Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-06-2010, 11:45 AM   #9 (permalink)
yagmur7
Teğmen

Tesekkür: 36
98 Mesajinıza toplam 693 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yagmur7 will become famous soon enoughyagmur7 will become famous soon enough
Standart Cevap: Ynt: Sınav kaygısını yenmek için pratik öneriler

Alıntı:
nisan_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhabalar, ben siteye daha az önce üye oldum, ne güzel böyle sitelerin olması.. şu an üniversite 3.sınıfta okuyorum eğer öss.ye hazırlandığım zamanda yani 3 yıl öncesinde bu kadar internete aşina birisi olsaydım keşke diyorum,,
benim burda yazmak istediğim şu, öss.ye hazırlandığım dönemde gerçekten çok başarılıydım, deneme sınavlarını heyecansız ve hatasız çözüyordum. özellikle haziran ayına geldiğimizde günde iki defa olduğumuz deneme sınavlarında kendi alanımdaki sorularda bazen 1-2 yanlış, çoğunlukla da tümünü doğru cevaplıyordum.
kendime güven problemim de hiç yoktu, ailem ve öğretmenlerimden daha çok güvenen kişi bendim kendime

fakat sınav anında çok farklıydı, hayatımda belki ilk defa heyecandan ellerim titredi, yarım saat sonra sınavı terk etmeye karar verdim, onu da yapamadım, bir an önce bitsin diye hızla soruları çözüp çıktım erkenden, anlatmak zor o anki durumu
sonuç olarak bütün hazırlık sürecimde yapmadığım kadar yanlış yapmışım, üstelik sınavın kolay olduğunu da düşünordum, ertesi gün gazeteden soruları alıp çözdüğümde bütün yanlışlarımı gördüm zaten
hayalimde bile hiç olmayan bir şehirde, hiç düşünmediğim bir bölümde okuyorum

ve bu sene için tekrar öss.ye başvurdum
amacım bu saatten sonra yeniden başlamak değil, acaba kazanamama kaygısı hiç olmadan, şartlanmış beklentiler hiç olmadan neler yapılabilir bunu öğrenmek istiyorum sadece
Malesef aynı sorun bende de olmuştu.dersanede denemeler mükemmeldi...

Sınav gecesi strese girme.Çok bulantım oldu gece 2 de hastaneye gittik.uyumadım hiç.sabah berbat bir halde sınava girdim. En sonunda 4 yıl aöf okudum .çünkü bu stres çekilir gibi değildi.

Bu yıl ygs ye girdim.Ve aöf felsefe okuyup örgüne geçmeyi düşünüyorum.kpss ye de gireceğim...stre olmamak için oluruna bırakıyorum sınavla ilgili bir şey düşünmyorum...

Bizi bu strse sokanlar utansınlar.....ne diyeyim :S