Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-05-2008, 02:01 AM   #5 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: dört anlaşma / var mısın uygulamaya ?

sonuç:

yaşam sizden neyi alıyorsa, bırakın gitsin. wave
aktif bir teslimiyet duygusu içinde geçmişi bıraktığınızda, anda dolu dolu, canlı olmanıza izin verirsiniz.
geçmişi bırakmak demek, şu anki rüyanızdan haz alabilmeniz demektir.

siz bu dünyaya mutlu olmak için geldiniz. sevmek için, haz almak için, sevginizi paylaşmak için geldiniz.
bunlar sizin yaşam hakkınız. şu anda yaşıyorsunuz. bu haklarınızı kullanın ve yaşamdan zevk alın.

içinizden akıp geçen yaşama tepki duymayın. çünkü içinizden akıp geçen yaşam tanrıdır.
sizin varlığınız, tanrının varlığının kanıtıdır. sizin varlığınız yaşamın ve enerjinin kanıtıdır.

yaşamınızdaki canlılık, üretkenlik, sevecenlik tanrının size “hey, seni seviyorum” demesidir.

ayağa kalkın ve insan olun. kadın ya da erkek olmanın onurunu hissedin ve cinsiyetinize saygı duyun.
bedeninize saygı duyun, bedeninizden haz alın, bedeninizi sevin, besleyin, temizleyin ve iyileştirin.
egzersiz yapın ve bedeninizin kendisini iyi hissetmesini sağlayın. bu siz ve tanrı arasında bir iletişimdir.

bedeninizin her parçasına sevgi gösterdiğinizde, zihninize sevgi tohumları ektiğinizde,
bu tohumlar büyüdüğünde tüm varlığınıza sevgi ve saygı duyacak, yoğun bir onurluluk duygusunu ruhunuz,
bedeniniz ve zihninizde hissedeceksiniz.

her an sevecen olabilirsiniz. bu bir seçimdir. sevmek için bir neden olması gerekmiyor.
sevmek sizi mutlu kılar. ifade edilen sevgi mutluluk verir. size dinginlik ve iç barış getirir.
her şeyi sevginin gözleriyle görebilirsiniz. sevgiyle yaşadığınızda zihninizdeki sis, kaos yok olur.

aşağıdaki duayı okuyup içselleştirmenizi öneriyorum. bunun için önce gözlerinizi kapatın ve dinginleşin.
bir kaç derin karın nefesi ile evrenin tüm enerjisinin içinize aktığını ve sizi sardığını hayal edin.
doğanın en güzel köşelerini düşünün, kendiniz için çok hoş bir mekan yaratın hayalinizde.
bir deniz kenarı, bir nehir kenarı yada bir ağaç altı, dilediğiniz her şey olsun orada.
böylesi güzel bir yerde olmanın huzuru ile açın gözlerinizi ve aşağıdaki duayı okuyun. hissedin...
(bu meditasyonu canlandıran füsun y.)

“evrenin yaratıcısı. bana yaşam dediğin armağanı verdiğin için teşekkür ediyorum.
gerçekten ihtiyacım olan her şeyi bana verdiğin için teşekkür ederim.
bu güzel bedeni ve zihni deneyimleme imkanı verdiğin için teşekkür ederim.
tüm sevgin, saf ve sınırsız ruhunla, sıcak ve parlak ışığınla içimde yaşadığın için teşekkür ederim.
gittiğim her yerde sevgini paylaşmak için, sözlerimi, gözlerimi, yüreğimi kullandığın için teşekkür ederim.
seni olduğum gibi seviyorum çünkü ben senin yarattığınım.
kendimi olduğum gibi seviyorum.
yüreğimdeki sevgiyi ve huzuru korumama hep yardım et.
bu sevgiyle yeni bir yaşam yaratmaya ve hayatımın geri kalan döneminde sevgiyle yaşamama yardım et. “

dört anlaşma
toltek bilgelik kitabı
don miguel ruiz
.....ötesi yayınları

yüreğinizin ışığı hayatınızı sevgiyle aydınlatsın..