Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-03-2014, 08:39 AM   #2 (permalink)
bbb
Teğmen

Tesekkür: 741
66 Mesajinıza toplam 95 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bbb is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Sosyallik arttırıcı telkinin bana iyi gelmeyen olumsuz etkisi

Alıntı:
Eğlenceli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Telkin listeme ne zaman sosyallik arttırıcıyı eklesem aynı şeyi hissediyorum. yani bu durum tesadüf olamaz.
Sosyallik arttırıcı telkin aslında insanlarla konuşma sohbet etme sosyal ilişkilerde bulunma isteğini arttırıyor.
bunun neresi kötü diyeceksiniz ? kötü olan şu ki, bu telkin bende böyle istekleri arttırdığında çevremde konuşabileceğim ve beni dinleyebilecek, benle sohbet için vaktini ayırabilecek vesaire birisini çevremde bulmakta çok zorlanıyorum. yani her yolu deniyorum fakat herkes bir şekilde ya müsait olmuyor yada sohbet modunda olmuyorlar.yada beni fazla dinlemek istemiyorlar. yada ne bileyim frekanslar uymuyor. yani doyum veren bir sohbet gerçekleşemiyor. sosyalliğin gerçekleştirilebilmesi için sadece bizim tek taraflı olarak istememiz yeterli gelmiyor. bunu anladım ben. karşı tarafın da sizinle iletişim halinde olmayı en az sizin kadar istemesi gerekiyor. bu telkin bende öyle bir konuşma isteği yaratıyor ki tanıdığım herkesi arayıp red cevabı aldığımda yada istediğim karşılığı göremediğimde sırf konuşma isteğimi azaltmak için alışveriş ettiğim bakkala bile saçma bir bahane uydurup telefon açıp soru sorabiliyorum. o derece yani.birşeyi isteyip de gerçekleştirememek kötü oluyor. kısaca demek istediğim şey şartlarınız ve çevrenizdeki dışarıdaki kişiler sizle sosyallik istemiyorsa siz ne kadar isterseniz isteyin bu gerçekleşemiyor. siz de tek başınıza oturup acaba kime ne söylesem, acaba kimle konuşabilirim düşüncelerine kapılıp, yanlızlık duygusu hissetmeye başlıyorsunuz.

bu konuda haklısınız... bu sorun, sn atakan sönmez tarafından kısa zamanda çözülebilir diye düşünüyorum.. yetkililerin bu konudaki cevabını bekliyorum.. sevgiler...
bbb isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla