Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-05-2009, 12:24 PM   #29 (permalink)
ismira
Yüzbaşı

ismira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,001
542 Mesajinıza toplam 5,510 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to behold
Standart Cevap: Tibet Yogası

Sevgili arkadaşlar,

Başka bir sitede okuduğum deneyimlerden ilgi duyup kitabın birincisini aldım ve hemen egzersizlere başladım. Sabah erken saatlerde yapıyorum. İkinci haftadayım. İlk hafta 3'er tekrarla başladım, bu hafta beşer tekrara geçtim. Sadece üçüncü gün akşam üstü dizimde müthiş bir sancı oldu ve gece boyunca kıvrandım, sabaha geçti. Ben çok büyük keyifle ve hevesle yapmaktayım. Şimdilik hareketlerde zorlanmıyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum ve çevremden de bu yönde tepkiler almaya başladım

Doğru nefesle birlikte ve spor yapar gibi değil de belli bir ritmle huşu içinde yapıldığında fiziksel ve psikolojik sağlığın yanı sıra spiritüel açılımların da gerçekleştiğine dair yazılar okudum.

Benim aklıma takılan bir soru var:
Bu hareketlerin tekrar sayıları var ya, ilk hafta üç, sonra beş...21'e kadar. Bu tekrarların nasıl olması gerek? Her hareketi sırayla üç, beş ya da dokuz kere tekrarlayıp mı sonraki harekete geçmeli, yoksa beş hareketi sırasıyla yapıp, aynı sırayla baştan mı tekrarlanmalı? Mustafa Kartal'ın sitesinde ikincisi tarif edilmiş. Bendeki kitapta ve başka yerde henüz açıklık bulamadım.

Cevaplayan birileri olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Seni seviyorum
Özür dilerim
Lütfen beni affet
Teşekkür ederim
ismira isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla