Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-04-2012, 06:12 PM   #18 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Hiç yaşamamış olduğum dönemlere özlem duymaya başladım...niçin acaba ?

tekrar merhaba arkadaşlar....bende yine 70 li yıllara özlemim birkaç gündür depreşti ve yine kendimi o yıllara ait dizileri filmleri araştırırken ve izlerken buldum...
farkettiğim birşey var ki mesela o döneme ait bir dizi izliyorum ilk birkaç bölümü izlerken gerçekten çok mutlu oluyorum değişik geliyor...ama sonradan sıkılıyorum...büyük bir iştahla izleyip bitireceğimi düşündüğüm şeylerde bile bu oluyor...

ben sanırım bu problemin nedenini anladım...bizler bulunduğumuz dönem içinde aynı veya benzer temalar hep tekrar edildiği için...müzik olsun film olsun diziler olsun kıyafetler olsun...hep birbirine benzediği ve yeni ve farklı birşey bulamadığımız için belki geçmiş dönemlere ilgi duyuyoruz..farklı şeyler bulacağımızı umarak....belki de bulunduğumuz dönemden belki de kendi bugünkü yaşamımızdan kaçma isteği de olabilir..sığınılacak bir liman gibi...ama ilgimizi çeken dönemlere ait şeylere de biraz hakim olmaya doymaya başladıktan sonra o da sıkıyor...
yani ben farkettim ki sanırım bu merakım sadece bir döneme veya bir temaya ait değil gibi...mesela ilk olarak 70 li yılların polisiye ve dedektif filmleri dizileri ilgimi çekerken sonradan bu ilgim o dönemin aşk ve romantizm filmlerine kaydı...ve şimdi de eski pembe dizilere ve eski köy çiftlik yaşantısını konu alan filmlere dizilere ilgi duymaya başladım....yani bu 70 ler derken sonra 60 lar 50 ler 20 ler 30 lar diye devam edicek sanırım...sonu yok...

müzikde de aynı şekilde..bugüne kadar asla dinleyebileceğime ihtimal vermediğim türde şarkılar dinlerken buluyorum kendimi...mesela bugüne kadar hiç sade altyapılı ve slow şarkılardan hazzetmezdim ama şimdi özellikle oturup dinliyorum...hem de bugünün slowları da değil 70 li yılların slowları...
belki 70 lere ilgi duyma nedenim..kendim 80 li yıllarda doğup o dönemi yaşayarak büyüdüğüm için doğmamış ve yaşamamış olduğum en yakın olan dönem olduğundan kaynaklı da olabilir...

belki de yapmamız gereken şey geçmiş dönemlere ait bazı şeyler ile günümüze ait şeyleri sentez ederek dengeli bir şekilde yaşamak olsa gerek....söylerken söylemesi kolay ama bunu başarmak zor tabi ki...mesela atıyorum biz şu an son model arabalarda gezerken ve internet çağında yaşarken, son model cep telefonlarına sahipken belki dışarıda insanların arasına tamamen herşeyiyle 70 li yılları yansıtan bir kıyafetle çıkarsak veya o günlerdeki kadar romantik bir kişiliğe sahip olursak muhtemelen günümüze uyum sağlamamız da zorlaşacaktır...ama bir yanımız da farklılık istiyor ve bunu da geçmiş dönemlere ait şeyler buluyoruz ve o filmleri muzikleri izledikçe dinledikçe ister istemez kişiliğimize de birşeyler katılıyor ve o dönemin saflığı siniyor...oysa bugün etraf tilki gibi insanlarla dolu...tekrar saf olmayı denersek kandırılma ihtimalimiz yüksek...sizin de fikirlerinizi almak istiyorum arkadaşlar...

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla