Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-04-2008, 12:13 PM   #8 (permalink)
Resureksiyon
Teğmen

Tesekkür: 0
24 Mesajinıza toplam 111 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Resureksiyon is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: *Resureksiyon ve Yüksek Benliği*

Alıntı:
meninje Nickli Üyeden Alıntı
Evet Gülsüm'cüm bende Ankara'dayım. Ancak Mogan Gölü'ne sabah yürüyerek gideyim, kendimi dinleyeyim sonra dönüp kayvaltı yapayım diyecek bir lüksüm yok malesef:( şehrin göbeğimde yaşayan birisi olarak, gölün ancak janjanlı saatlerili kalabalıklarla yaşamak gibi bir ihtimalim olabilir ancak:( Sanıyorum sen yakınsın göle. Ne güzel ne büyük bir şans. Birazdan kalkıp kızılaya doğru yürümek düşüncesi bile güzel geliyor evden çıkmak yürümek yanlız kalmak adına. Kaldı ki yaptığın tasfirin ortasında olabilmek için şu an çook şey verirdim herhalde.

Yazları deniz kenarında biryerlerdeysek kimseler uyanmadan erkenden kalkıp deniz kıyısında yürümek denizi seyretmek kendimle başbaşa olmak ve kendimle konuşmak kadar huzur veren şey yoktur benim için. Senin çizdiğin tablo öyle bir zaman dilimine götürdü beni. Yine de belli mi olur, birgün birlikte gideriz belki Mogan'a:)
Evet ablacım aynı hissiyat içindeyiz inan yazları deniz kenarında kendini dinlemek gibisi yoktur... İnşallah bir gün beraberce gideriz, o güzelliği paylaşmak dileğiyle...

Sevgili günlükcüğüm,
Dün kendimin narsist olduğumu öğrendim, farkına vardım, çok utandım kendimden, ne yapacaktım şimdi ben nasıl kurtulacaktım bundan? biz bu yola evrenin ve kendimizin en yüksek hayrına olacak işler yapmak için çıkmıştık... Birde baktım ki Afrika da ki aç insanları, Filistinde ki huzur arayan insanları unutup sadece ama sadece kendimi düşünür olmuşum, o kadar utandım ki Allahım bana yardım et nidalarıyla iki elimin arasına aldım başımı... Neden sonra bilmem kendimi toparlamak için artık suçluluğumdan sıyrılıp adım atmalıydım böyle gidemezdi... Derken...
Aldım defteri kalemi. Bir sayfa boyunca "şimdi kendimi affettim" yazdım. Kendimi affedip insanlığın hayrına olacak işlerde çalışmak için yazdım yazdım yazdım...
Sabahları göle giderkende attığım her adımda bir suçluluk duygusundan arınacağımı bellettim bilinç altıma.

Çalıştığım Sedona yöntemini seninle paylaşmak istedim.
Niyet ettim kendimi affetmeye.
- Şuanda kendimi affettiğimi hissediyorum.
- Kendimi affetmek için kendime izin verebilirim.
- Evet kendimi affetmek için kendime izin verdim.
- Evet kendimi affetmeyi isterim.
- Değiştirebilseydim, değiştirirdim.
- Evet bunu yapardım.
- Şuanda affedici olduğumu hissediyorum.
- Affediciliğimi tüm hissimle kabul ediyorum.
- Affedicilik hissimin kendini ifade etmesi için izin veririm.
- Evet bunu yaprım.
- Evet şimdi doğru soruları sormak için kendime izin verdim.

Yüksek benliğime ulaşmama az kaldı biliyorum. Gönlümde ki sese kulak verince daha duyulur oldu . Seni sevmenin sadece seni düşünmek olmadığını anladım. Sen demek herkes ve herşey demek.
Şimdi herkesi ve herşeyi sevgiyle kucaklıyorum. Çok şükür Allah'a ... 96

Sevgilerimle...