Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-04-2008, 07:55 PM   #10 (permalink)
corlumemet
Teğmen

Tesekkür: 0
12 Mesajinıza toplam 39 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
corlumemet is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Kelime Dağarcığını Geliştirme

Merhaba ingilizcesini geliştirmek isteyen arkadaşlar
geliştirmek için neler yapmalıyız?

1-hikaye kitapları okumalıyız ilk etapta ben oxford serisi olan seviyeli hikaye kitapları okuyorum 1. seviyeden 6, seviyeye kadar 400 kelimeden 2500 civarı kelimeye kadar çıkıyor.

2-kelimeleri nasıl öğrenmeliyiz?dünya hafıza şampiyonlarından melik duyarın söylediği gibi mesela promise okunuşu
(promis) anlamı söz vermek okunuşuna uygun bi kelime bulun resmini çizin ve kendinizide bu resmin içine katarak uçuk saçma bi hayal kurun .bu kelime için ne olabilir pro mis gibi kokuyor ama sen bana vermedin hani sözvermiştin olabilir:)

3-ingilizce alt yazılı ve ingilizce sözlü yayınlar izlemek bunlar neler olabilir filmler klipler ve bu internet üzerindeki televizyon kanalını seyredin adresi = http://www.learner.org/channel/broadband/video-cc.html

4-öğrendiğiniz kelimeleri her zaman tekrar etmeye çalışın bi yabancıyla sıkılmadan diyaloğa geçip konuşmaya çalışın çat patta olsa cesaret gösterin sizin için mutlaka katkısı olacaktır.

umarım katkısı olur şimdilik aklıma gelenler bunlar sağlıcakla kalın..