır bunalımlardan kurtarır.

#Sağlıklı yaşamak için her şeyden önce ruh sağlığınızı düzene sokmalısınız. Duyguları bastırmak ilerde büyük sorunlarla karşılaşmanıza neden olacaktır. Bu nedenle içinizden geldiğinde kimseden çekinmeden ağlayınağla2
Eskiler içinden ağlamak geldiği halde gözyaşlarını tutmaya çalışan gençlere ağlamalarını tavsiye eder “Ağlarsan açılırsın rahatlarsın” derlerdi. Günümüzde tıp uzmanları da ağlamanın fiziksel ve ruhsal sağlığımız açsından çok yararlı olduğunu belirtiyorlar.
ağla2

derya88 03-05-2010 08:33 PM

aglamanın faydalarına baksana harikaymış be. bende çok aglarım ama iyimiş .teşekkürler bilgiler için sevgiyle kalın....

DeLiTaY21 03-05-2010 08:42 PM

ne yapacağımı bilmiyorum.ağlamak istesemde yapamıyorum.geçmişi hatırlıyorum sürekli.içine kapanık biri oldum.kendimi çok yalnız hissediyorum.telkinler bu kadar kötü etki ediyorsa ben ne zaman fayda göreceğim?hiç iyi değilim hiççç :(

melis_88 03-05-2010 08:48 PM

Alıntı:

DeLiTaY21 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 713438)
ne yapacağımı bilmiyorum.ağlamak istesemde yapamıyorum.geçmişi hatırlıyorum sürekli.içine kapanık biri oldum.kendimi çok yalnız hissediyorum.telkinler bu kadar kötü etki ediyorsa ben ne zaman fayda göreceğim?hiç iyi değilim hiççç :(

bu kadar yoğun yaşıyorsan yakın zamanda ağlama isteği oluşacaktır kesin ,sakın bastırma bak çok sağlıklı atlatacaksın ...yaw benim önerim ancak bu olabiliyorutananadam üzgünüm daha fazla yardımcı olmak isterdim utananadamkendine çok iyi bak sıkıntılarını aşarsın inşallah...

DeLiTaY21 03-05-2010 09:25 PM

cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.ayrıntılı bir şey diyebilecek kimse yok mu?aynı zamanda sigara içememe rağmen acayip sigara içmek istiyorum...

ceylan84lum 03-05-2010 09:32 PM

Alıntı:

DeLiTaY21 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 713044)

hepimiz ilk başlarda buralardan geçtik..gecenin bi yarısı hiç sebepsiz zırıl zırıl ağladığımı bilirimağla2..telaşlanma devam et.sen ağladıkça bilinç altındaki olumsuz yaşantılar temizlenecek..bu güzel bi gelişme ve geçici merak etme..

sitede bununla ilgili yazılarda var canım..okuyabilirsin..
mutluluklary789

Bilge İnan 04-05-2010 12:14 AM

Zamanında bastırdığın tüm duyguların telkinler aracılığıyla açığa çıkıyor; yaşadıkların tamamen normal... Şöyle düşün... Uzun zamandır birikmiş ve hiç dokunulmamış bir çöp yığını var ve sen onu temizlemek için adım attın. Çöpleri kaldırdıkça ağır bir koku yayılıyor ortama, nefesini bile kesecek kadar... O çöpleri temizleyene kadar bu koku olacak. Ama ardından temizlik gelecek... Ağlama nöbetlerin o kokular. Koku var diye pislikle yaşayabilir misin? Yaşayamazsın... Bu yüzden çıkan o ağır kokuya aldırmadan ve hatta ne olduğunu bilerek devam et temizliğine. Temizlik bitince koku da bitecek :)

hayatimdegisti 04-05-2010 01:06 AM

Senelerin birikimi dışarı çıkarken elbette kendimizi biraz kötü hissetmemiz doğaldır.
Kimisi bu süreci telkini ilk dinlediğinde kimisi bir haftada yaşar.
Yada 5-6 ay sonra da geçmişte biriktirdiği şeyler için ağlayan kişiler olur.

Bu süreçte sesiniz kötü çıkabilir,mutsuz hissedebilirsiniz buna aldanmayın.
actionsmile

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:48 AM.