Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-06-2008, 03:23 PM   #8 (permalink)
hadiya
Teğmen

Tesekkür: 8
81 Mesajinıza toplam 226 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hadiya is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Sınav kaygısını yenmek için pratik öneriler

Arkadaşlar sınav kaygısı deyip duruyoruz ama asıl üzerinde durulması gereken başaramama ve gelecek kaygısı bence ..insanların sınav kaygısını yaşamalarının en büyük sebeberinden birisi gelecek kaygısı bu ülkede insanların geleceğide sınavlara bağlı olduğuna göre ve bizlerinde bu geleceği özelliklede son yıllarda iyi göremememiz bu kaygıları arttırıyor Mesela bizim sanayide atölye ve işçilerimiz varken liseye gidiyordum öss den zerre kadar korkmazdım umursamadım umursayanlara şaşırdım çünkü kazanamazsam kendi işlerimizle ilgilenirim diye düşünürdüm ( gerçi yi kötü üniversitem okudum ve çoktan bitti ) ama düşmez kalkmaz bir Allah ekonomik kriz falan bizi yok etti şimdi Kpss ye hazırlanıyorum ve başaramayacağımı biliyorum matematik kafası sıfır dan da beterdir eğeee kazanamayınca aile baskısı işsizlik korkusu şimdi aldı başını gidiyor ama ben yinede sınav kaygısını dinlemek istemiyorum sanırım kendine güven ve ego daha önemli insanın kendine öz güveni bitince bir şey olmuyor ben tatilde japonlarla konuşurdum üstelik japonca ingilizcemde vardı sonra herşey üzerime geldi işten atıldım tatilde otelde konuşmaya çalıştığım japon sandığım G.Koreli çıktı ( Kİ G. KORE İLE JAPONYA ERMENİSTAN - TÜRKİYE GİBİDİR DAHA KÖTÜDÜR Sen git koreliye japonları çok severim de az daha dayak yicektim )adam ben japon değil diye bir tersledi şimdi japonla bile konuşamıyorum ya adam japon değilse diyee çok ciddiyim Allahtan vahiy gelse konuşamam bu yüzden kendine güven dinliyorum sınav heyecanı ile birlikte onu dinleyin bence daha iyi olur insanın kendisine güveni olsun dünya karşında dursun hiç önemli değil bence
Not: Dilerim 3 günlük dünyada en büyük hayatta kalma sınavını kazanırızda mutlu yaşarız gerisini zaten azimle hallederiz sınava gireceklere bol şans
hadiya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla