Konu: uyku
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-02-2019, 02:18 AM   #4 (permalink)
Asunaz

Tesekkür: 2
0 Mesajinıza toplam 0 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Asunaz is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: uyku

Alıntı:
selda02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
teşekkürler ama bendekide tam tersi özellikle depreyon geçirdiğim dönemlerde çok uyuyorum hatta hep uyumak istiyorum hiç uyanmadan can sıkıcı biolay karşısında okadar okadar yorgun hissediyorumki kendimi uyuyup bitsin istiyorum ama uyanınca yine aynı neyapmalı bilmiyorumki uyumalıyım
İyi geceler,

Depresyon halinde uyku isteği çok normal. Kafamızı kurcalayan düşüncelerin tükettiği enerjiyi uykuyla almaya çalışıyor vücut yada yemek yiyerek. Çoğu bunalım yaşayan insan kilo alır mesela. Burda uykunun süresinden çok kalitesi önemli. Sık sık uyanıp uykuya dalamıyorsanız, rüya görebilecek kadar derin uyuyamıyorsanız, isterseniz 12 saat uyuyun yorgun olursunuz. Rüyalar günaşırı yaşadıklarımızı sindirebilmemiz için faydalı.

Ben uyku öncesi kitap okuduğum zaman çok güzel uyuyorum. Beni günboyu takip eden düşüncelerimden arınıyorum, kendime değil başka hikayelere odaklanıyorum. Bu iyi geliyor. Tabii ki kitap seçimide önemli. Ağır psikolojik, dram, gerilim değilde güzel bir tarihi roman yada herhangi bir roman olabilir. Denemekte fayda var👍☺