Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-05-2011, 10:03 AM   #2 (permalink)
f0x
Teğmen

f0x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 24
38 Mesajinıza toplam 105 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
f0x is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Aç kalamıyorum, metobolizma mı nasıl değiştirebilirim?.. :(

Alıntı:
papatyagibiyaşamak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar bende zayıflamak istiyorum ama benim bu konuda bir engelim var. :(
Ben uzun süre aç kalamıyorum; uzun süre dediğim aslında normal ama bana uzun geliyor metobolizmamdan dolayı. Hayatımıda olumsuz etkiliyor...
Nasıl metobolizmamı değiştirebilirim?.. Mesela sabah kahvaltı yaptım, sonra 1 - 1 30 gibi hemen yemek istiyorum yemezsem kötü oluyorum sonra 3 ve 2 30 da olabilir, yine yeme isteği geliyor akşamda az yemeye çalıışyorum ama akşam erken yemişsem ve az yemişsem sonra 10 11 e doğru tekrar yemek zorunda kalıyorum... :((
Benim bu sorunumu yenmem lazım ama nasıl?.. Lütfen bana yardım edin...

Öncelikle merhaba

İnsanlar yaşamları boyunca yapamadıkları şeylerin önüne hemen bir bahane koyarlar. Aç kalamıyorum. "neden aç kalman gerekiyor ?" Kahvaltını sıkı yap :)
Diğer öğün saati gelmeden acıkıyorsan 1 elma ye :)

sonra düğer öğünü bekle bu birazda sabır işidir. Hem elmanın faydalarını bilmezmisin metabolizmayı hızlandırır. Mesela Çay da metabolizmayı hızlandırır. Şekersiz çay içebilirsin. Şekersiz çaydan kasıt.
Benim gibi günde 20 bardak çay içiyorsan ( benimki keyfidir zayıflamak için değil )
Her bardağa 2 kesme şeker atsan 20x2= 40 Kesme şeker eder buda büyük bir stok olur sanırsam.
Birde spor koşmasanda hızlı yürü mantığıyla ufak çaplı sporda yaparsan iyi olur.
Burada maksat ağzın boş kalmasın :)

Yani ben boyle yaparak 3 ayda 20 Kilo verdim vermeyede devam ediyorum.

Veremiyorum kilolarımı ben ya ben aç kalamıyorum dedikçe hiç veremezsin o kiloları...
f0x isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla