Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-12-2017, 10:31 PM   #2 (permalink)
bbb
Teğmen

Tesekkür: 741
66 Mesajinıza toplam 95 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bbb is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: 1 yıl boyunca telkinleri dinledim ama etki etmedi

Alıntı:
Robi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bende sosyal fobi var. bu siteyle geçen sene 24 aralıkta tanışmıştım. o gün hemen telkinleri indirip dinlemeye başladım. ve 1 sene boyunca telkinleri dinledim. bir ara düzeldim sanmıştım. ama bu iyilik hali çok kısa sürdü. yine aynıyım. sessizliğim devam ediyor. pek bir gelişme yok, açıkcası telkinlerden çok umutluydum. neden böyle oldu acaba? üstelik sosyal fobiyi kafama taktıkça daha da kötü oldum. konuşmakta zorlanmaya bile başladım. iyice içime kapandım. kimseyle konuşmuyorum.

burada, sorununuzu çözebilecek arkadaşlar size yol göstereceklerdir...

sf konusunda düşüncem şöyle,

kişi çok zeki ve kültürlü olduğundan, kendini ifade edebilecek zekasına uygun birini bulamadığı için sohbetten uzaklaşmıştır ya da;

kişiye hasar veren veya hasar vermeye çalışan kişi sayısı fazla olduğundan içine kapanır diye düşünüyorum...

kendinizi daha da geliştirmek adına, bolca kişisel gelişim kitapları okuyabilirsiniz...

bir süre, ücretsiz telkinlerden; sosyallik arttırıcı, erteleme, kendine güven ve koruma kalkanı dinleyebilirsiniz....

esen kalın, iyi seneler....
bbb isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla