Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-03-2013, 09:08 AM   #2 (permalink)
Işıklı yol
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: Temiz bir sayfa...

Bende bir farkındalık yaratmak istedim. İstiyorum, sizi geleceğe atar. İstiyorum ama engellerim var mesajını verirsiniz kendinize. O yüzden, hep şimdiki zamanda kalmaya çalışın ve arzularınızı gerçekleştirmek için hep geniş zaman kullanın. Olur, gelir gibi.. Şöyle ifade edeyim. "Ben mutlu olmak istiyorum" dediğimiz de şimdi mutlu değilim ama olmak istiyorum gibi bir sonuç çıkar. Peki mutlu olmanıza engel ne? diye bir soru gelir ardından ve hemen sonrasında ise bahaneler gelir. Oysa "mutlu olmak bir durumdur. Ben daima mutluluğu içimde hissederim. Küçük mutluluklar biriktiririm. Farkındayım, pek çok şeyin farkındayım. Sağlıklıyım, bu benim için bir mutluluk kaynağıdır. Düşünebiliyorum, sevebiliyorum ve seviliyorum. Hayat benim içimde ve ben de hayatın içerisinde keyifle yol alıyorum..." gibi. Bakın farkındaysanız ikinci cümlemde neredeyse mutlu olmak istiyorum cümlesi kesin hatlarla belli değil. Fakat pek çok şeyin farkında olmak, mutlu olmanın en olmazsa olmazıdır. Mutlu olmak bir durumdur. Her hangi bir şey mutlu olmamıza yeter. Mutlu olmak için beklemek yoktur. Zaten mutluluk ertelenmez. Mutluluk pek çok sevdiğiniz şeyden aldığınız keyif halidir. Bazen bir konuyu araştırmaktır mutluluk. Bazen, sevmektir, bazen sevgili için yanaklarınızdan akan bir kaç damla gözyaşıdır. Bazen yerde yürüyen karıncadır. Bazen sokakta sekerek gezen serçe kuşudur mutluluk. Ve daha pek çok şey. İşte bunun gibi, ne istiyorsanız o hal içinde olunuz. Mesela cümlenizi şöyle değiştirmemiz mümkün bana göre "Geleceğe dair umutla doluyum. Başarmak benim elimde olan bir şey ve ben nasıl yapacağım konusunda günden güne ilerleme kaydediyorum. Her geçen gün içimde ki ben ile tanışıklığım artıyor. Kendimi bulmak fikri bana heyecan ve coşku veriyor. Bu konuda pek çok yardım alıyorum. Sanki her şey benim amaçlarımı gerçekleştirmem için bana yardıma koşuyor. Ve ben sevgiyle hepsini kabul ediyorum." isterseniz bu cümleyi sayfalar dolusu bile artırabilirsiniz. Oysa mutlu olmak istiyorum dediğinizde birden kesilir cümle arkasından mutlaka ama gelir. Ama ise sizin engellerinizdir. Haddimi aşmış olabilirim. Bunun için özür diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun. IŞIK
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla