Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-06-2008, 10:40 PM   #1 (permalink)
suzzy
Guest
 
Mesajlar: n/a
Standart Sahne Korkusunu Yenmek

Sahne Korkusunu YenmekSahne korkusunun insanoğlunun tarih öncesi savunma sistemlerinden geldiğine inanılır. Sahne korkusu normaldir.

Sahne korkusu vücudunuzu hazırlamanız için sizi uyarma yoludur. Durumun sizin için önemi ne kadar artarsa, sahne korkunuz da o ölçüde artar.Sahnedeyken, sahne korkusunun belirtileri, özellikle üstlerine çok düştüğünüz zaman iyice artar. Sahne korkusunun belirtilerinin çok az bir bölümü dinleyici tarafından farkedilir.

O da sandığınız kadar önemli değildir. Seyirci sizi anlayışla karşılayacaktır. Sahne korkusu kurtulmaya çalıştıkça artacaktır. En iyisi mi siz, konuşmaya olumlu ve girişken bir tutum takınarak başlayın. Sunuş yapmanız istendiği an “Gurur duyarım” diyerek karşılık verin.Korktuğunuz zaman korkunuzun varlığını kabul edin. Ona karşı koymaya çalışmayın.
Farklı birşeyler yapın korkunuzun esiri olmayın. Mesela Akılcı Dürtü Kuramı’nı kullanabilirsiniz. Yani sahnede olabilecek en kötü şey nedir? Bu olduğu zaman sonuçlar neler olur? Bunlar gerçekten olabilir mi? Pekala korkunuz bu olabileceklere mani olabilecek mi? Hayır... O halde kokunun ecele faydası yoktur. Siz bunun üzerinde durmayın ve en güzel şekliyle sunuşunuza hazırlanın.

- Konuşma yapılacak yere gelmeden önce, ses tonunuzu ayarlayın.
- Eee ve Iıı. Seslerini kullanmamaya çalışın.
- Unuttuğunuzu kabul edin. “Bu konu bir süre için hatırımdan çıktı” diyerek devam edin. “Ancak diğer nedenlere göz atabiliriz.”
- Özetle son konuyu tekrarlayıp, ana düşünceyi vurgulayın, kişisel bir örnek verin. Bunlar nerede kaldığınızı size hatırlatmak için zaman kazandıracaktır.
- Sorular sorarak dikkati dağıtın.
- Mümkün olduğu kadar göze çarptırmadan notlarınıza bakın.
- Çok hızlı konuştuğunuzu fark ettiğinizde hızınızın denetimini sağlamak için bir süre durun. Sayfanızın kenarına “YAVAŞLA” gibi uyarıcılar kullanmayı deneyin.
- Muhtemel size rahatsızlık verecek sıkıntılar, Nefes darlığı, Aşırı terleme, Ağız kuruluğu, Kalp çarpıntısı, Sesin çatallanması olacaktır. Önceden sunuş yapılacak yerin kontrolü ve bir bardak su sizi rahatlatacaktır.


 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

  Alıntı ile Cevapla