Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-06-2015, 06:36 PM   #4 (permalink)
silgisizolmaz

Tesekkür: 3
6 Mesajinıza toplam 10 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
silgisizolmaz is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Telkinler Sesin İçindedir ( Resimli )

Alıntı:
Dusunsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sesi alcaltip yukseltme olayi desibeldir zaten her ses bir frekanstir diyelim ben kayit aldim bunun desibelinj 0 dan -10 a indirdim diyelim ses azalir frekansinda bi degisiklik olmaz ama frekansiyla oynayip desibelide ayni birakabilirsiniz buradako telkinler desibel ile ayarlaniyor diye biliyorum atakan bey herhangi bir frekans ekleme isleminin olmadigini soyledi
anladım , teşekkürler.

Şu konuda bilginiz var mı peki ; biliyorsunuz bilinçaltı beynimizin algılıyamadığı sesleri algılayabiliyor , bu sayede beynimizin algılamadığı telkinler , bilinçaltımız tarafından algılanıyor.

bilirsiniz frekans bakımından 20Hz ile 20khz arasını işitebilirmişiz , desibel bakımından da 0 desibel (eşik şiddeti) ile bunun 1 milyon katı (kulağa zarar vermeden işitilebilecek son seviye galiba bu) desibel aralığını işitebiliyoruz.

Bilinçaltı hangi bakımdan beynin algılamadığını algılıyor , frekans bakımından mı desibel bakımından mı?

Örneğin , telkinler ile müzik sesi arasında desibel farkı var , bu yüzden beyin desibeli az olan telkinleri algılamıyor (işitmiyor) , fakat bilinçaltı algılıyor. Durum bu mu? Telkinler kaç desibel acaba?

(nerden girdim bu meselelere hiç bilmiyorum :D ama merak işte)

Konu silgisizolmaz tarafından (25-06-2015 Saat 07:40 PM ) değiştirilmiştir.
silgisizolmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla