Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-05-2017, 08:45 PM   #10 (permalink)
mutluhayatim
Üsteğmen

mutluhayatim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 231
127 Mesajinıza toplam 188 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mutluhayatim is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Şansı Çek Telkini Etkiler

2,5 aydan sonra yeniden merhaba. Hayatımda şansa dair neler oldu ya da artık bunun farkında mıyım ondan bahsetmek istiyorum. Farkında değilim. Artık alıştım. Bazı şeylere dikkat etmiyorum. Acaba burada şans benden yana olacak mı diye düşünmüyorum. Kesinlikle söyleyebileceğim şey bu 2,5 aydan sonra şans konusunda beklentinizi yüksek tutmayın. Neden diyecek olursanız kesinlikle şanstan daha çok sizi ileriye taşıyan şeylerden birisi emek. Tamam mesala arkadaşlarıma baktığımda benden çok daha fazla maaş alıp benden çok daha az çalışanlar var. Dışarıdan bakıldığında bana göre onlar daha şanslı görünüyorlar. Ama olayın iç yüzü hiç öyle değil. Şuan bizim için az iş=daha az gelişim, daha az tecrübe demek. Ben az maaş alıp çok çalışıp onlardan daha çok şey öğreniyorum. Ama bende daha az çalışıp yine daha az maaş alabilirim tabi o zaman şanlı olan bir anda onlar olur. Yani aslında şans seçimlerden ibaret.

mutluhayatim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla