Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-12-2012, 10:32 AM   #4 (permalink)
maviinci
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all
Standart Cevap: Gerçekten istiyorum fakat:(( yardım..

ama bir anda bıraktığın için belki de bu kadar fazla sıkıntı yaşıyor olabilirsin. sonuçta sigaranın ne olduğunu hepimiz biliyoruz. vücudun senin sürekli aldığın nikotin miktarını talep ediyor, belki de her seferinde biraz daha fazlasını istiyor. sen diyorsun ki, vermiyorum! bu sefer o da üsteliyor çünkü ihtiyacı var. sen diyelim ki günde 2 paket içiyorsun, bir anda bunu kestiğinde yaklaşık 40 sigarayı kesmiş oluyorsun sanıyorum. peki bunu zamanla bir pakete, sonra günde yarım pakete (tabii bu kısa süre içinde olmayacak, sağlıklı bir şekilde bırakmak istiyorsan), sonra günde 3 4 taneye vs. düşürmeyi deneyebilirsin. program yapabilirsin. ve mesela bunun için ödüller koyabilirsin. mesela, 2 paketten bir pakete indirdiğin günün takvimine bir ödül koy, istediğin hoşuna giden bir şeyi koy. ne bileyim, yaş pasta alabilirsin vs.. sonra yarım pakete indiğinde de aynıını yap. bir süre sonra sigaradan uzaklaştıkça, sigarayı azalttıkça ödüllenmeye şartlanacaksın, belki de tamamen bırakana kadar bunu devam ettirmen gerekebilir ama sonuçta hedefine ulaşmış olacaksın ve bu sana çok fazla şey katar, bundan eminim.
maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla