Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-03-2008, 08:22 PM   #2 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Meditasyonda "OM" Kelimesinin tekrarı ve Olası Tehlikeler

arkadaşım hoşgeldin safalar getirdin..
pardon arkadaşım..sizin meditasyon yapıp om, sesini tekrarladığınızı sanmıyorum..çünkü yapmış olsaydınız bu mesajı yazmazdınız..sizin bu mesajlarınızın, yazıldığı bazı siteleri gezerim ben, oralarda, şiddet görerek öldürülmüş kişilerin resimleri yayınlanır..bu adam..kabre koyulduktan sonra, babası..oğlunun ölüm nedeninden şüphe ederek, otopsi yaptırmak üzere, kabri açtırınca oğlunun bu durumda olduğunu görmüştür, kabir azabına uğrayan oğlunun bu durumuna çok üzülmüştür...bu mesaj daha çok uzun ben sadece özetledim..bu resimlere bakanların mesajlarıda, şu minvalde " allah kabir azabından korusun." bu cevabı yazanların .RUHUNU TESLİM ETTİ..sözünü hatırlamaya bile niyeti yok..ruh kime teslim edilir, neden teslim edilir, ruh teslim edildiğinde ne olur.. düşünmeye bile zahmet etmiyorlar..şimdi bu mesajınla , aynı edilgen zihinleri buradada bulacağını sanıyorsan yanıldın...herşeyden önce bu sitenin amacı kişisel gelişim..ve telkinlerle, bir takım sorunlarımızdan kurtulmak..dinimize ait bilgileri başka platformlarda arar, bulur ve konuşuruz,
tasavvuf ehillerinin arasında doğdum..ve büyüdüm..ikrar vermedim ama zikir ve rabıta nedir bilirim..sufi geleneği dahil..bir çok felsefeyide naçizane inceledim..50 yaşındayım..ve ben yaptığım her meditasyon, yani rabıta sonrasında insan olduğumun farkına varıyorum..kendimi, mehdi veya başka bir şey sanmıyorum....tüm arkadaşlarımdan özür dileyerek, ( çünkü size gelinceye kadar sadece bir kişiye daha bu lisanı kullandım) ya bilerek insanları korkutmak için yazdınız ,o saçmalıkları, yada bahsettiğiniz konudan zerre kadar haberiniz yok..haaa..bir şekilde burada din propagandası yapmaksa amacınız, yanlış yerdesiniz..sizin mesajınızı silebilirdim, buna yetkim var,, özellikle silmiyorum..sizden sonrada aynı şeyleri yazan olursa..arkadaşlarım şunu bilsinler,, meditasyon sırasında, tekrarlanan kelime ile, dikkat toplanır..dikkatin dağılması önlenir..yaradanın 99 ismi ile meditasyon veya rabıta yapıldığında,yani dinimize uygun mantra seçildiğinde, içimiz dinimize aykırı bir şey yapmadığımız için rahat olacağından, medite ettiğimiz duruma daha kolay odaklanırız.çünkü çocukluğumuzdan beri bize, doğrularla birlikte, senin sıraladığın saçmalıklarda, nakış nakış işlenmiştir, .meditasyonda yöneldiğimiz..yer, yön,vs, yaratıcı ise, ne söylerseniz söyleyin, om, allah, yarabbi, vs, dikkatiniz sadece ve sadece ona, yönelir. rabıtaya çocukluğumdan beri aşinayım..zikir zaten onun bir parçası..20 yıldır' da meditasyon yaparım..ne ben kendimi arkadaşın iddia ettiği varlıkların yerine koydum..nede arkadaşlarım.. çünkü beyin kimyamızda bir dengesizlik yok...meditasyon veya rabıta yaparken tekrarladığı söz ne olursa olsun..kendini mehdi falan sanan kişiler zaten burada değildir.onlar akıl hastanesindedir...yada yalan söylüyordur..başkalarını kandırmakla meşguldür..hepinize saygılı sevgiler ..