Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-02-2011, 06:41 PM   #8 (permalink)
oceanlife

oceanlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5
10 Mesajinıza toplam 34 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
oceanlife is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: oceanlife [Günlük]

Arkadaslar bugun sanırım benım dikkat dağınıklığımın sebebini buldum.Bu tamamen farkl ıbir olay değil.İzlediğim bir programda insanlarla konusurken kendini koruma mekanizması olarak içsel konusmalar çoğalıyor ve karşı tarafla iletişim bozuluyormus.Bu iç konusmalar çoğaldıkça çok düşünme sendromuda çıkabiliyormus.Bu problemi olanlara benim suan yaptığım şeyi önericeğim ayrıca elimde özgüven adlı bir kitapta örnektir.
İlk önce televizyonda deneyin.Elinize saat vb.birsey almayın ve sadece konusana yoğunlaşın olabildiğince fazla o konusana odaklanın fazla birşey düşünmeyin.Ondan sonra daha zor bir aşama bir aile veya bir arkadasla deneyin.Onunlada içsel konusmalara engel olmaya gayret edin.(Burda içsel konusma derken o anki durumu düşünmeme anlamında değil başka alemlere dalıp gitmeme) anlamında diyorum.Tabiki ilk önce televizyondan başlayın.Tabiki sosyal fobili olan arkadaslar benim gibi sosyal becerileri nerde ne diyeceğini bilemeyecekler.Bunun hakkında arastırmalar yapıyorum.Güzel alıstırmalar buldukça buraya yazacağım.
---
oceanlife isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla