Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-02-2017, 09:44 PM   #12 (permalink)
Robi
Teğmen

Tesekkür: 24
30 Mesajinıza toplam 41 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Robi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Kendinize tamamen güvendiğinizi kaçıncı ayda hissettiniz

Karete noktasına vurarak "Babamı suçluyorum onu affedemiyorum buna rağmen kendimi derinden ve tamamen seviyorum." diye 3 kez tekrar ediyorum. Sonra kaş üstü ,göz yanı ve altına, burun altı ve çene altına tıklatarak "Bu babamı suçlama duygum" diyorum sonra köprücük kemiğine tıklatıp babamı affedemiyorum diyorum. Sonra koltuk altı ve parmaklarıma tıklatarak beni baskılayan duyguyu tekrar ediyorum. Sonra baş üstünde de uygulayıp gamet noktasındaki kuralı uygulayıp "Kalan babamı affedememe duyguma rağmen kendimi seviyorum" diyerek bu vuruş noktalarına yavaşça vuruyorum sırayla. Ben sfnin altında yatan sebeplere uyguluyorum daha çok. Çünkü "İnsanlar arasında rahatça konuşamıyorum." Çok geniş bir kavramdı. Eft için önemli olan sorunun altında yatan sebepleri ortaya çıkararak bu yöntemi uygulamak. Ben bunu ;
Hata yapmaktan korkuyorum
Başkalarının düşüncelerini çok fazla önemsiyorum
Annemin beni sevmediğini düşünüyorum(Bende sf olmasındaki en büyük neden diyebilirim)
Her konuda mükemmel olmak istiyorum
Kendimi beğenmiyorum ve yetersiz görüyorum

Bunun gibi cümleleri kurarak uyguluyorum birkaç gündür ve kendimi rahatlamış hissediyorum.
https://www.kadinlarkulubu.com/forum...ismasi.696898/ şunu da deneyeceğim.
Robi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla