Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-04-2017, 01:09 AM   #5 (permalink)
kozmodans
Teğmen

Tesekkür: 107
29 Mesajinıza toplam 38 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kozmodans is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Koruma kalkanı ve baş ağrısı

Evet ilk gün bende de o tür bir etki yaptı. Koruyucu bir el değil de kendimi ben korunuyorum, ben şerbetliyim, ben güvendeyim derken yakaladım :) Şaka bir yana aklıma bu tür olumlamalar geldi ilk gün daha sonra eskiden beni olumsuz etkileyen durumlara karşı daha dirençli olduğumu, fazla etkilenmediğimi farkettim. Telkinin içeriğinde kabus gördürecek korkutacak bir şey yok aslında ama bilinçaltında derinlerde olan bir korkunun telkinin etkisiyle su yüzüne çıkmış olabileceğini düşünüyorum. Belki de telkinle ilgisi olmayabilir de..

Alıntı:
KORUMA KALKANI

Asagi dogru suruklenme durdu … ve simdi vucudun dinleniyor… rahatliyor… sen daha derine indikce seni rahatsiz eden her sey sona eriyor… kayboluyor …
nefesine yogunlasiyorsun… nefes alirken vucudun rahatliyor… nefes verirken vucudundaki tum gerilim kayboluyor … gerilimin gogsunun icinden disari dogru ciktigini hissediyorsun … her bir nefesle daha da rahatladigini… daha derinlere indigini hissediyorsun … nefes alýsverislerin düzenli… rahat… hic caba sarfetmiyorsun çok kolay… gevsiyorsun … sen daha derinlere inerken butun vucudun gevsiyor ve sen rahatligin sicakligini hissediyorsun.. harika hissediyorsun .. ve gittikce daha derinlere iniyorsun…
vucudunun bazi noktalari daha çabuk gevsiyor.. bu noktalara yogunlastikca.. su ana kadar vucudunun.. hissettigin … en rahat seklinde oldugunu hissediyorsun… bu bolgeleri hissettikce gevsiyorsun… daha da rahatliyorsun … her duyumu hissediyorsun… onlar vucudunun en rahat noktalari…
izin veriyorsun… hissettigin bolgesel rahatlama tum vucuduna yayiliyor ve bu muhteþem … bu sicacik duygu her bolgeye yayilirken… guçleniyor.. bolgenin disina tasiyor… arzun gerceklesiyor … hissettigin rahatlik duygusu guclenerek tum vucuduna yayiliyor… gittikce rahatliyorsun ve gittikce daha derine iniyorsun…
vucudundaki rahatligin Gunes isinlari gibi yayildigini goruyorsun… yavasca… sicacik… havuza atilan bir cakil tasinin suda olusturdugu halkalar gibi… bu rahatlik duygusu vucudundaki her kasa … her hucreye …. her life … her kemige yayiliyor ve gecen her dakika bu his daha da derine iniyor… daha sakin… daha rahatlatici …. daha guclu … vucudundaki her hucre.. her sinir … bu duyguyu yasamaktan mesut … bu harika his simdi… vucudunun otesine geciyor…. seni saran koruyucu kalkana dogru ilerliyor… onun çok daha uzaga fizik bedeninin otesine gecmesine izin verebilirsin … ya da ikinci bir deri gibi kendine yakin tutabilirsin….
bu koruyucu bosluk .. bu kalkan… senin yarattigin bir sey olduguna gore ona istedigini yapabilirsin.. bu kalkani istedigin her sekilde kullanabilirsin.. limitsizce…. istersen onu bir suzgec gibi kullanabilirsin… tum bu duyulari.. etrafindaki her seyi suzen bir suzgec gibi … sadece istedigin … icine almak istedigin duygulari iceri almana izin veren bir suzgec gibi … istersen bu kalkani baskalarini anlamak ve onlarin seni anlamasina yardim etmek için kullanabilirsin….
istersen bu koruyucu kalkan gorunmez olur … istersen birkac kisiye gorunur … ya da … sen kimin onu gormesini istiyorsan o kadar kisiye gorunur… ve sen… bu koruyucu kalkani… sectigin herhangi bir sey için kullanabilirsin … bu zor degil… cunku bu kalkan senin eserin … ve sen onu vucudunun her parcasini rahatlatmak icin kullaniyorsun… onu kullanmaktan zevk aliyorsun…. onun yayilmasina izin veriyorsun… fizik bedeninin otesine geçmesine…. bunu deneyimleyebilir… alanini istediðin kadar genisletebilirsin … onu baska bir zaman veya mekana gecmek için bir vasita olarak kullanabilirsin … unutma ki onu ne kadar cok kullanýrsan o kadar güçlenir…
seni uyandirdigimda farkina variyorsun…. bu huzur dolu.. sessiz… sakin.. rahatlatici beldeye geri donebilirsin… bu kalkani ne zaman istersen o zaman kullanabilirsin… bu kalkani kullaniyorsun .. ve … rahatligin vucudunun her yerine yayildigini hissediyorsun.
Aslında harika bir içeriği var telkinin. Bundan sonra mutlaka listemde bulundurmayı düşünüyorum. Bugün forumda bir kaç yere yorum yazıyordum ama son anda silip vazgeçtim. Koruma kalkanının etkisi olabilir bu da. Çünkü normalde her duruma balıklama atlayan ben artık beni aşağı çekebilecek durumlardan kaçınıyorum artık. Ben bu telkini tavsiye ederim.

Ben şöyle bir liste yaptım:
3 Ego güçlendirici
4 Koruma kalkanı
2 Başkalarının düşüncelerini önemseme
2 Suçluluk Duyguları

Bir süre bu listeyi dinlemek istiyorum. en azından bir hafta. Sonrasında eklemeler çıkarmalar yapabilirim.
kozmodans isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla