Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-10-2012, 08:06 AM   #4 (permalink)
heromaster
Yüzbaşı

Tesekkür: 543
534 Mesajinıza toplam 1,586 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
heromaster will become famous soon enoughheromaster will become famous soon enough
Standart Cevap: Hastalıklar için Olumlama Cümleleri

Ş

ŞİŞMANLIK

Olası Neden: Korunma isteği. Aşırı duyarlılık.
Yeni Düşünce Modeli: Kutsal sevgiyle korunuyorum ve güven duyuyorum.

T

TETANOZ

Olası Neden: Kızgın, yiyip bitiren düşüncelerden kurtulma isteği.
Yeni Düşünce Modeli: Yüreğimdeki sevginin tüm bedenimi ve duygularımı yıkamasına ve iyileştirmesine izin veriyorum.

TIRNAK YEMEK

Olası Neden: Çaresizlik ve düş kırıklığı. Kendini yemek. Anne babaya öfke duymak.
Yeni Düşünce Modeli: Büyümeyi seçiyorum. Artık kendi hayatımı kolaylıkla ve zevkle idare ediyorum.

TİMÜS BEZİ

Bağışıklık sisteminin temel guddesi.
Olası Neden: ‘Herkes bana zarar vermeye uğraşıyor. Hayat bana saldırıyor.’
Yeni Düşünce Modeli: Sevecen düşüncelerim bağışıklık sistemimi güçlendiriyor. İç ve dış dünyamda güvenliyim. Sevgiyle iyileşiyorum.

TİROİD

Olası Neden: Aşağılanmak. ‘İstediğim hiç bir şeyi yapamıyorum. Bana sıra ne zaman gelecek?’
Yeni Düşünce Modeli: Eski sınırlılığımı aşıyorum ve kendimi özgürce, yaratıcılığımla ifade ediyorum.

TÜBERKÜLOZ

Olası Neden: Bencillikle kendi kendini yok etmek. Hükmedici sabit düşünceler. Öç alma ihtiyacı.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi sevdikçe ve onayladıkça, daha zevkli, huzurlu, barışçıl bir dünya yaratıyorum.

U

UÇUK VE KABARCIKLAR

Olası Neden: Kırgınlık. Duygusal korunma yoksunluğu.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın akışında, her yeni deneyime kolaylıkla uyum sağlıyorum.

UYKUSUZLUK

Olası Neden: Korku. Hayat sürecine güvenmemek. Suçluluk.
Yeni Düşünce Modeli: Günü ardımda bırakıyor, huzurlu bir uykuya dalıyorum. Yarın yeni bir gün ve çözümleriyle geliyor.

UYUŞMA

Olası Neden: Başkalarını umursamamak. Sevgi vermemek. Zihinsel duyarsızlık.
Yeni Düşünce Modeli: Duygularımı ve sevgimi paylaşıyorum. Herkesin sevgisine karşılık veriyorum.

UYUZ

Olası Neden: Başkalarının fazla etkisinde kalmak.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın yaşayan, seven, haz dolu bir ifadesiyim. Benim, kendi kişiliğim var.

Ü

ÜLSER

Olası Neden: Korku. Yetersiz olduğuna dair duyulan güçlü inanç. Sizi ne yiyip bitiriyor?
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Barış ve huzur doluyum.

ÜRPERME

Olası Neden: Zihinsel kasılma. Geriye çekilme. Uzaklaşma arzusu. Beni yalnız bırak.
Yeni Düşünce Modeli: Her zaman emniyetteyim ve güven içindeyim. Sevgi beni kuşatıyor ve koruyor.

V

VARİS

Olası Neden: Bulunduğun durumdan nefret etmek. Cesareti yitirmek. Aşırı yük taşıdığını hissetme.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatı seviyorum ve özgürce hareket ediyorum. www.kontejyan.com

VİTİLİGO (Ciltte beyaz noktalar)

Olası Neden: Ait olmama. Kendini her şeyin dışında hissetmek. Bir gruba
dahil hissetmemek.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın tam merkezindeyim. Herkesle ve her şeyle sevgiyle bağlıyım.

Y

YANMA

Olası Neden: Kızgınlık. Küplere binmek.
Yeni Düşünce Modeli: Sevgi ve coşku doluyum.

YANIKLAR

Olası Neden: Kızgınlık. Alev alev öfke.
Yeni Düşünce Modeli: İçimde ve çevremde barış ve uyum yaratıyorum. İyi hissetmeyi hak ediyorum.

YAŞLILIK SORUNLARI

Olası Neden: Toplumsal inançlar. Eski düşünceler. Kendim olma korkusu. Şimdiyi
reddetmek.
Yeni Düşünce Modeli: Her yaşta kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hayatın her anı mükemmel.

YATAĞI ISLATMA

Olası Neden: Ebeveyn korkusu. Genellikle baba.
Yeni Düşünce Modeli: Bu çocuğa sevgi, şefkat ve anlayışla bakıyorum.

YILANCIK

Olası Neden: Başkalarının hayatına çok fazla karışmasına izin vermek. Kendini yeterince temiz ve iyi bulmamak.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hiç kimsenin, hiç bir şeyin üzerimde gücü olmasına izin vermiyorum.

YİRMİNCİ YAŞ DİŞİ

Olası Neden: Sağlam bir temel yaratmak için gereken zihinsel hazırlığı yapmamak.
Yeni Düşünce Modeli: Bilincimi, hayatın genişletmesine açıyorum. Gelişmek ve değişmek için hazırım. Ve bol imkanım var.

YUMURTALIKLAR

Yaratıcılık noktası.
Yeni Düşünce Modeli: Yaratıcılığımı dengeliyorum.

YÜZ

Dünyaya gösterdiğimizi temsil ediyor.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi olduğum gibi ifade ediyorum.

Z

ZATÜRRE

Olası Neden: Umutsuz. Hayattan bıkkınlık. Duygusal yaraların iyileşmesine izin verilmemesi.
Yeni Düşünce Modeli: Yeni düşünceleri kabul ediyorum. Bu an, yeni bir an.

ZONA

Olası Neden: Korku ve gerginlik. Aşırı duyarlılık.
Yeni Düşünce Modeli: Dinginim ve huzurluyum. Çünkü hayatın akışına güveniyorum.

''ŞİMDİ, HERHANGİ BİR ŞEKİLDE HASTALIK OLARAK ORTAYA ÇIKABİLECEK OLAN İÇİMDEKİ DÜŞÜNCE KALIPLARINDAN KENDİMİ BİLİNÇLİ OLARAK ÖZGÜR KILIYORUM.''

LOUISE HAY’ in DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ adlı kitabından alıntıdır
heromaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla