Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-02-2007, 08:59 PM   #5 (permalink)
etf
Üsteğmen

Tesekkür: 0
94 Mesajinıza toplam 280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
etf is an unknown quantity at this point
Standart Lezzetli Hayat mı Lezzetli Yemek mi?

Alıntı:
aysekim Nickli Üyeden Alıntı
kilo alma konusunda yalnızım galiba...yokmu beni anlayan
Sayın aysekim; Kilo alma gördüğünüz gibi azınlıkta bir istek gibi görünmekte. Toplumun büyük çoğunluğu kilo vermek için uğraşmakta. Tabii olrak bunda beslenme alışkanlıklarımızın değişmesinin büyük rolü var. Detaylara girmek istemiyorum ama sizi rahatlatmak açısından şöyle bir örnek vermek istiyorum;
Bir araba düşünün ki bu arabanın rolati denilen hareket etmezken çalışmasında motor devri 900-1000 civarıdır. Hemen hemen tüm arabalarda bu civardadır. Rolati devrinde yakıt oranı da bellidir.Diyelim ki saatte 1 lt. Bu normal olnadır. Ama bazı arbalar vardır ki rolanti devri 1200-1500 dür. Haliyle yakıt sarfiyatıda fazladır. İnsan vücudunda da aynen arbada olduğu gibi bazal metabolizma denilen bir rolati devri vardır. Bu insanın istirahat halinde iken kullandığı metabolizmadır. Sizin bazal metabolizma hızınız tıpkı rolatisi yüksek araba gibi yüksek hızda çalışmaktadır. Yani istirahatte dahi enerji tüketimi fazladır. Şayet herhangi bir hastalık durumu yoksa (Guatr, Barsak hastalıkları, paraziter hastalıklar gibi.) bu değeri değiştirmek pek mümkün değildir. Çünkü fabrika değeri yani yaratılışınız budur.
Sevgi ve saygı ile....
etf isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla