Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-05-2008, 04:37 PM   #27 (permalink)
sodes

Tesekkür: 0
0 Mesajinıza toplam 0 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sodes is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: linden metodu hakkında bilgisi olan varmı !!!!!!!!!!!!!!

Arkadaslar herkese merhaba. Linden Metodu'nu yaklasık 4 aydır uyguluyorum ve gercekten yararlı olduğunu düşünüyorum. Sitede anlatığı gibi olay gayet acık, soru işareti yaratacak bir durum yok. Metodu uygulamaya başladıktan sonra şunu anladım. Anksiyeteyle yaşamaya o kadar alışmışım ki bir tarafım sanki hiçbir şekilde iyileşeceğime inanmıyormuş. Metot sürekli olarak durumunuza odaklanmanızı engelliyor ve gerçekten de ben faydasını görüyorum. Ayrıca da bu duruma nasıl adım adım girdiysek, hergün ileri bir adım atarak normal seviyeye gelmenizi sağlıyor.
Linden Metodu anksiyete durumunu öğrenilmiş bir davranış olarak kabul ediyor ve bunun da amigdala denen organ tarafından tetiklendiğini söylüyor. Sonuç olarak panik olmayı öğrenen zihin bunu normal bir durum gibi kabul edip o şekilde davranmanızı sağlıyor. Durum anormal olsa bile. Yani eğer panik olmamayı metodu kullanarak tekrardan zihnimize öğretirsek ki bu mümkün o zaman yaşadığımız kısır döngüden çıkmış oluyoruz. Sonuç olarak metodu uyguladığım süreçte kendimi çok daha iyi hissettiğimi söyleyebilirim. Sanki kontrolü geri almış gibiyim.
sodes isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla