Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-06-2007, 03:37 PM   #2 (permalink)
BURCU GELEGEN
Guest

Standart Ynt: FARE VE HAŞERE KORKUSU

Geçen sene ekim ayları. Bodrumdan izmir'e taşınmak için eşyalarımı toplamaya başlamıştım. Evimde 1 köpeğim ve 3 kedim var ve kedişler avcılık hislerinde çok iyiler genelde eve çekirge haşere ve küçük kertenkele getirip önüme ödül koymaları konusunda ustalaşmış bir dönemdeyiz şaşkın Hemen hemen bir çok eşyamı kolileyip salonun bir yerine sıralarken mutfak bölümüne geçtim. dolabın altında küçük fındık faresi gördüm kedişler yakalamadan dışarıya çıkarmak istedim ama ne mümkün 3 gün boyunca balkon kapı pencere açık tuttum kendisi çoksın diye. ve bir daha görmedim. 10 gün sonra çöp kovasının içini boşaltmama gerektiğini düşünütp tembellikde bu kadar olur demeyin koku yapacak pek birşey yoktu kovanın içinden poşeti almak isterken parçalandığını gördüm ben saf sıcaktan eridiğini düşündüm içinde de bayatlamış krakerlerden atmıştım. poşeti kaldırmamla bu sıpa fare setin üzerine zıpladı o an gerçekten korktum hiç aklıma bile gelmedi 10 gün boyunca orada o krakerlerle beslenmiş birde peynirliydi tabi değmesin kimse keyfine setin üzerinde bulaşıklıkın arkasına saklandı öylece dikmiş gözlerini bana bakıyor bende ona baktım git diyorum kıpırdamıyor bile. Önce evin en büyük kedisini aldım getirdim önüne bakıştılar ve bizimki birşey yapmadan kaçtı. Sonra gözleri az gören tekir kedimi aldım o da baktı öylece ne fare korkuyor ne de bizimkiler kovalıyor. En ufak kedimizi aldım ufak dediğime bakmayın 1 yaşına basmıştı bile sen misin bana bunu gösteren deyip bana kızdı ve gitti kediler ve fare arkadaş olmuşta benim haberim yok şaşkın ne köpeğim ne kedişlerim fareye birşey yapmıyor en çok korktuğum eşyaların arasına girip bizimle İzmir yolculuğu yapma ihtimaliydi. Tekrar tüm kolileri açtım yeniden sıkıca paketledim bir taraftanda aramaya devam ediyorum. Anlattığım arkadaşlarım sen kedi ile köpeği arkadaş yaparsında kedi neden fare ile arkadaş olmasın olacağı buydu deyip günlerce gülmüştük. faremiz eski evimizde kaldı bizde İzmire yerleştik Bu resim bize ait değil ama bayılıyorum