Konu: sır ne?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-08-2011, 07:21 PM   #2 (permalink)
house
Yüzbaşı

house - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 192
502 Mesajinıza toplam 1,995 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
house is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the rough
Standart Cevap: sır ne?

Sevgili papatya bence çekirdek inanç kilit noktai bende senin gibi çok düşündüm bunu hakkaten ve bilinçaltımızda korku ve engellerimizi aşamadıkça adım atamıyoruz mesela sen diyelimki tiyatrocu olmak istiyorsun ama geçmişte bunun için bir adım atmışsın atıyorum, senle dalga geçmişler senden hiç bir şey olmaz demişler bu senelerce kafana yerleşmiş ve gün gelip sen bunu meslek edinmek isteyince bu inanç seni durduracak büyük ihtimal ya da küçükken sana kimseye güven olmaz dediklerini düşün senelerce sen büyüyünce kimseye güvenemediin gibi hep güvenini sarsacak kişileri bulursun karşında çünkü etki tepki meselesidir bu güvenmekle güvenmemek arasında kalır ve davranışlarını buna göre ayarlamaya çalışırsın yada ayarlayamazsın ya da bazen bende şöle bir durum oluyor hiç çekirdek inanç çalışması yaptırmadığım halde bazen korktuğum yada yapamadığım yada sorunlu olduğum konu ile ilgili bir deli cesareti geliyor eehhhh yeter be diyorum kendimi engellediğim ve pat diye cesurca adımlar atıyorum gerisi kendiliğinden geliyor herşey yoluna giriyor bu genellikle uzun depresyon yada senin gibi evde kaldığım dönemlerde oluyor yani demem o ki, aslında çekirdek inanç çalışması yaptırmadanda pekala hepimiz bizi engelleyen düşünceleri çok rahat bulabiliriz, ben kağıda yazıyorum mesela hepsini sonra yakıyorum yakarkende onlardan kurtulduğumu arındığımı hissediyorum inan bana iyi geliyor ama elbette daha derinlerde bizim bile hatırlayamadığımız genelde çocukluğa dayalı çekirdek inançlar için sanırım uzman gerekiyor ama kısaca bende yaptıramıyorum şuan ama kendimce eft ve yazma yoluyla kurtuluyorum epeyde işe yarıyor birde ben bunca zaman kişisel gelişim yolculuğumda şunu anladım insan evvela kendisiyle barışacak kendini bişeylere layık görecek kendini affedip sevecek yoksa ne yapsak nafile kendimize güveneceğiz başkalarının takdiri için değil herkesin ve herşeyin en çokda kendimizin hayrına istiyeceğiz bir şeyi, ben,m izlediğim yöntemler bunlar diğer arkadaşlarım ne der bilemem herkese sevgiler dilerim
house isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla