Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-11-2010, 11:45 AM   #6 (permalink)
vittoria è nostra
Yüzbaşı

vittoria è nostra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,013
553 Mesajinıza toplam 1,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to all
Standart Cevap: Akne ve Sivilce İle İlgili Yanlış Bilinenler...

Alıntı:
MehmeT ÇakmaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2. Sivilceleri patlatmak onları iyileştirir.

YANLIŞ
Sivilcelerinizi yolmak, patlatmak ve dokunmak bakterilerin diğer gözeneklere bulaşma olasılığını artırır. Ayrıca hassas dokulara zarar vererek yara şeklinde bozunlar oluşmasına yol açar.

4. Yüzü sık sık yıkamakta akneyi daha kötü hale getirir.

DOĞRU
Kir akne nedeni olmadığına göre cilt yüzeyini alkolle yıkamak ve soymak sivilceleri temizlemez. Aksine, sık sık temizlemek cildi kurutur ve pul pul tabakalaştırarak ilave yağ üretiminin başlamasına neden olur. Sonuç ; daha fazla sivilce.....

5. Yağlı yiyecekler ve çikolata sivilce yapar.

YANLIŞ
Hayır, bugün yediğiniz kızartmalar yarın size sivilce olarak geri dönmez. Aksine bilimadamları beslenme ile akne arasında hiç bir bağlantı bulunmadığını belirtiyorlar. Unutmayın ; sağlıklı ve dengeli bir beslenme cildiniz için çok önemlidir... Öyleyse ıvır zıvır yiyeceklerden kaçınmayı deneyin.

6. Makyaj sivilce sebebidir..

YANLIŞ
Günümüzde bir çok makyaj malzemesi gözeneklerin tıkanmasını önleyen maddeler içerir. Kozmetik satınalmaya gittiğinizde komedon önleyici, yağ giderici (su bazlı) ve allerjik olmayan (parfüm içermeyen) ürünleri tercih edin.

işte ben o bir türlü rahat bırakamıyorum sivilceleri çok ağrı yaptıgı için ya sıkma gereği duyuyorum yada cildim çok kuruduğu için kaşınıyor, ve kaşıyıncada yara oluyor :(( şu sıralar dokunmamaya çalışıyorum ama arada unutuyorum da bir bakmışım yolmuşum sivilcemi

cildi çok yıkamanın sonucunda oluşan kuruluğun akneye neden oldugunu ilk defa okuyorum ve bendeki sorunda bu heralde birçok çeşitli sabunla yüzümü temizlemeye çalışıyorum ama gene gene akne çıkıyordu şimdi sadece etkisi daha fazla olan temizleyiciyi kullanayım bakalım işe yarıyacak mı.

makyaj ve çikolata olayına da pek sevindim
vittoria è nostra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla